Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 56

Temat: Uciekający płyn ze zbiorniczka wyrównawczego

  1. #1
    Kuba007's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny Uciekający płyn ze zbiorniczka wyrównawczego

    witam. mianowicie przy ostrym "pałowaniu" na trasie płyn osiaga temperature okolo 100stopni i wylatuje gdzies pod zbiorniczkiem wyrownawczym. w miescie oraz podczas spokojnej jezdzie na trasie problem ten nie wystepuje - temp. rowne 90stopni, i plynu nie ubywa. wymienilem nie dawno termostat i czujnik temperatury, wentylatory sie wlaczaja wiec te elementy sa na bank dobre. co moze byc przyczyna tego zjawiska? uszczelka pod glowica czy moze tylko korek zbiorniczka? pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 30-03-16 o 20:34

  2. #2
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    uszczelka pod glowica
    Jeszcze napisz czym masz zalane auto woda czy plynem do chlodnic - to wazne
    Jesli woda to bedzie wywalalo
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  3. #3
    Kuba007's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    na poczatku bylo plynem, teraz woda. samochod nie kopci na bialo, w oleju tez nie widzialem nic niepokojacego

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Kuba007
    na poczatku bylo plynem, teraz woda
    zmien na plyn chlodniczy G12+ ma wyzsza temp wrzenia niz czysta woda wiec nie bedzie sie gotowal przy 100* - a co za tym idzie nie bedzie sie az wzrastac cisnienie w ukladzie chlodzenia

  5. #5
    Kuba007's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    mialem zalany płyn prestone, ale juz drugi raz mi sie zdarzylo cos takiego wiec za kazdym razem dolewalem wode destylowana
    kurde jakby to byla uszczelka pod glowica to lipa

  6. #6

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Möhnesee
    Auto
    Audi A8 3.0TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Kuba007
    przy ostrym "pałowaniu" na trasie płyn osiaga temperature okolo 100stopni i wylatuje gdzies pod zbiorniczkiem wyrownawczym
    sam sobie odpowiedziales ze niby wylatuje wiec masz nieszczelnosc


    to ze wskazowka temp. sie waha to raczej czujnik temp. jest do kitu. ta wskazowka jest raczej symboliczna dokladna temp. to przez cody klimy sobie zobacz.

    termostat w wiekszosci dzisiejszych wozow zaczyna otwierac duzy obieg przy temp ok. 85 a maxymalne otwarcie jest przy ok. 102 i w tym przedziale wskaznik powinnien stac na 90 i sie nie ruszac.

    plyn chlodzacy zapobiega korozji i powstawaniu osadow jak rowniez zamarznieciu w zimie. jednakze nie ma on wplywu na to kiedy sie zagotuje.

    w ukadzie panuje nadcisnieje w A3 8l 1,2-1,5 bara i to powoduje wzrost temp. gotowania sie tej cieczy z 100 na 120.

  7. #7
    Kuba007's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    czujnik temperatury jest nowy i gdy jezdze normalnie nie caly czas z butem w podlodze temperatura utrzymuje sie na poziomie 90stopni. czytaj dobrze posty

  8. #8
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Kuba007, skoro zaczyna grzac ci sie jak przycisniesz autko
    to albo pompa wody zaczyna szfankowac (kiedy wymieniales ja) u mnie jak lopatki sie odspoily to napoczatku przy normalnej jezdzie mialem 90st dopiero jak przycisnalem pompa nie wytwarzala odpowiedniego cisnienia i zaczynal mi sie grzac

    druga mozliwosc to zabrudzona chlodnica (od zewnatrz jakimis robakami albo od srodka kamieniem i innym gownem)
    OOOO UWIELBIAM




  9. #9
    Kuba007's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    pompa wody jest nowa. wymieniana razem z rozrzadem 1000km temu

  10. #10
    djozkow's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wroclaw
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny Uciekajacy plyn ze zbiorniczka wyrownawczego

    Witam wiem ze ten temat, albo moze bardziej podobny pojawial sie juz na forum, wszystkie przeczytalem ale nie ma tego co ja mam. A wiec chodzi o to ze od kupna samochodu czyli jakies pol roku juz tylko podczas jazdy na maksa np na autstradzie jadac non stop tak od 140 do 180 albo na trasie jak non stop cisne po 140 , 130 to po jakism czasie albo badz dopiero jak dojezdzam do domu wlacza mi sie lampka ze w zbiorniczku brakuje plynu. Dymu bialego nie ma, zanych masi bialych jak majonez nie ma, w silniku plynu nie ma, od momentu wymiany oleju poziom taki sam i olej gesty nie widac wody, wczoraj wymienilem rozrzad i probowali mi to zdiagnozowac i niby powiedzieli ze to uszczelka pod glowica stwierdzili tak tylko dlatego ze jak samochod zagrzali do 90 stopni i przyciskali na przewody od powiedzieli ze cisnienie duze i to uszczelka ale cos mi sie niechce w to wierzyc do konca i szukam odpowiedzi gdzie indziej, jutro jade jeszcze do innych mechanikow ale juz sam nie mam pomyslu gdzie to mozna sprawdzic moze tutaj poradzicie mi cos. Wiem ze taka wymiana kosztuje z 1 tys ale nie jestem do konca przekonany ze to uszczelka pod glowica, prosze o pomoc. Dziekuje z gory.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •