Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 75

Temat: "Fikcyjna" kolizja przed przejazdem kolejowym.. udowodnić niewinność?!

  1. #1

    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olkusz
    Auto
    A6 C5 4.2 V8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny "Fikcyjna" kolizja przed przejazdem kolejowym.. udowodnić niewinność?!

    Postanowiłem opisać historię która mi się przydarzyła na początku ostatniego weekendu.. Sprawa bardzo dziwna, jeszcze nie znam jej finału ale będę raportował.

    Otóż wyglądało to tak:

    Przejazd kolejowy, zamknięte zapory, migające czerwone światła. Ustawiłem się jako drugi lub trzeci pojazd w kolejce. Jako że przejazd widziałem zamknięty już z dala, nie wyłączałem silnika, stałem sobie na wciśniętym hamulcu oczekując na przejazd pociągu i otwarcie rogatek. Po chwili postoju otrzymałem odczuwalne uderzenie w tył pojazdu (mojego 'zastępczego' Clio I). Lekko zdziwiony wyszedłem z auta i zobaczyłem zaparkowanego na moim zderzaku Daewoo Matiza.. Wysiadła z niego kobieta w podeszłym wieku mówiąc "no co pan robi" - jej wzrok był błędny, ledwo stała na nogach i cała była w dziwnych drgawkach. Po krótkim wyjaśnieniu jej co miało miejsce poprosiłem o rozwiązanie sytuacji. Nie widziałem szkód na moim samochodzie, ale jak to bywa w takich kolizjach mogłem mieć uszkodzony tylny pas, podłogę w bagażniku i niewiadomo co jeszcze więc poprosiłem ją o spisanie oświadczenia dot. kolizji. Pani odmówiła twierdząc że "nic się nie stało". Postawiłem ją przed wyborem - piszemy oświadczenie lub wzywamy policję co zaskutkuje dla niej mandatem. Pani stwierdziła że "chcę sobie naprawić samochód na jej koszt" i zażądała wezwania policji. Zgłosiłem całe zdarzenie i czekałem na przyjazd funkcjonariuszy pewny swego i wiary w sprawiedliwość w naszym 'państwie prawa'. Po przyjeździe Panowie policjanci dokonali tzw 'dmuchania'. Ja byłem trzeźwy, pani okazało się o dziwo też - widać jej zachowanie było spowodowane jakąś chorobą. Podczas składania wyjaśnień pani stwierdziła że ja cofnąłem i uderzyłem w jej pojazd, ale nie potrafiła wyjaśnić czy miałem włączone światła cofania czy nie ani jak wogóle do tego doszło. Dla objaśnienia podam iż samochody stały "z górki". Do tej pory wszystko wydawało się klarowne, jednakże szanowni policjanci dokonując oględzin (noc, ciemno, zima) nie użyli nawet latarki i stwierdzili że nic się nie stało i nie ma absolutnie żadnego dowodu kolizji. Zostałem oczywiście wyśmiany (ile warte to pana auto? wie pan jaka jest kara za wyłudzanie odszkodowania? musieliśmy tu jechać 30 kilometrów! myśli pan że my nie mamy co robić? jest mróz więc zderzak by panu pękł! pas tylni? to pan może mieć uszkodzony sprzed pół roku!). Zeznania moje oraz pasażera nie zostały absolutnie potraktowane poważnie w tej sytuacji. Wyśmiano nas, twierdząc że do niczego nie doszło a my sobie wymyślamy całe zdarzenie. Potem padła groźba ze strony policjanta że może mi odebrać prawo jazdy! za "to że się nie dogadaliście i stworzenie zagrożenia na drodze". Po spisaniu wszystkiego panowie zrobili dwa zdjęcia samochodów "na odwal się" i powiedzieli by czekać na wezwanie na komendę w celu złożenia wyjaśnień oraz że sprawa najpewniej pójdzie do sądu i "zarobimy po 6pkt i 250zł". Tak to wygląda w naszym kochanym państwie. Niestety nie mam zadnej dokumentacji zdjęciowej - na złość padał mi telefon i nie mogłem uruchomić już aparatu kiedy zdarzenie miało miejsce.. Jak myślicie, jak sprawa dalej się potoczy? Macie może jakieś wskazówki? Po sprawie na drugi dzień przyjrzałem się dokładniej mojemu zderzakowi i widać dwa ślady - kobitka trafiła w środek zderzaka i dotknęła dużą płaszczyzną - mogło to być niewidoczne w nocy. Jej twierdzenie o moim cofaniu moim zdaniem nie jest jej perfidnym kłamstwem - przypuszczam (oceniając jej stan zdrowia po zachowaniu) że poprostu stając za mną nie zdawała sobie sprawy że auto się stacza (było z górki) i nie pomyślała o wciśnięciu hamulca..
    Ostatnio edytowany przez yezozwierz - 11-03-15 o 20:14

  2. #2
    mariusz11111's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sram na Rosję !
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    303 razy
    Podziękował
    202 razy

    Domyślny

    widzisz sprawa dosc prosta z tego co napisałeś jechałeś z pasażerem, tak? a świadek jak wiadomo jest jak złoto
    w tym wypadku jesli kobieta nie poczuwa sie do winny i odmówiła MKK policjanci podjęli czynności wyjaśniające sporządzając dokumentację co w dalszych czynnościach skutkować będzie sporządzeniem wniosku o ukaranie do sądu
    w najbliższych dniach zostaniesz wezwany oraz twój pasażer jak również kobieta celem przesłuchania i na podstawie tego osoba prowadząca czynności ustali przebieg zdarzenia jak i sprawcę kolizji

    widzisz ty jesteś na wygranej pozycji bo masz świadka ale pamiętaj ze jesli twój pasażer będzie lał wode mówiąc bez istotne rzeczy wtedy jest 1-1 i policjant prowadzący czynności zapewne skieruje wniosek o ukaranie do sądu bez wskazania sprawcy pisze ci to tak dla uprzedzenia żebyś pogadał pierw z pasażerem

    czynności procesowe/wyjaśniające trwają 30dni z możliwością ich przedłużenia z uwagi np na niestawiennictwo sie którejś osoby ze zdarzenia która była wezwana celem przesłuchania
    widzisz może byc i tak że baba będzie chodziła po lekarzach i ściemę waliła tak aby tylko nie stawic sie na przesłuchanie
    ale i na to policjanci maja sposoby

    co do odszkodowania to tu troszkę czas sie wydłuża z uwagi na czynności procesowe

    jesli chodzi o samych policjantów będących na miejscu zdarzenia ich prywatne gdybania i przypuszczenia sa nie na miejscu, buraki i tyle

    jesli cos bedziesz chciał jeszcze wiedziec wal na priw

    UWAGA! Skargi i żale do firmy BARTPOL Ostrowiec Św ( oddział Kingsoftu )
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...-Kingsoftu-%29

    aby aby aby aby aby aby

  3. #3
    BoleczeQ's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Szkoda, że padł Ci telefon. Mógłbyś nagrać to całe "pouczenie" pana funkcjonariusza...

  4. #4
    Piotrek.1781's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    :)
    Auto
    :)
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Pewnie skończy sie wnioskiem do sądu o ukaranie tej babki.
    Mam najlepsze Audi na forum !

  5. #5

    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olkusz
    Auto
    A6 C5 4.2 V8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    W dalszym ciągu czekam na wezwanie na komendę - na ten moment wezwali tylko świadka

  6. #6

    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olkusz
    Auto
    A6 C5 4.2 V8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Mała aktualizacja. Jak dotąd nie zostałem wezwany, przesłuchano tylko tą kobitkę i świadka. Jak dotąd kobieta nadal utrzymuje że ja cofałem i w nią uderzyłem. Według informacji przekazanych świadkowi przez policję sprawa trafi do sądu na 99%.

  7. #7
    mariusz11111's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sram na Rosję !
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    303 razy
    Podziękował
    202 razy

    Domyślny

    tak jak ci wcześniej napisałem świadek w tym momencie jest jak złoto
    sprawa trafi do sądu bo babsko odmówi poddania sie dobrowolnej karze
    dziwie jej sie tylko bo jesli zaznała co zeznała na protokół z uprzedzeniem z odp. art. to jeszcze w sądzie sędzia wystąpi o wszczęcie postępowania w kierunku pstwa. za składanie fałszywych zeznań
    ból dla ciebie tylko taki ze sprawa będzie sie ciągnęła z ubezpieczeniem

    UWAGA! Skargi i żale do firmy BARTPOL Ostrowiec Św ( oddział Kingsoftu )
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...-Kingsoftu-%29

    aby aby aby aby aby aby

  8. #8

    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olkusz
    Auto
    A6 C5 4.2 V8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Niefajnie to wszystko narazie wygląda. Generalnie na pewno kobieta się nie przyzna do wjechania mi w tyłek. Dlaczego? W moim odczuciu ona nawet nie jest tego świadoma. Nie chcę oceniać, ale moim zdaniem wogóle nie powinna prowadzić samochodu z racji zdrowia. Wysiadając z auta pomyślałem że jest pijana bo ledwo stała na nogach a jej wzrok był totalnie nieobecny. Uważam że ona nie zdaje sobie sprawy z tego co się stało, być może zdjęła nogę z hamulca i auto się stoczyło a ona nie mając klarownej świadomości zinterpretowała to jako moje cofanie. Sprawa jest śmieszna poprostu eh.. A pomyśleć że chciałem tylko od niej oświadczenie o kolizji w razie gdyby się okazało że mam poważniejsze uszkodzenia.

  9. #9
    mariusz11111's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sram na Rosję !
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    303 razy
    Podziękował
    202 razy

    Domyślny

    pozostaje ci czekać
    tylko uprzedzam takie sprawy ciągną się dość długo tzn. sporo sie czeka na sprawe cos około 3 mies. min. no ale może u ciebie będzie szybciej

    UWAGA! Skargi i żale do firmy BARTPOL Ostrowiec Św ( oddział Kingsoftu )
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...-Kingsoftu-%29

    aby aby aby aby aby aby

  10. #10

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LBL
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez yezozwierz Pokaż post
    A pomyśleć że chciałem tylko od niej oświadczenie o kolizji w razie gdyby się okazało że mam poważniejsze uszkodzenia.
    Czytałem twój pierwszy post co najmniej z pięć razy wynika z niego że ty kolego byłeś od razu nastawiony bojowo. I nie zdziwię się za bardzo o ile ty zostaniesz winnym. Daj ci Boże jak najlepiej.

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •