Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: Chcesz wyceny swojego pojazdu? Ten temat jest dla Ciebie!

  1. #1
    Rydzio's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    41 razy

    Post Chcesz wyceny swojego pojazdu? Ten temat jest dla Ciebie!

    Szanowni,

    w związku z faktem, że wielu z Was bardzo często zadaje sobie pytanie ile tak naprawdę warte jest Wasze auto, korzystając ze swojego doświadczenia i możliwości postanowiłem stworzyć ten temat i pomóc tym, którzy chcą poznać wartość swojej pociechy zarówno z ciekawości jak i w związku z dochodzeniem roszczeń w Towarzystwach Ubezpieczeniowych, szczególnie przy szkodach całkowitych.

    Zanim przedstawię szczegółowe dane jakie są potrzebne do wykonania każdej wyceny, chciałem zwrócić uwagę na pewne kwestie. Otóż wielu z Was przy wycenieniu pojazdów przez rzeczoznawcę z Towarzystwa Ubezpieczeniowego, podważa wiarygodność wyceny argumentując to w dwojaki sposób. Po pierwsze , pojawia się opinia, że kupując na allegro, otomoto, na giełdzie, zapłaciliście za pojazd znacznie więcej niż kwota wskazana w wycenie. Odpowiedź na to jest bardzo prosta. Ceny z rynku wtórnego czasami znacznie odbiegają od tych z wycen, ponieważ mówiąc najprościej... "przedmiot jest warty tyle ile zapłaci za niego kupujący". Innymi słowy jeśli sprzedający kupił auto na handel, albo jest to pasjonat, który ciągle dofinansowywał swoje auto, to cena będzie znacznie wyższa niż ta, która będzie w wycenie. Jeszcze inaczej mówiąc to jest to kwestia podaży i popytu. Mówiąc brutalnie system do wyliczania wartości nie ma "sentymentów" i takich faktów nie uwzględnia. Po drugie, wielu z Was jest oburzonych faktem, że sami doinwestowywaliście auto, a ktoś teraz tego nie uwzględnia tworząc wycenę. Otóż podstawą uwzględnienia w wycenach pojazdu dodatkowego wyposażenia, typu sprzęt audio, felgi od ferrari, czy jakichkolwiek innych rzeczy wymaga doubezpieczenia pojazdu, gdy mówimy o szkodach AC. Natomiast w przypadku szkód z OC obligatoryjne jest dostarczenie dowodów zakupu potwierdzających ich wartość. Dla pocieszenia dodam, że jeśli Wasz pojazd uległ szkodzie całkowitej to przed sprzedażą wraku auta przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe macie prawo zabrać z auta wszystko, co nie jest standardowym wyposażeniem, oczywiście pojazd nadal musi być sprawny technicznie w kontekście zabranych przez Was elementów, czyli jeśli zabierzecie super mega koła, musicie zamontować te, które mieliście na standardowym wyposażeniu. Dodatkowo pamiętajcie, że przy wycenach mogą być zastosowane różnego rodzaju potrącenia, np. za pochodzenie pojazdu z zagranicy albo za ponad normatywny przebieg pojazdu.

    Jeśli chodzi o ogólniki, to chyba tyle w temacie. Jeśli macie dodatkowe pytania, to ten temat jest do tego przeznaczony.

    Prośby o wycenę, możecie umieszczać w tym temacie lub na priv do mnie.

    Prośba o wycenę musi zawierać:

    Marka i model
    Nr nadwozia
    Wersja wyposażenia typu ambition, attraction itp
    Rok produkcji
    Silnik pojemność i moc
    Liczba drzwi
    Przebieg
    Jeśli chcecie, żebym uwzględnił dodatkowe wyposażenie, które zostało dołożone to pamiętajcie, że w przypadku szkód AC musi ono być doubezpieczone, w przypadku OC musicie posiadać dokumentację potwierdzającą ich zakup,


    PS. Jakby ktoś pytał dlaczego tak dużo info, to program do liczenia wartości pojazdu nie rozkodowuje w pełni nr vin.

    PS.2 Wyceny przesyłam w formie screenów na priv

    Zastrzegam sobie prawo do różnic, które mogą wystąpić w wycenie mojej w porównaniu z wyceną rzeczoznawcy, między innymi z powodu niepełnych danych dotyczących pojazdu, które zostaną mi przedstawione, różnych możliwości zastosowania korekt % z tytułu np. zakupu pojazdu za granicą i innych.

    Zastrzegam również prawo do wykorzystywania stworzonych przeze mnie wycen w dochodzeniu roszczeń w jakichkolwiek sprawach.

    Podawane przeze mnie dane w wycenach mają na celu jedynie wskazanie przybliżonej wartości pojazdu.
    Ostatnio edytowany przez Rydzio - 28-11-14 o 14:46

  2. #2
    Rafal83's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krefeld DE/Pionki PL
    Auto
    Honda Civic VIII 2.2 i-CTDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Wielkie dzieki za wycene mojego auta
    Przyda sie na przyszlosc.

  3. #3
    Rydzio's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    41 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Rafal83 Pokaż post
    Wielkie dzieki za wycene mojego auta
    Przyda sie na przyszlosc.
    Do usług. Ktoś jeszcze chętny?

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Rydzio For This Useful Post:

    Duzy W (28-11-14),Rafal83 (27-11-14)

  5. #4

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Głogów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Wielkie dzięki za wycenę mojego auta

  6. #5
    przemox6's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Centralna Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BFQ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    dzięki za wycenę pełna profeska

  7. #6
    Rydzio's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    41 razy

    Domyślny

    Nie ma problemu, polecam się na przyszłość.

  8. #7

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ja prosiłem o wycene jakies 2 miesiace temu i nie dostałem jej do teraz ;<

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •