Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokazane rezultaty 31 do 37 z 37

Temat: Czujnik temperatury

  1. #31
    kamil17932's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    witam jaka jest srednica weza ktory wchodzi na ten trojnik ktory jest wkrecony w glowice oraz w nim jest czujnik temp w agn?

  2. #32

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    EOP
    Auto
    Seat
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AJQ

    Domyślny

    U mnie z kolei dwa dni temu podczas jazdy temp na wskaźniku spadła do 60 stopni i teraz już w ogóle sie nie podnosi podczas jazdy. Termostat czy czujnik do wymiany??
    Silnik 1.9 tdi 101 km

  3. #33

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    opolskie
    Auto
    Seat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    43 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Musisz podpiac VAGa , bład czujnika temp. czy też instalacj elektrycznej Ci pokaże , awarie termostatu już nie.

  4. #34

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Podkopnik Pokaż post
    U mnie z kolei dwa dni temu podczas jazdy temp na wskaźniku spadła do 60 stopni i teraz już w ogóle sie nie podnosi podczas jazdy. Termostat czy czujnik do wymiany??
    Silnik 1.9 tdi 101 km
    a sprawdzałes jaką temp pokazuje klimatronik? ja bym stawiał na termostat bo jest ciągle otwarty i temp wody sie nie podnosi, a gdy czujnik jest walnięty to przeważnie temp wariuje, ale najlepiej przed naprawą sprawdzić po co sie na niepotrzebne koszta naciągac
    Ostatnio edytowany przez grucha1987 - 02-09-11 o 12:29

  5. #35

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T APP

    Domyślny Błąd 16500 i 16502 - czujnik temperatury

    Witajcie,

    ostatnio jak podłączyłem VAG'a, wyświetliło mi m.in w/w błędy, określone jako sporadyczne. Sugerują one na wymianę czujnika temperatury, jednak po przeczytaniu kilku tematów nie występują u mnie poniższe objawy:

    1. wskaźnik temp. w samochodzie zachowuje się normalnie, tzn. normalnie podczas jazdy temp rośnie, zatrzymuje się na 90st. i tak się trzyma.

    2. Podczas odpalania na ciepłym, ssanie się nie załącza, obroty spadają do ok. 600 rpm

    Jednak to co mnie trochę niepokoi to zachowanie silnika na LPG, dopóki nie osiągnie 90st. można wyczuć nierówną pracę silnika. Na PB pracuje znacznie równiej. Oraz może trochę przy duże spalanie LPG, ok. 16l. Co prawda codziennie pokonuje odcinki rzędu 8km w stolicy średnio zakorkowane i nie wiem czy to trochę nie za dużo, choć zdaje sobie sprawę, że to są krótkie odcinki no i w mieście.

    Kolejny objaw to taki, że sporadycznie mam problem z odpaleniem samochodu, odpala po dłuższym kręceniu rozrusznikiem, jak już odpali to normalnie silnik chodzi na ssaniu.

    Prosiłbym o podpowiedź gdzie ten czujnik się znajduję i jaki ewentualnie kupić (czy okrągły czy kwadratowy), bo koszt nie jest duży a może poprawi się kultura pracy silnika.

  6. #36
    gabi901120's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jarosław
    Auto
    audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    czujnik będziesz miał w którejś z rur z płynem prawdopodobnie w rejonie odmy, łatwo go zobaczyć i zarazem wymienić

  7. #37
    manontherun's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AQA
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    witam, a ja mam taki problem ze temperatura wskazuje 90C dopiero po przejechaniu kilkunastu km.. ale za to jezeli zgasze wczesniej auto po przejachaniu sie chwile (tak ze wowczas normalnie powinien sie nagrzac do 90) i znow odpale to wtedy odrazu pokazuje 90C. czy to wina czujnika temp? na vag nie wyskoczyl mi zaden blad.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •