Pokazane rezultaty 1 do 1 z 1

Temat: Mata wygłuszająca pod maskę silnika

  1. #1

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Seat Ibiza SPORT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    28 razy

    Domyślny Mata wygłuszająca pod maskę silnika

    Witam
    Odświeżę temacik, dodam kilka rzeczy od siebie bo właśnie zakładałem taką matę wygłuszającą pod maskę.

    A więc od początku.
    Mata występuje w trzech rodzajach:
    - 8L0 863 825 H dla diesla, cena ASO VW/Audi: 172.03 zł,
    - 8L0 863 825 C dla benzyny, cena ASO VW/Audi: 172.03 zł – mata o tym numerze została wycofana i w tej chwili jest pod nowym numerem 8L0 863 825 J,
    - 8L0 863 825 G dla quattro: S3, cena ASO VW/Audi: 172.03 zł.

    Jaka jest różnica to nie wiem, ale na pewno chodzi o wytłoczenia w macie. Tak mi się wydaje.

    Do tego potrzebne są jeszcze spinki do przymocowania maty do spodu maski, numer takiej spinki to:
    - 8E0 863 727 A, cena ASO VW/Audi: 0.56 zł (tak wychodzi, ale trzeba jeszcze sprawdzić)
    Matę przytwierdza się aż 24-ma spinkami !!!!! Są to takie same spinki jak do Golfa IV (inny numer części, ale są takiej samej wielkości), ale do maty w Golfie IV potrzebne są tylko 13 sztuk, do Skody Octavii spinek potrzebnych jest tylko 9 sztuk. Jak widać Audi wymyśliło chyba najmocniejsze mocowanie maty.

    Dlaczego o tym pisze, jeżeli kupimy matę wygłuszającą, np. z allegro i nie będzie z nią spinek to musimy się nastawić na następny wydatek. Może jedna sztuka nie kosztuje krocie, ale już 24 sztuki to sumka będzie spora, jak za takie małe plastiki.
    Na allegro, albo w sklepie, koszt jednej spinki wacha się między 1,75 zł do 2,5 zł, i jak widać za 24 sztuki spinek może wyjść nawet kwota 42 – 60 zł.
    Może to być nawet połowa ceny maty z allegro, cena maty oscyluje między 100 – 150 zł.

    A i jeszcze jedno zapinki występują w dwóch wersjach, różnią się wielkością, jedne są do Golfa IV, a te większe do Golfa III, Polo. Większymi raczej będzie trudno przymocować matę, oczywiście można, ale będzie trzeba poszerzyć dziurki w macie, a lepiej tego nie robić.

    No dobra kończę bo się trochę rozpisałem.

    Ja miałem szczęście i wyrwałem taką matę na allegro za 50 zł. Miały być spinki, ale w transporcie musiały wylecieć (paczka była rozerwana, ale mata była ok.)

    Moje autko bez maty:



    Tak wyglądają zapinki.



    Tak wygląda moje autko z zamontowaną matą.



    Jak na razie zauważyłem, że autko trzyma dłużej ciepło (po powrocie z marketu miałem jeszcze 90°C, normalnie by już było mniej), co do zmniejszenia hałasu to na razie się nie wsłuchiwałem.

    Tak się przedstawia sprawa.
    Pozdrawiam
    Tomasz_W-wa








    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=e17f0...0f2583126017b0
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 01-03-20 o 12:33
    Tomasz_W-wa

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •