Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 18 z 18

Temat: Prośba o analizę logów 1.9 tdi BLS

  1. #11
    pablo85's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruchnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam i ponawiam prośbę. Dziś oszalała już całkiem turbina. Najbardziej pakuje ciśnienie od dołu. Dziwi mnie, że na wyższych obrotach już się stabilizuje ciśnienie i jest praktycznie idealne. A druga sprawa to brak notlaufa i jakichkolwiek błędów przy takim przeładowaniu. WTF? Czy możliwe, że coś źle steruje turbiną albo źle uregulowane jest ramię gruchy lub N75 nie działa jak powinien. A może sama grucha jakoś się przycina? Czy na 100% turbina? Co myślicie? Nie chce jej wyciągać niepotrzebnie.
    tu jest log dynamiczny z DPFem http://vaglog.pl/log_203417.html
    a tu taki log z normalnej jazdy spokojnej http://vaglog.pl/log_203418.html
    widać jak przeładowuje na niskich obrotach.
    Pomóżcie fachowcy!
    Ostatnio edytowany przez pablo85 - 12-02-15 o 21:08

  2. #12
    pablo85's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruchnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Ponawiam prośbę, żeby ktoś zerknął jak się zna.
    http://vaglog.pl/log_217279.html
    http://vaglog.pl/log_217280.html
    http://vaglog.pl/log_217281.html
    http://vaglog.pl/log_217282.html

    Głównie chodzi o przeładowanie i pojawienie się niedawno, po stłuczce szarpania na zimnym silniku. Auto stało 2 tyg z odłączonym akumulatorem, ale nie wiem czy może mieć to coś do rzeczy. Przy pierwszym rozpędzaniu idzie dym z rury dość spory i mocno przerywa do 3tys obrotów, ale po paru minutach auto normalnie jedzie (pomijając, że od dołu słabo ciągnie, tylko dopiero jak ciśnienie aktualne się zrówna z zadanym koło 3000rpm, wtedy czuć jak auto wyrywa do przodu). Przed stłuczką nie przerywał nigdy. Wymieniałem cały pas przedni z chłodnicami.

    Oczywiście jest zrobiony program.
    Auto nie łapie notlaufów, jak i nie łapał na poprzedniej turbinie. Obecnie jest turbina po regeneracji (cały rdzeń nowy z wirnikami), gwizda dość głośno już od zamontowania, ale na starej też lekko gwizdało tylko na niższych obrotach (podejrzewam nieszczelność chłodnicy spalin, ale ciężko zdiagnozować, być może gwizd nasilił się przez usunięcie DPFu), zawór N75 nowy, DPFu nie ma, filtr powietrza nowy, filtr paliwa nowy, wyczyszczona przepływka, poprawiane wtyczki wtrysków, sprawdzone przewody podciśnienia (podmieniane), EGR wyczyszczony, rura od filtra do turba i dalej do silnika szczelne, podmieniany czujnik cisnienia i temp w intercoolerze, czyszczony filtr w baku.

    Nie wiem już co mu zrobić, żeby jeździł normalnie. Jak jest ktoś na Podkarpaciu kto myśli, że ogarnie o co chodzi to niech da znać, chętnie podjadę i zapłacę za trafną diagnozę.
    Ostatnio edytowany przez pablo85 - 16-05-15 o 16:10

  3. #13

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec
    Auto
    MK2 R20
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    70 razy
    Podziękował
    52 razy

    Domyślny

    Jak turbiny z auta nie wyciągniesz i jej nie zrobisz to wtedy ten samochód nie bedzie jeździł. Turbospręzarki montowane fabrycznie w silnikach BLS, BXE, BKC są papierowe, to jedno wielkie G. Lepiej by było ją wymienić na turbo z silnika BMM2.0TDI. Ale jezeli chcesz tylko naprawić to trzeba ją wciągnąć i prawdopodobnie zrobić
    Zapraszam na ww.bartpol-hamownia.pl

    Modyfikacje elektro-mechaniczne silników spalinowych
    Profesjonalna Regeneracja Turbosprężarek
    ZOBACZ!! www.facebook.com/BartpolTuning

  4. #14

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Pozwolę sobie spytać czy dużo rzeźbienia jest aby taka turbinkę 2.0 BMM wsadzić do 1.9 bls-a nieszczęsnego? Ile może kosztować nowa? gdzie kupić? co trzeba przerobić aby to hulało?

  5. #15

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec
    Auto
    MK2 R20
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    70 razy
    Podziękował
    52 razy

    Domyślny

    W BLS silniku są słabe pompki, więc wkładanie turbosprężarki od BMM odbywa się praktycznie plug and play. Więcej jak 150KM nie polecam ustawiać z uwagi właśnie na pompki. Turbo gdzie kupić, możesz u mnie, możesz wszędzie gdzie tylko jest to możliwe, nowe używane, regenerowane
    Zapraszam na ww.bartpol-hamownia.pl

    Modyfikacje elektro-mechaniczne silników spalinowych
    Profesjonalna Regeneracja Turbosprężarek
    ZOBACZ!! www.facebook.com/BartpolTuning

  6. #16
    pablo85's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruchnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kingsoft-grucha Pokaż post
    Jak turbiny z auta nie wyciągniesz i jej nie zrobisz to wtedy ten samochód nie bedzie jeździł. Turbospręzarki montowane fabrycznie w silnikach BLS, BXE, BKC są papierowe, to jedno wielkie G. Lepiej by było ją wymienić na turbo z silnika BMM2.0TDI. Ale jezeli chcesz tylko naprawić to trzeba ją wciągnąć i prawdopodobnie zrobić
    Cały sęk w tym, że turbina jest po regeneracji 3 miesiące i od razu po wsadzeniu przeładowywała. Próbowałem szukać innej przyczyny niż turbina (skoro jest świeżo robiona), ale już nie mam gdzie szukać. Co więcej mogę jej zrobić to nie wiem, ale nie widzi mi się wstawiać nowej turbiny co 3 miesiące.
    Spróbuje jeszcze wrócić do oryginalnego softu, bo zaraz po zamontowaniu turbiny był zrobiony lekki program i już odebrałem tak zrobione auto.


    U mnie już spRawa w końcu rozwiązana. Mechanik wyregulowal turbine i chodzi pięknie. Zero turbodziury ani przeładowania, czy szarpania.
    Ostatnio edytowany przez pablo85 - 15-09-15 o 16:35

  7. #17

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kingsoft-grucha Pokaż post
    W BLS silniku są słabe pompki, więc wkładanie turbosprężarki od BMM odbywa się praktycznie plug and play. Więcej jak 150KM nie polecam ustawiać z uwagi właśnie na pompki. Turbo gdzie kupić, możesz u mnie, możesz wszędzie gdzie tylko jest to możliwe, nowe używane, regenerowane
    A nie ma problemu z DPF po założeniu takiej od BMM? Tzn mocowanie czy cuś? I druga sprawa w BLS gdzieś wyczytałem że turbo tak jak by leży do góry nogami.. Czy w BMM jest tak samo?

  8. #18

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec
    Auto
    MK2 R20
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    70 razy
    Podziękował
    52 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez adamek4428 Pokaż post
    Czy w BMM jest tak samo?
    Jest tak samo. Może byc różnica w przewodzie smarującym, ale to jest do ogarnięcia
    Zapraszam na ww.bartpol-hamownia.pl

    Modyfikacje elektro-mechaniczne silników spalinowych
    Profesjonalna Regeneracja Turbosprężarek
    ZOBACZ!! www.facebook.com/BartpolTuning

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •