Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 56

Temat: Uciekający płyn ze zbiorniczka wyrównawczego

  1. #21
    djozkow's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wroclaw
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Dzis zauwazylem cos innego dotyczace uciekajacej wody, mianowicie chodzi o to ze po przyjechaniu z miasta nie gasilem silnika, otworzylem maske i odrecilem powoli nakretke od zbiorniczka wyrownawczego i czy to jest normalne ze nagle pod zbiorniczkiem nalecialo troche tej wody?? podobno jakis mechanik mi mowil ze tak ma kazdy zbiorniczek jak sie okreca to paruje pod spodem ale tym razem pary nie bylo tylko odrazu woda wyleciala ?? czy to moze tam jest ten problem??

  2. #22
    djozkow's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wroclaw
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Mam pewne inf co do tego przypadku, to za namowa mechanika wymienilem korek od zbiorniczka wyrownawczego i wszystko bylo oki do czasu, na autobanie jechalem 140 i powyzej wody nie ubywalo ale obecnie jestem w norwegi i po przejechaniu 1400 km z rana jak wsiadalem do samochodu zapalila sie lampka ale co zauwazylem to to ze plynu ubylo ale malo, szczerze juz nie mam sily i jak wroce wymienie te cholerna uszczelka pod glowica ale z gwarancja ze jak to nie bedzie to to niech mi kase oddaje a zaznacze ze typowych objawow dalej nie mam

    budyn pod korkiem - brak
    olej w zbiorczniku - brak
    plyn w oleju - brak
    nie dymi na bialo - brak

    jedynie co to zauwazylem jak mi raz zadymil na bialo jak dalem mu w palnik przy 120 bo wyprzedzalem ciag ciezarowek i to wszystko


    pozdro

    p.s. moze komus sie przydadza moje doswiadczenia

  3. #23
    MaGGu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice Krakowa
    Auto
    Audi S3 8V
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez djozkow Pokaż post
    Mam pewne inf co do tego przypadku, to za namowa mechanika wymienilem korek od zbiorniczka wyrownawczego i wszystko bylo oki do czasu, na autobanie jechalem 140 i powyzej wody nie ubywalo ale obecnie jestem w norwegi i po przejechaniu 1400 km z rana jak wsiadalem do samochodu zapalila sie lampka ale co zauwazylem to to ze plynu ubylo ale malo, szczerze juz nie mam sily i jak wroce wymienie te cholerna uszczelka pod glowica ale z gwarancja ze jak to nie bedzie to to niech mi kase oddaje a zaznacze ze typowych objawow dalej nie mam

    budyn pod korkiem - brak
    olej w zbiorczniku - brak
    plyn w oleju - brak
    nie dymi na bialo - brak

    jedynie co to zauwazylem jak mi raz zadymil na bialo jak dalem mu w palnik przy 120 bo wyprzedzalem ciag ciezarowek i to wszystko


    pozdro

    p.s. moze komus sie przydadza moje doswiadczenia


    Też miałem takie same objawy. Jeśli nie przekraczałem 3 tys obrotów, i nie naciskałem do oporu pedału przyśpieszenia było OK. Gdy tylko przegoniłem samochód, od razy wywalało płyn. Robiło sie duże ciśnienie które wyrzucało płyn przez zbiorniczek, przez odpowietrzenie.
    Tak samo nie miałem żadnych objawów padniętej uszczelki, poza tym ze węże wodne były tak twarde że nie dało sie ich zgiąć.
    Okazało sie, że uszczelka pod głowicą przepuszczała ciśnienie do płynu chłodzącego. Niestety metalowe uszczelki nie wyróżniają sie długą wytrzymałością. Po wymianie problem ustał. Koszt uszczelki pod głowica w ASO ok 160 zł, do tego 10 śrub do głowicy, 1szt 18 zł, do tego planowanie głowicy, nowy płyn chłodniczy, pasowało by również wymienić olej, no i robota. W 1 tys zł sie zmieścisz

    Powodzenia.
    Audi A3 8L VP - 192 KM 404NM by DynoSoft - SOLD
    Audi A3 8L PD - 224KM 430 NM by COMPSport - SOLD
    Audi A3 8P BKD - 216KM 435NM by DynoSoft - SOLD
    VW GOLF 6 R20 CDLF - 350KM 445NM by COMPsport - SOLD

    Audi S3 CJXC Sportback - 385KM 492NM by
    COMPsport - NOW


  4. #24

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Ja miałem problem z znikającym płynem od samego początku jak kupiłem samochód. Nie moglem przez pewien czas dojść gdzie ucieka. Po kilku miesiącach zauważyłem że płyn nawet nie leje się tylko obrazu wyparowuje w okolicy króćca. Myślałem że uszczelka pewnie jest juz na tyle stara więc przepuszcza i tylko silniej dokręciłem i czekałem na urlop żeby wymienić uszczelkę. I doczekałem sie po dwóch miesiącach że jadąc do pracy nagle płyn wylał się jak z kranu. Jak sie okazało to króciec który ma pewnie swoją wytrzymałość powoli ulegał pęknięciu aż całkiem pękła część przy mocowaniu. Po wymianie nareszcie nie muszę zaglądać do zbiorniczka wyrównawczego.

  5. #25
    djozkow's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wroclaw
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Umnie chyba bedzie raczej uszelka bo sprawdzalem juz kruciec i jest i byl suchy ale jeszcze go popserwuje, ale raczej mam to samo co kolega wyzej.

    Mam pytanie do ciebie gdzie robilesz ze sie zmiescilesz do 1 tys bo mi powiedzieli ze od 1 tys do 1,5 tys ? taka cene mialesz z wymiana oleju, z plynem nowym itd??

  6. #26

    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Racibórz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Witam, kupiłem audi A3 1.9 TDI 110 koni rok 2001r mam problem z układem chłodzenia a dokładniej z uciekającym płynem chłodniczym pod autem nic nie kapie, rano sucho. Jak nie przekraczam 100km/h płyn ucieka powoli jak przekroczę znika błyskawicznie ze zbiornika wyrównawczego ale nigdy nie do końca ( zawsze zostaje jakieś 1cm na dnie zbiornika ) po odkręceniu korka ze zbiornika połowa z tego płynu wraca. Czy ktoś może mnie naprowadzić co to może być ? pomocy dodam jeszcze ze sprawdzałem poziom oleju i jest bez zmian mimo tego ze dolewam po 0,5 litra , na korku brak śmietany.

  7. #27
    Chrumek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    uszczelka pod głowicą ? według mnie tak, ale poczekaj na zdanie speców

  8. #28

    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Racibórz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    oddałem auto do mechanika. Rozebrał silnik i głowica trafiła do firmy ktora zajmujue sie testowaniem głowic. Głowica jest szczelna ( uszczelka do wymiany ) ale sa widoczne pękniecia i trzeba spawac
    Ostatnio edytowany przez eddiskate - 07-09-09 o 12:46

  9. #29

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Witam!
    Podepnę się pod temat - chociaż już leciwy, ale najbliższy mojemu przypadkowi z opisów.
    Wymieniany miałem rozrząd pod koniec ubiegłego roku i od tamtego czasu zacząłem zauważać spore ubytki płynu chłodniczego. Ubytki są minimalne, gdy jeżdżę po mieście, natomiast ostatnio jadąc autostradą zatrzymywałem się 2 razy - tak powiedzmy co 50km - akurat było to spowodowane niemowlakiem na pokładzie a nie problemem z autem, ale jednak po takim zatrzymaniu podczas odpalania auta zapalała mi się kontrolka temperatury płynu chłodniczego. Oczywiście w zbiorniku wyrównawczym pustka - dolewałem w obu przypadkach tak 0,5 do 1l mieszanki płynu i wody (akurat niestety mineralki, bo taką miałem pod ręką). Auto już wcześniej dawałem do sprawdzenia wycieków w ASO, gdzie był robiony rozrząd - głownie po to by sprawdzili czy z pompą (była też wymianiana, wstawiona regenerowana) jest wszystko ok wycieków nie stwierdzono. Płyn w zbiorniku wygląda na czysty, oleju nie przybywa, a raczej ubywa nadal tyle samo co przed wymianą rozrządu i początkami ubywania płynu (ok. 0,5-1l na 10tys.km, przy czym trochę ucieka odmą lub przez uszczelkę pokrywy zaworów, bo tamte okolice są zabrudzone).
    Auto jest nadal dynamiczne, pali bez problemu, obroty nie falują, bąblowania w zbiorniku nie zauważyłem, gdy zimny silnik raczej ciśnienie w zbiorniku minimalne, przy ciepłym trochę się nasyczało i 1/4zbiornika płynu potrafiła się wypełnić po otworzeniu, białego dymu też sobie nie przypominam zbytnio - może raz widziałem w lusterku. W Tune-up (warsztat w Gdańsku) mechanik stwierdził, że wąż jest trochę twardy, co wskazywałoby na uszczelkę pod głowicą.
    W związku z powyższą sytuacją mam parę pytań:
    1) Czy ubytki płynu chłodniczego mogą być związane z wymianą rozrządu i być może ktoś coś przy tej akcji spierniczył?
    2) Czy może to być problem uszczelki pod głowicą? Czy ubytki 0,5-1l płynu na 50km przy jeździe 130-140km/h nie byłyby zbyt duże jak na uszczelkę? A może bardziej by pasował wyciek przez jakiś inny element, który może puszczać przy mocniejszym ciśnięciu/grzaniu auta (termostat, jakiś czujnik, chłodnica)?
    3) Czy możliwe, że ewentualne wycieki mogą być niewidoczne? Ja pod autem nic nie zauważyłem w garażu, w ASO też nic nie dojrzeli - ale jak oni coś spieprzyli przy rozrządzie np. uszczelka przy pompie, to pewien nie jestem ich umiejętności.
    4) Czy przebieg w aucie 160tys.km (1.9TDI ASV) to już taki adekwatny do problemu z uszczelką pod głowicą?
    5) Czy 1200 netto za wymianę uszczelki ze szpilkami i planowanie głowicy to rozsądna cena?
    6) W jakim czasie warsztat powinien ogarnąć wymianę uszczelki i planowanie głowicy - bo deklarowane 1 dzień na demontaż, 2-3 dni na planowanie w firmie zewnętrznej, 1 dzień na montaż to mi się trochę długo wydaje.

  10. #30
    mariusz11111's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sram na Rosję !
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    303 razy
    Podziękował
    202 razy

    Domyślny

    Sprawdz pierw okolice krucca czy tam nic nie leci. Tak z ciekawosci slyszalem ze gotujacy sie plyn co w nastepstwie pociaga za soba inne usterki moze byc spowodowanym wadliwym korkiem od zbiorniczka.

    UWAGA! Skargi i żale do firmy BARTPOL Ostrowiec Św ( oddział Kingsoftu )
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...-Kingsoftu-%29

    aby aby aby aby aby aby

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •