Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokazane rezultaty 31 do 35 z 35

Temat: Likwidacja szkody z OC sprawcy w przypadku S3

  1. #31
    BoleczeQ's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Niestety wszystkie ubezpieczalnie są o kant dupy jak przychodzi co do czego. Kiedyś jak jeździłem A6 C4 miałem mała przygodę i starszy Pan wjechał mi w bok, na szczęście odbiłem i mi go przerysował tylko... Ubezpieczony był w Ergo Hestia, likwidator wyliczył szkodę z OC na 1700zł z tego co pamiętam. Na własną rękę zrobiłem wycenę w autoryzowanym serwisie, którą następnie przesłałem z odwołaniem. Wycena serwisu opiewała na kwotę 2900zł. Odbyły się drugie oględziny likwidatora z Hestii w miejscu gdzie ja robiłem niezależną wycenę...i faktycznie poprawił ją. Niby fajnie, ale po 3 tygodniach dzwonię to firmy, że jeszcze nie wpłynęła reszta pieniędzy, a oni mi powiedzieli, że muszę na swój koszt zrobić wszystko, potem na podstawie faktur oni zwrócą... Zabawa w kotka i myszkę -czy tak być powinno?

    Czekam, jestem ciekaw co ugrasz. Powodzenia.

  2. #32

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DJA
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Sprawa cały czas w toku. Byłem dzisiaj rozmawiać z rzeczoznawcą tak ogólnie jak narazie wziął ode mnie wyposażenie pojazdu, mówił że skontaktuje się z innym on wrzuci to w program i postarają się wyliczyć ile można na tym ugrać. Sam się też dziwił dlaczego na tej wycenie nie ma takich rzeczy jak pisałem wcześniej ( skóra, ksenon, tempomat itp ). Co najdziwniejsze upomniałem się w link4 o przesłanie szczegółowego kosztorysu. Otrzymałem go na mejla - co mnie zdziwiło wycena auta jest sporządona w programie InfoExpert a z koleji naprawa w Audatex a to jeszcze nie wszystko w Audatex dokładnie wyposażenie mam opisane co do najmniejszego szczegółu a lista jest dość pokaźna.

    Czyli ktoś tu coś pomieszał nie na moją korzyść albo się mylę - Czy tak to faktycznie wygląda ?

    Edit : Gdyby ktoś chciał zobaczyć jak wygląda szkoda to proszę - http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...b8f10e693.html
    Ostatnio edytowany przez piszczu - 24-11-14 o 23:13
    Było -> A4 B5 1.9 TDI
    Jest -> A3 8L 1.9 TDI

  3. #33
    BoleczeQ's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ubezpieczalnie powinny wg. mnie liczyć przeważnie szkody w programie Audatex. Jest on szczegółowy i "dolicza" najmniejsze pierdoły, które trzeba wykonać w aucie (np. zdjęcie tablicy rejestracyjnej, itp.). Jednakże jest jeszcze pole manewru w wartościach roboczogodzin, itp. Nie ma ujednolicenia niestety, dziki kraj

  4. #34
    Rydzio's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    41 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez piszczu Pokaż post
    Sprawa cały czas w toku. Byłem dzisiaj rozmawiać z rzeczoznawcą tak ogólnie jak narazie wziął ode mnie wyposażenie pojazdu, mówił że skontaktuje się z innym on wrzuci to w program i postarają się wyliczyć ile można na tym ugrać. Sam się też dziwił dlaczego na tej wycenie nie ma takich rzeczy jak pisałem wcześniej ( skóra, ksenon, tempomat itp ). Co najdziwniejsze upomniałem się w link4 o przesłanie szczegółowego kosztorysu. Otrzymałem go na mejla - co mnie zdziwiło wycena auta jest sporządona w programie InfoExpert a z koleji naprawa w Audatex a to jeszcze nie wszystko w Audatex dokładnie wyposażenie mam opisane co do najmniejszego szczegółu a lista jest dość pokaźna.

    Czyli ktoś tu coś pomieszał nie na moją korzyść albo się mylę - Czy tak to faktycznie wygląda ?

    Edit : Gdyby ktoś chciał zobaczyć jak wygląda szkoda to proszę - http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...b8f10e693.html
    Infoekspert służy do wyliczania wartości pojazdu, audatex do wyliczania zakresu naprawy. Audatex po wpisie nr nadwozia rozkodowuje całe wyposażenie i wypisuje zaraz na początku kalkulacji, infoeksepert nie rozkodowuje po vinie tylko po modelu, dodatkowe wyposażenie trzeba dodać ręcznie.

  5. #35

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DJA
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Dzięki już rozumiem
    Było -> A4 B5 1.9 TDI
    Jest -> A3 8L 1.9 TDI

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •