Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 14

Temat: Audi A3 Diesel a norma EURO4, Pomocy.

  1. #1

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Frysztak
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    raz

    Question Audi A3 Diesel a norma EURO4, Pomocy.

    Witam szanownych forumowiczow.
    Pracuje od jakiegos czasu w Niemczech i od niedawna weszła w życie ustawa ze do miasta w którym mieszkam wstęp maja jedynie auta spełniające normy Euro4. Moje autko to Audi A3 z roku 2001 wiec nie spełnia wymagań. Zastanawiam sie co mógłbym zrobić by zmniejszyć emisje spalin w moim aucie aby dostać zielona plakietkę i moc swobodnie sie tutaj poruszać. Znalazlem na internecie cos takiego . - http://www.e-tlumiki.pl/product.php?id=5813 Co myślicie o Tym ? Czy autko przeszło by kontrole spalin ? Jesli macie jakies informacje co należy zrobić by uzyskać norme Euro4 w 8L to proszę napisac.
    Serdecznie pozdrawiam Sailor

  2. #2
    nickT's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Sailor Pokaż post
    Witam szanownych forumowiczow.
    Pracuje od jakiegos czasu w Niemczech i od niedawna weszła w życie ustawa ze do miasta w którym mieszkam wstęp maja jedynie auta spełniające normy Euro4. Moje autko to Audi A3 z roku 2001 wiec nie spełnia wymagań. Zastanawiam sie co mógłbym zrobić by zmniejszyć emisje spalin w moim aucie aby dostać zielona plakietkę i moc swobodnie sie tutaj poruszać. Znalazlem na internecie cos takiego . - http://www.e-tlumiki.pl/product.php?id=5813 Co myślicie o Tym ? Czy autko przeszło by kontrole spalin ? Jesli macie jakies informacje co należy zrobić by uzyskać norme Euro4 w 8L to proszę napisac.
    Serdecznie pozdrawiam Sailor

    Sa dostepne w ASO doposazenia w dpf do praktycznie kazdego "starego" diesla vw/audi

    Nie lepiej kupic audi z silnikiem benzynowym i zalozyc gaz? Wtedy chyba bez problemu masz euro4
    04,2011 1.9tdi ~350km ET 12,857
    2014 ASZ quattro+ 189km 400Nm

  3. #3
    owieczka's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    1.9TDI AXR+
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    112 razy
    Podziękował
    40 razy

    Domyślny

    Nie wiem czym Ty się przejmujesz kupujesz zieloną plakietkę naklejasz i jeździsz. Nikt tego tak dokładnie nie sprawdza. Ewentualnie możesz zerwać znaczek z klapy 1.9 tdi.
    Ja mam euro2 a jeżdżę na zielonej plakietce


    Kiedyś się ogarnę, ale czuje, że to jeszcze nie czas na takie wybryki.

  4. #4

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Frysztak
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Wymieniac cale auto dla Zielonej plakietki ? Troszkę nierozsądne o ile auto jest w dobrym stanie. Co do doposażeń DPF to ile takie cudomoglo by kosztowac do Audi A3?Zielona plakietke owszem mozna kupic na internecie ale jak zauważyłem na kazdej plakietce jest pieczątka miasta czy cos takiego. A tego juz nie ,,kupie". Co sadzicie o Tym katalizatorze przeszedl by testy w nimczech czy nie ?

  5. #5
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    doposazenie takiego staruszka w oryginalny zestaw z ASO przekroczy jego wartosc
    sam zestaw dla ASV to pona 7tys zł + pare pierdółek, a gdzie montaż..

    katalizator ktory wkleiles, jest dla 2.0tdi spelniajacego eu4
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  6. #6
    owieczka's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    1.9TDI AXR+
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    112 razy
    Podziękował
    40 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Sailor Pokaż post
    Wymieniac cale auto dla Zielonej plakietki ? Troszkę nierozsądne o ile auto jest w dobrym stanie. Co do doposażeń DPF to ile takie cudomoglo by kosztowac do Audi A3?Zielona plakietke owszem mozna kupic na internecie ale jak zauważyłem na kazdej plakietce jest pieczątka miasta czy cos takiego. A tego juz nie ,,kupie". Co sadzicie o Tym katalizatorze przeszedl by testy w nimczech czy nie ?
    Jak chcesz to mogę Ci taką plakietkę załatwić markerem sobie numer dopiszesz. Z resztą plakietka jest do dostania u każdego kfz mechanika tylko trzeba podjechać zagadać Nie panikuj niepotrzebnie rozejrzyj się tylko co jeździ po drogach w raichu


    Kiedyś się ogarnę, ale czuje, że to jeszcze nie czas na takie wybryki.

  7. #7

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Frysztak
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Plakietke zielona mozna kupic/zalatwic a jak zalatwie pieczec miasta ? Na kazdej plakietce jest owa pieczec. Niemozliwe ze filtr na euro4 kosztuje 7 tys zl :O Masakra

  8. #8
    owieczka's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    1.9TDI AXR+
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    112 razy
    Podziękował
    40 razy

    Domyślny

    A Ty masz auto na niemieckich blachach? Gdzie tam jest pieczęć miasta? Druga sprawa jak masz plakietkę z berlina to nie możesz wjechać do Koln?


    Kiedyś się ogarnę, ale czuje, że to jeszcze nie czas na takie wybryki.

  9. #9
    Mazak's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Nie jestem pewien czy te plakietki przyznają na podstawie wyników badania spalin. Wiem, że w Polsce DEKRA wydawała je na podstawie danych z dowodu rejestracyjnego (w sensie, że dostawały ją samochody, które fabrycznie spełniały normy).

  10. #10

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Frysztak
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Panowie auto jest na polskich blachach i nie ma zadnej plakietki. Od zeszłego miesiąca weszła ustawa ze do tego miasta mogą wjeżdżać tylko samochody z zielona plakietka. Czytalem o tych plakietkach i normy spelniaja wszystkie benzyniaki od bodajze 93 rocznika i diesle od 2006 roku. Wczesniejsze musza przejsc kontrole spalin oczywiscie po zamontowaniu filtra ,adz katalizatora. Naklejki wydawane sa na podstawie dowodu rejestracyjnego- moja A3 spelnia norme EURO3 wiec żółta plakietka. Na naklejce jest pieczec miasta dokladnie sprawdzalem na kilku autach.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •