Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokazane rezultaty 71 do 76 z 76

Temat: Opadnięte drzwi

  1. #71

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Głowno
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny

    Witam ponownie pomoże ktos szarpanie nie dało rady regulacja na górnym zawiasie tej śrubki też nie zawile potrzebuje podnieść cale drzwi po otwarciu idą na dol przy zamykaniu tra zamkiem o ucho to na słupku próbowałem. I nic a jak z ta ramaco zrobić aby podnieść je odsunąć od blotnika bo trosze chacza pozdra

  2. #72

    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Siedlce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Witam,
    Pozwolę sobie na "odgrzanie kotleta".
    Pacjent: A3 2001 3D
    Od pewnego czasu walczę ze stukami w aucie. Występują tylko wtedy gdy jest spełniony warunek:
    a. podczas ruszania lub gwałtowniejszego przyśpieszania
    b. podczas wciśnięcia hamulca (wystarczy lekko przyhamować, kolejne wciskanie nie daje już stuków)
    c. podczas jazdy po nierównościach (i nie mówie tu o wertepach tylko miejscach drogi gdzie są dośc delikatne odchyły od poziomu, np. źle wyprofilowana studzienka kanalizacyjna)
    d. mocnych przechyłow (np. jazda po rondzie)
    ... i to tylko jak jest ciepło na dworze, jak jest zimno stuki są bardzo delikatne lub nie ma ich wcale.

    Usterka jest trudna do namierzenia, wiem. Jako, że wg mnie pochodziło to z tylnych okolic auta, mechanik wymienił mi gumy na belce, sprawdził sprężyny, amortyzatory, mocowania amortyzatorów. Ogólnie przejrzał cały tył i miał wymieniać wszystko co się kwalifikuje do wymiany nie patrząc na koszt (te stuki zaczęły mi grać na nerwach). Technicznie mówi: żyleta, mucha nie siada. Test w stacji diagnostycznej zaliczony wzorowo. A stuka dalej, nawet diagnosta poległ. W ostatnich dniach pojawiły się nowe dowody rzucające światło na... uwaga... zawias dolny lewych drzwi. Okazuje się, że jeżdżąc z otwartymi: nie stuka, wystarczy zamknąć i stukanie wraca.
    Zawias ma luz góra-dół, ale tylko w pozycji drzwi zamknietych lub prawie zamknietych i stuka zamek, przy otwartych na max luz nie występuje. Luz wydaje się byc na sworzniu, który przechodzi przez zawias i to na nim się otwieraja drzwi. Pytanie moje brzmi:
    czy jest opcja regulacji tak aby go obrócić np. o 180 stopni? Bo pewnie zwykła regulacja nic nie pomoże (nie próbowałem, wolę spytać zanim rozbiorę pół auta),
    czy może go od razu wymieniać (a tu są kolejne pytania:
    1. czy nadaje się od 5D czy w 3D nie jest wzmocniony jakoś? (bo jeśli ja mam taki objaw w swojej, to myślę, że i inne 3D ten problem dotyczy)
    2. czy nowe są w ogóle dostępne? i jaki to nr części?)
    Dołączam rysunek poglądowy:

  3. #73
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

  4. #74

    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Siedlce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    A tego nie widziałem, przetrenuję regulację w wolnym czasie i zdam relację. A tak przy okazji, dziś po mimo upału, nic nie stukało, nawet lekkiego puknięcia nie było. I nikt nie majstrował przy drzwiach.

  5. #75
    PoolseBoy82's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Holandia/Zawadzkie
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Exclamation regulacja drzwi z książki sam naprawiam samochód audi a3

    regulacja drzwi z książki sam naprawiam samochód audi a3

  6. #76

    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi A3 8L 1,8
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 APG
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam, oparlem dziś się na drzwiach zbyt mocno (poślizg) i drzwi opadły mi o 1 cm w doł, nie mogę ich zamknąć.
    Jak to naprawić ? Czy dam rade zrobić to sam a może lepiej pojechać do blacharza i jaki będzie koszt tej naprawy.

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •