Strona 5 z 13 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 122

Temat: rosną obroty przy zmianie biegu

  1. #41
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    sprzeglo watpliwe
    ja jak zakladalem gaz kolo tego zakladu byl mechanik ktory byl wlascicielem audi a4 z tym silnikiem i jak sie zapytalem czy u niego tez to wystepuje powiedzial ze tak i jest to normalne bo tak silnik zapobiega przez przypadek zgasnieciu czy zadlawieniu schodzac z obrotow (tak on mi to wyjasnial) ile w tym prawdy nie wiem
    ale ja juz sie przyzwyczailem i zauwazylem ze obroty zostaja lub podnosza sie delikatnie
    tylko jak zmieniam biebi do 3000obr/min jak autko piluje do 5000-6000 obr/min zchodzi z obrotow normalnie (tez tak macie)
    OOOO UWIELBIAM




  2. #42
    Moruso's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorlice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Obaliłem ten mit że ten silnik tak ma z uwagi na to że kilka posiadaczy AGNieszek na forum nie ma tego problemu Więc nie możliwe żeby w jednym było a w drugim nie
    Ostatnio nawet zauważyłem że jak dam lekko gazu np. na wstecznym i puszczam sprzęgło tak żeby sie przydusił że obroty spadną do np. 500 i szybko wcisne ponownie sprzęgło to obroty wywali mi na 1500

  3. #43
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    a to u mnie tak samo sie podnosza po przydlawieniu
    trzeba poprostu sprawdzic ten czujnik sprzegla jak to ktos na forum powiedzial (czujnik nie dzialal i komputer nie wiedzial kiedy wcisniete jest sprzeglo)
    OOOO UWIELBIAM




  4. #44
    Moruso's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorlice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    W AGN nie ma chyba tego czujnika. Ktoś tam o tym pisał ale to było w 1,6. Pytałem w sklepie o ten czujnik i gość mi powiedział że w ETCE nie pokazuje żadnego czujnika sprzęgła. Pod VAGiem też mi nic nie pokazało,ERROR
    Ja nadal obstawiam że to coś z powietrzem. Układ paliwowy odpada bo na gazie jest to samo, więc współną rzeczą jest zasysanie powietrza Może jakiś czujnik na przepustnicy albo co

  5. #45
    Daniel86's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WuPeeR
    Auto
    Audi i nic innego:)
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Kurcze ciekawy temacik bo szczerze mówiąc to miałem tak samo:/ ale już problem minął...Głupio to może zabrzmi co napisze a i może od początku było dobrze tylko ja źle biegi zmieniałem, ale historia była taka, że od początku jak zakupiłem autko to przy zmianie biegów właśnie obroty szły minimalnie w góre, może nie patrzyłem na zegary o ile się podnosiły ale było to poprostu słychać. Auto jak zakupiłem we Wrocku(byłem ja +2 kolegów) to że byłem po nocy nieprzespanej a wiesz Chester o której byłem we Wro to nie za bardzo zdatny do jazdy i do Wawki wracaliśmy we trzech na zmiane na dwa auta, także raczej to nie to że mi jakoś źle te biegi wchodziły w audi bo jak jechałem zaraz pasatem to tego nie było i nawet zauważył to jeden z kolegów jadąc audiczką...Jeździłem tak przez około tygodnia czasu i pewnego razu zabrałem starego znajomego , któremu powiedziałem o tym podczas jazdy bo on stary mechanior to myśle że coś wykombinuje a on do mnie z tekstem: "obroty skaczą? Puszczaj wcześniej ten gaz, autko zapitala i nic mu nie jest"...-Odpowiedziałem, że umiem przecież jeździć- i wcale nie zmieniłem jakoś stylu jazdy, puszczania gazu i wciskania sprzęgła, ale chyba zakodowało mi się to poprostu w głowie i jakoś jednak wpłynęło to na tą moją jazde choć ja nie jestem tego świadom ale jak pragne zdrowia Panowie od tamtej pory nie ma mowy o jakim kolwiek skakaniu obrotów w mojej AGN'ce przy zmianie biegów...Nie wiem czy samo się naprawiło czy jak bo narazie nic w autku jeszcze nie robiłem od czasu zakupu, więc raczej nie...Styl jazdy?...Nie sądze, choć jezdze różnie: i spokojnie i czasami agresywnie,i nigdy mi się to już nie zdaża w tak "widoczny" sposób jak to zwykło w pierwszym tygodniu a problem poprostu zniknął
    pzdr

  6. #46
    Moruso's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorlice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Jeden kolo mi mówił, żeby wymienić wszystkie wężyki podciśnienia. Mówił, że u niego to pomogło. Co o tym myślicie?

  7. #47
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    hmm moje wszystkie gumy juz sa stare wiec tak czy siak bedzie trzeba wymienic moze mi ktos napisac ile takie wezyki beda kosztowac w sumie?? bo trzeba zaczac zbierac
    OOOO UWIELBIAM




  8. #48
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    mam pytanie do osób które wymieniały czujnik sprzęgła w 1.6 otóż gdzie go znaleźć? Auta w ktorych wystepuje ten czujnik są wyposażone w tempomat?
    6,3l/100km w trasie, prawie jak TDI

  9. #49
    BlackSugar's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    prosze o lokalizacje tego czujnika mniej wiecej :> moze jakas fota
    i jaki ma numer katalogowy by sie przydalo

  10. #50
    SAUBER's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    O K L
    Auto
    Mk1 / Mk5
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BWA
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Elooo.

    I co, nikt nadal tego problemu nie rozwiązał? Szwagier w Golfie IV 1,6 robił adaptacje ii problem zniknął.....


    Ja u siebie robiłem ii nic :/ Powoli mnie to denerwuje aale co zrobić...


    Mam jeszcze jeden problem. Przy wciśnięciu pedału gazu obroty nie wchodzą od razu tylko po chwili, moze z 1s trzeba poczekać(oczywiscie na biegu jałowym) czym to moze byc spowodowane?


    Z góry dzięki
    Zapraszam do lajkowania FanPage mojego Mk1 ! Dzięki

    https://www.facebook.com/sauberMk1/

Strona 5 z 13 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •