Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 46

Temat: Audi A4 vs A3 - doświadczenie - porównanie - co wybrać?

  1. #11
    Chmiel's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sokółka
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pawelx91 Pokaż post
    powiem tak zastanawiałem się nad kupnem A4 B6 1.8T 163km Q to powiem ci że lepsze jest S3 8l i przy prędkościach wyższych niż napisałeś jest cicho i stabilnie w aucie komfort jest trochę lepszy od A4 i S3 jest lepszą bazą na mody niż A4 jeśli ci wystarczą 2 miejsca to bez zastanowienia bierz S3 bo fakt faktem z tyłu można przewieźć można ale malo miejsca w A4 jest troszkę więcej ale nie dużo

    Czemu uważasz, że S3 jest lepszą bazą do modów od A4?

    Sam od jakiegoś czasu choruję na 1.8T + Q. Miałem początkowo kupić jakieś A3/S3 ale teraz się bardziej skłaniam w stronę A4 B6. A4 nie ma haldexa. Uważam to za plus - niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.

  2. #12
    pawelx91's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    44 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    chodzi mi o to że w esce samym programem osiągniesz ok 260 a w a4 by taki wynik osiągnąć już koszta są większe i postawić s3 i a4 z taką samą mocą to obstawiam że esa by wygrała
    oczywiście że części do a4 troszkę ale nie znacząco tańsze (eksploatacyjne) ale za to by a4 zrobić na wygląd s4 to już są koszta albo tym bardziej na rs4 a u esce już wygląd jest
    a4 na pewno jest praktyczniejsze ale do zabawy i tak lepsze s3 ale to każdy ma swoje zdanie

  3. #13
    Armi's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    różnie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Jako użytkownik 2 A4 B5/B6 i A3 8L wtrącę swoje 2 grosze.

    Przesiadając się z przedlifta A3 do B5 przedlifta nie odczuje się wielkiej zmiany. Polift B5 owszem.
    Ale różnice robi dopiero B6. A3 8L lift przy B6 wypada słabo.

    Moja B5 to była mocna ośka diesel, bez gwintu jazda w zakrętach była taka sobie. Ciężki silnik z przodu.
    Ale komfort większy niż w A3. W ogóle A3 komfortowym samochodem nie jest. Na -40 17" jest mniejszy komfort niż w B6 na 18" i gwincie.

    W A4 jest quattro tj. torsen, w A3 jest pseudo quattro czyli haldex.
    Stały napęd na 4 koła - Quattro zabija uczucie przyśpieszenia, powoduje 1-2L większe spalanie niż ta sama wersja silnikowa bez Q, czas do setki też słabszy ale dale pewność jazdy, typu nie boisz się gdy przy większej prędkości koło złapie pobocza.
    Zakręty w pierwszej fazie: trzeba uważać bo Q początkowo jedzie jak ośka. Później ogień

    Wygłuszenie?
    Czy B5 czy A3 8L - jedna chwała.
    Dopiero w B6 jest różnica. Nie czuć prędkości ani na kierownicy (B6 jest szersza i cięższa) ani w środku (dobre wygłuszenie).

    A skrzynia 6? A3 ma najlepszą.

  4. Podziękowania dla Armi za pomoc w problemie

    szymon_2304 (30-09-14)

  5. #14
    pawelx91's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    44 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    tylko też ty porównujesz 8l z b6 a to już coś innego tu już trzeba było było porównać z 8p a jak pisałeś 8l i b5 to praktycznie to samo bo to podobne roczniki

  6. #15
    Łódzkie skrzypul's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź/Żywiec
    Auto
    Town&Country
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    619 razy
    Podziękował
    308 razy

    Domyślny

    Miałem a3 180km w quattro przedlift i jeździłem wiele razy szwagrowym b5 1.8t 230km też quattro. Przyspieszenia podobne. W b5 o wiele większy komfort i pewność wchodzenia w zakręty ale frajda z jazdy, odczucia za kierownicą wypadały na korzyść A3.
    A4 była cichsza w środku i genialne zawieszenie. Niestety masa zabijała frajdę jaką dawała A3.

    Oba auta na seryjnym zawiasie. A3 ambiente, b5 MTM

    Acha, jeśli chodzi o poziom hałasu przy wyzszych prędkościach to jeden czort. A3 i A4 to samo.
    Natomiast znacznie lepiej przy niewielkich predkosciach było w A4. A4 dużo lepiej tłumi nierówności.
    Uwaga! Mój nick wymawiamy tak jak jest napisane: skrzypul a nie "skszypół"

    205 1.9 GTi 128KM, CRX Del-Sol 1.6 136KM, A3 8L 1.8TQ 180KM, S3 8L BAM 260KM, A3 8P 2.0TQ 400KM
    S4 B8 3.0 TFSi: 475KM
    Chrysler Town&Country 3.6 290PS

  7. #16

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    we
    Auto
    3BG
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    50 razy

    Domyślny

    jak jeździsz sam to biez 8L jakies ARY, AUM, AUQ i modź, jak masz zone dziecko itp to biez b5, chodź jak szukalem jeździlem takim 1.8TQ 180KM w avancie i niestety to auto nie jechało wcale, co innego 2.8 w quattro jedzie symatycznie ale juz nie pomodzisz. Ja bym poczekał dołożył kase i kupił B6 1.8T BFB + chip

  8. Podziękowania dla r4d3on za pomoc w problemie

    szymon_2304 (30-09-14)

  9. #17
    Armi's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    różnie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez r4d3on Pokaż post
    jak jeździsz sam to biez 8L jakies ARY, AUM, AUQ i modź, jak masz zone dziecko itp to biez b5, chodź jak szukalem jeździlem takim 1.8TQ 180KM w avancie i niestety to auto nie jechało wcale, co innego 2.8 w quattro jedzie symatycznie ale juz nie pomodzisz. Ja bym poczekał dołożył kase i kupił B6 1.8T BFB + chip
    Jestem tego samego zdania. Oczywiście z Q.

  10. #18
    szymon_2304's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    r4d3on i Armi - szczerze mówiąc też rozmyślałem aby pójść i w tę stronę i poczekać na B6, ale wnioskując z wszystkich wypowiedzi sądzę że:
    S3 8L na starcie ma więcej KM i więcej z niego wyciągnę mniej wkładając $
    S4 B5 więcej mnie kosztuje, droższe w utrzymaniu, tylko troszkę lepszy komfort od S3 i pwenie koszty podejdą pod nowszy model!

    Ale podajecie też przykłady B6 (którym również jeździłem i mogę tylko pochwalić ten wóz), ale na te auto potrzebuje już więcej $ (licząc ze zrobieniem pod 200+)

    Więc:
    Jeśli chodzi o A3 to tej chwili mam 200 konne A3 AGU (przedlift) w ośce. Jestem bardzo zadowolony, ale myślałem, że jest jakaś spora różnica między A3 a A4 w tych samych rocznikach. Jak widać według waszych opinii wiele się nie różnią, więc dochodzę do wniosku, że nie ma sensu zmieniać auta.

    To co mnie pcha wciąż do zmiany auta to Quattro i lepszy komfort jazdy, Oczywiście moc również ma być na +, niżej niż to co mam nie chciałbym schodzić.
    Więc widzę, że chyba warto poczekać, dozbierać i kupić już sensowne A4 B6 - bo różnice będą widoczne od razu , a nie kosmetyczne. (szkoda tylko, że nie było mocniejszych wersji niż 190KM w serii - chodzi mi tu o 1.8T bo na starcie muszę modzić :/)

    Wydaje mi się, że już jest wszystko jasne Zbieram $$$ i poluje w Niemczech na B6.
    Tymczasem, jak sprzedam swoją A3, na okres "oszczędzania" lupo 1.0 stoi w garażu!
    Jeszcze raz dzięki za pomoc!!!
    Civic 1.4 90PS -> Golf IV 145PS TDI -> A3 1.8T 212PS -> A4 B7 2.0 TDI AVANT -> A4 B6 Avant Quattro BEX ->Opel Corsa 1.2 -> Audi A3 8P SB 2.0TDi Q

  11. #19
    Chmiel's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sokółka
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Jeszcze parę faktów dodam.
    B6 Q z silnikiem bex 190 km jest białym krukiem i ogólnie ciężko trafić tą wersję w dobrym stanie. Każdy na nią poluje
    Nie wiem czy planujesz gazownie ale w A3 Q bagażnik jest mniejszy i dodatkowo wnęką na koło(butlę) jest mniejsza.

  12. #20

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    we
    Auto
    3BG
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    50 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Chmiel Pokaż post
    Jeszcze parę faktów dodam.
    B6 Q z silnikiem bex 190 km jest białym krukiem i ogólnie ciężko trafić tą wersję w dobrym stanie. Każdy na nią poluje
    Nie wiem czy planujesz gazownie ale w A3 Q bagażnik jest mniejszy i dodatkowo wnęką na koło(butlę) jest mniejsza.
    dokładnie, ciężko trafić BEX'a i a w quattro to juz w ogole MEGA wyzwanie. Druga sprawa jest taka ze wiekszość bex'ów to juz zajeżdzone egzemplarze, wiec lepszym rozwiazaniem bedzie tak jak wspomniał Armi szukac BFB w quattro, wiadomo mocy w serii, bedzie mniej ale po programie mozna objeżdzać seryjnego BEX. Turbo w BEX tez jest wydajniejsze niz BFB zwane potocznie małym K04+2xIC i wydajniejsze wtryski. Jak widac sa argumenty za i przeciw, ja jeździłem BEX w serii i fajnie jedzie, ale gadałem kiedys z gregorem to powiedzial ze lepszym rozwiazaniem bedzie wlasnie BFB z programem i BEX wącha spaliny

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •