Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 14

Temat: Złe spasowanie elementów karoserii

  1. #1

    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    oln
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Question Złe spasowanie elementów karoserii

    W lutym miałem stłuczkę, auto oddałem do naprawy bezgotówkowo z oc sprawczyni. Do wymiany był cały zderzak. Z biegiem czasu (minęło prawie 8 mscy) zderzak zaczął odstawać w kilku miejscach, wygląda to tragicznie, najgorzej jest z prawą lampą bo tam powstała całkiem spora szczelina. Czy jest jakiś czas na zgłaszanie uwag co do naprawy powypadkowej? Czy przysługuje mi prawo skorygowania tego w serwisie gdzie to robili na ich koszt? Poniżej zamieszczam link do galerii na którym widać powstałe różnice w spasowaniu.
    http://imgur.com/a/008D0#0
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 23-07-16 o 02:00

  2. #2
    Emaxxxo's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Ford Mustang 5.0 V8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Średnio to leży, wygląda na to że ślizg prawy już nie trzyma jak powinien, wymienisz go, dobrze dociśniesz zderzak i powinno być ok

  3. #3

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Komorniki
    Auto
    Audi TT MK2
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Baldzi Pokaż post
    Czy przysługuje mi prawo skorygowania tego w serwisie gdzie to robili na ich koszt?
    Ja myślę, że jak najbardziej przysługuje prawo do zareklamowania. Chyba, że na usługi nie przysługuje gwarancja, ale nie chce mi się wierzyć, aby tak było. Faktycznie wygląda teraz źle - nie wiem jak to musieli druciarsko zrobić, że tak się porozłaziło...

  4. #4
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    przypuszczam ze robione na zamiennikach>?

  5. #5
    kostszu's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    AUDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Reklamuj , masz dwa lata na zgłoszenie reklamacji
    Podpis niezgodny z regulaminem forum. Patrz pkt 22

  6. #6
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    zapewne uzyli jakis g***wniany, miekki zamiennik i gotowe. reklamuj.

  7. #7

    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    oln
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Długo się zbierałem ale w końcu odwiedziłem warsztat RESMA w Olsztynie gdzie naprawiali auto. Jeden wielki cyrk... Po przedstawieniu problemu, oględzinach pracownik resmy orzekł: "czego się spodziewałem po zamiennikach?!" na odpowiedź, że stanu takiego jaki był przed wypadkiem oraz takiego jaki był po odebraniu samochodu z warsztatu, pracownik zaczął szukać przyczyny w mojej jeździe i uwaga przyjżał się poobcieranego rantu dolnej osłony zderzaka, która jest przytarta (czy to od krawężników czy kolein) "jak napierdalasz po krawężnikach to co się dziwisz, że ci zderzak odstaje?!", odpowiedziałem, że skoro to moja wina to przyprowadzę 10 takich a3 gdzie też będą z dołu poobcierane ale będą dalej dobrze spasowane a druga sprawa skoro musiałem aż tak uderzać nim to muszą być wyraźnie zniszczone mocowania, spinki czy wkręty na których powinno się to trzymać i pokazałem je że są w idealnym stanie, nie ruszone. Pracownik z użyciem kilku "kurew" powiedział, że zawoła swoich kolegów, którzy są wyżej stanowiskiem od niego i niech ocenią czy jazda po krawężnikach może to spowodować. Koledzy potwierdzili to natomiast ja dalej upierałem się przy tym, że sprawdźmy w takim razie dolne mocowania czy są uszkodzone, bo skoro aż tak uderzałem, że powyginałem cały zderzak i hokeje to muszą być jakieś ślady i tu znowu rozmowa przeszła na temat zamienników. A to, że zamienniki tak mają, że czego ja się spodziewałem, że owszem mogą mi to rozebrać i części odesłać do producenta i czekać na odpowiedź ale oczywiście odpłatnie albo mogą mi założyć oryginalne części i WTEDY BĘDZIE PASOWAŁO IDEALNIE ale też odpłatnie... W trakcie rozmowy gdy pytałem, dlaczego zamontowali w takim razie zamiennik, który jak sami stwierdzili niszczeje po czasie usłyszałem, że jestem "średnio inteligentną osobą" skoro takich rzeczy nie rozumiem. Ostatecznie z mojej strony pytanie czy przyjmują reklamację? NIE. To dziękuję, składam skargę wraz z pełną dokumentacją również fotograficzną do centrali.

    Ręce mi opadają, najpierw próbowali mi udowodnić, że to moja wina bo źle jeżdżę a później, że to taki zamiennik i tak zawsze będzie. Aaaa co najlepsze Ten wulgarny pracownik stwierdził, że we wszystkich a3 to normalne, że robi się szczelina między lampą a zderzakiem bo on to sam osobiście sprawdzał po naprawie

  8. #8
    Rydzio's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    41 razy

    Domyślny

    Baldzi, znasz imię i nazwisko tego pracownika z serwisu? Jeśli tak to prześlij na priv, sprawdzę czy go znam.

  9. #9
    michail55's Avatar
    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny Opadł zderzak po jednej stronie

    witam serdecznie mam taki problem a mianowicie opadl mi zderzak po jednej stronie pod jedna lampa jest wieksza przestrzen niz pod druga. auto mialo kolizje jednakze nie zbyt duza i raczej podluznice sa ok do polowy sie schowala tylko strefa zgniotu

  10. #10
    ard12's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny zderzak tył ,jak ukryć ślizgi ?

    Witam

    Mam A3 8L ,wersja przedliftowa,czy wy też tak macie że widać ten plastik (ślizg zderzaka) miedzy zderzakiem a błotnikiem tył ? Da się to jakoś przerobić ? Podobno w A3 poliftowych tego niema bo zderzak nachodzi na ślizg i go zakrywa ,czy to prawda ?

    Co trzeba wymienic aby zmniejszyć ta szczelinę miedzy błotnikiem a zderzakiem ?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •