Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: Prośba o wycenę uszkodzeń/ kwotę ubezpieczenia

  1. #1

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Turek
    Auto
    opel
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny Prośba o wycenę uszkodzeń/ kwotę ubezpieczenia

    Witam!
    Zwracam się do Was z prośbą o wycenę auta mojej rodzicielki, jechała sobie dziś spokojnie drogą z pierwszeństwem, przepisowe 50km/h, ale pewnemu Panu zapomniało się, że jedzie podporządkowaną, ze ma STOP jak byk, no i bum. Wracając do konkretów, A3, rocznik 2003, mamuśka ma pełne zniżki, prawko od jakiś 8 lat chyba, zero stłuczek itp. o ile ma to znaczenie, w aucie poduszki całe, zadziałały napinacze pasów tak mi się wydaje, włączyły się awaryjne samoczynnie o.0 Pas wgięty, chłodnice no ciężko mi powiedzieć jak mocno uszkodzone, płyn się nie leje, ale jakieś kropki na pasie są, lampy mają pourywane zaczepy. W załączniku dodaje śliczne zdjęcie, jak myślicie, ile może wynieść kwota jaką uda się otrzymać z ubezpieczalni? Ile może wynieść naprawa? Pozdrawiam i z góry dziękuje
    http://zapodaj.net/a2176a87073ee.jpg.html
    http://zapodaj.net/09b9e1eae77eb.jpg.html
    http://zapodaj.net/b641d24dc1647.jpg.html

  2. #2

    Data dołączenia
    Dec 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chorzów
    Auto
    A3 8P 3.2 DSG
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    szkoda całkowita - naprawa przekracza wartość auta.

    Auto wycenią pewnie na około 11.000, wrak na około 3-6tyś i resztę dostaniesz przelewem a wrak będziesz mógł albo naprawić albo sprzedać (PZU/WARTA wskażą z automatu oferenta).

  3. #3

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Turek
    Auto
    opel
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Zobaczymy, był dzisiaj koleś z PZU, porobił fotki, popisał, auto stoi już u blacharza, będzie naprawiane, bo było zadbane, jak żadne inne do tej pory Ja wiem, że to ich wycena i w ogóle ale gdyby ktoś proponował za niego 11 000 to zabiłbym go śmiechem ;p podejrzewam, że w stanie takim jak teraz nie puściłbym jej za te pieniądze, mimo, że być może to już byłoby głupie

  4. #4

    Data dołączenia
    Dec 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gdańsk
    Auto
    audi a6
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez KaZi Pokaż post
    szkoda całkowita - naprawa przekracza wartość auta.

    Auto wycenią pewnie na około 11.000, wrak na około 3-6tyś i resztę dostaniesz przelewem a wrak będziesz mógł albo naprawić albo sprzedać (PZU/WARTA wskażą z automatu oferenta).
    zgadzam się, szkody całkowitej nie unikniesz. Jak będziesz miał wyliczenia to wrzuć na forum albo podeślij sprawdzę czy można jeszcze coś ugrać.
    Kupuje szkody z OC oraz AC.
    Masz pytania jak prawidłowo zlikwidować szkodę i nie zostać mocno oszukanym. Pisz na priv lub kom.

  5. #5

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Turek
    Auto
    opel
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    O dziwo szkody całkowitej nie ma Nie podam konkretnej kwoty teraz bo była, znaczy miała być dodatkowa wycena, czy już była nie wiem póki co, bo po rozebraniu blacharz wypatrzył, że alternator także oberwał pierwsza wycena wyniosła około 7000 z hakiem (7300?) ale nie jestem pewny na tą chwilę

  6. #6

    Data dołączenia
    Dec 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gdańsk
    Auto
    audi a6
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    to świetnie.
    Nie zgłaszaj tylko dodatkowych oględzin albo nie kłuć się o jakiś doliczenia czegokolwiek. Często mam przypadki że ubezpieczyciel zmienia częściówkę na całościową co powoduje najczęściej strzał w stopę bo kwota wypłaty się zmniejsza. Najlepiej się cieszyć dopiero jak kasa wpłynie na konto .
    Kupuje szkody z OC oraz AC.
    Masz pytania jak prawidłowo zlikwidować szkodę i nie zostać mocno oszukanym. Pisz na priv lub kom.

  7. #7

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Turek
    Auto
    opel
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Rozmawiałem z blacharzem, jest tego samego zdania Przyznana kwota to 7500 dokładnie, najwyższy czas na składanie Atrzeciej, mam nadzieję, że szybko wróci do rodziny

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •