Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 35

Temat: Likwidacja szkody z OC sprawcy w przypadku S3

  1. #21
    Patryk14's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi A4 1.8T AVJ Quattro
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Nie ma sensu oddawać tego firmie, jeżeli nie dokładałeś sam złotych zderzaków, platynowych klamek i diamentowej kierownicy to nie masz co liczyć na dużo, a nawet powiedziałbym nie licz na nic. Tak jak pisał Ci Rydzio wycenę masz wyliczoną wręcz bardzo poprawnie. Jest zbyt dużo rozbieżność kosztów naprawy i wyceny auta. Nawet nie bardzo masz co uwzględnić żeby podnieść jakkolwiek wartość auta.
    Przelicz sobie dobrze co masz sprawnego w aucie i sprawdź sobie ceny z allegro jakie są (odejmij od tego -10% żeby to sprzedać w miarę szybko a nie trzymać latami na aledrogo) i zobacz czy opłaca Ci się auto rozkładać czy sprzedać przez ubezpieczalnie i wziąć kasę. Niestety takie są polskie realia jeżeli chodzi o auta poniżej ~2002r. bynajmniej w audi. To jest bardzo przykre niestety, ale tak jest.

  2. #22
    stolniczkow's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DG
    Auto
    MK5 GTI
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    105 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Dokładnie tak jak pisze przedmówca, dlatego cena za wrak wydaje się w porządku. Za wiele więcej części nie sprzedasz i na pewno nie nastąpi to super szybko.
    Ostatnio edytowany przez stolniczkow - 19-11-14 o 18:05

  3. #23
    Rydzio's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    41 razy

    Domyślny

    Jest jeszcze jedna opcja o której nie wspominałem. Skontaktuj się z link 4 i poproś, żeby Ci policzyli kwotę odszkodowania jeśli nie będziesz sprzedawał wraku wyznaczonemu przez nich oferentowi. Zapewne wskażą niższą kwotę, jeśli otrzymasz już konkret to zweryfikuj w jakimś zaprzyjaźnionym warsztacie jaki jest koszt samej robocizny i sam sprawdź cenę części na allegro. Jak będziesz miał szczęście to może się zmieścisz w kwocie odszkodowania.

    Wiem, że to wygląda tragicznie, ale tak niestety jest, na pocieszenie mogę Ci powiedzieć, że na co dzień mam do czynienia z autami na przykład o wartości 70tyś, które również podlegają kasacji. W takich sytuacjach ludzie żałują, że nie wykupowali najdroższej polisy AC, gdzie zniesione są wszystkie takie kruczki, tylko pytanie jakie jest prawdopodobieństwo kasacji.

    PS. Pamiętaj, że jeśli weźmiesz zewnętrzną firmę do dochodzenia roszczeń, to będą chcieli swój udział w szkodzie.

  4. #24

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    31 razy

    Domyślny

    Możesz jeszcze spróbować oddać do warsztatu który będzie walczył i zrobi kosztorys na częściach z rynku wtórnego wtedy może uda się zmieścić w wartości auta

  5. #25

    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leżajsk
    Auto
    Audi A3 8P S-line DSG
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM

    Domyślny

    czyli wychodzi na to, że wypłacą Ci 5 650 zł za szkodę. o ile dobrze rozumie. i "wrak" za 6 550
    ale nie musisz go im sprzedawać. Bierzesz te 5 650 i za to na własną rękę go robisz.
    Dużo więcej nie ugrasz a firma bierze 10-20 %

  6. #26
    stolniczkow's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DG
    Auto
    MK5 GTI
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    105 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Jak nie sprzeda wraku oferentowi to te 5650 zostanie jeszcze pomniejszone przed wypłatą. Wg mnie ciężko będzie części sprzedać drożej niż to co oferują.

  7. #27
    Rydzio's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    41 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mateuszeq Pokaż post
    czyli wychodzi na to, że wypłacą Ci 5 650 zł za szkodę. o ile dobrze rozumie. i "wrak" za 6 550
    ale nie musisz go im sprzedawać. Bierzesz te 5 650 i za to na własną rękę go robisz.
    Dużo więcej nie ugrasz a firma bierze 10-20 %
    Nie jest tak jak piszesz. Jeśli chcesz sprzedawać pojazd we własnym zakresie to wartość wraku jest obliczana na podstawie wyliczeń eksperckich a nie na zasadzie wartość pojazdu minus cena uzyskana na autoonline.
    Ostatnio edytowany przez Rydzio - 20-11-14 o 14:43

  8. #28

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DJA
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Panowie mówie że wycena jest zrobiona dobrze? Nie wydaje mi się. Mam do porównania wycenę mojej Audi A4 z silnikiem 2.5 TDI. Robił mi to niezależny rzeczoznawca. Chodziło o określenie wartości rynkowej pojazdu. W wyposażeniu standardowym są takie informacje jak : fotel kierowcy z regulacja wysokości, klimatyzacja automatyczna, lusterka w kolorze nadwozia, informacja o tapicerce ( żakard ) itp. Dlaczego nie jest to uwzględnione przy S3 : regulacja eklektryczna fotela kierowcy i pasażera, skórzana tapicerka, klimatronik itp?
    Dowiedziałem się jeszcze że ważna jest umowa zakupu pojazdu że na tym mogę coś ugrać ( mój błąd wpisałem niższą wartość ) i to że pojazd był serwisowany do 224 tys km a ma 238 tys km.


    Edit: auto stało u gościa miał zająć się sprawą, w dupie to miał także auto znów stoi u mnie w garażu powołałem kolejnego rzeczoznawcę swojego z uwzględnieniem wszystkich elementów pojazdu, stanu technicznego itp. Nie zostawię tak tej sprawy z tego względu że zapłaciłem za to auto miesiac wcześniej dokładnie 21.602 zł ( licząc : kupno, ściagniecie do Polski lawetą i wszelkie opłaty ) + jeszcze faktury na zakupione części.

    Jeżeli do tych 5650 dopłacili by mi chciaż do prawie 10 tys zł to juz bym był zadowolony.
    Było -> A4 B5 1.9 TDI
    Jest -> A3 8L 1.9 TDI

  9. #29
    Rydzio's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    41 razy

    Domyślny

    Daj znać, co udało się uzyskać dzięki wycenie niezależnego rzeczoznawcy.

  10. #30

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DJA
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Dam znać. Jak się uda, będzie ok jak nie trudno, wyklepię za własne. Do odważnych świat należy
    Dzięki wszystkim za pomoc
    Było -> A4 B5 1.9 TDI
    Jest -> A3 8L 1.9 TDI

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •