Strona 8 z 16 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 71 do 80 z 157

Temat: Zepsuta turbosprężarka/turbina problem

  1. #71
    set's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pszczyna
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    mam podobny problem gdzie znajdę ten zawór n75 i n18
    silnik AHF

  2. #72
    chrupek88's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gliwice
    Auto
    BMW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny



    Uploaded with ImageShack.us


    5 to zawór N75, natomiast n18 jest na lewo od n75 (są identyczne, rozróżnić można po białej głowce-n75)

  3. #73

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Umnie juz wszystko jasne zapieczone są łopatki ruchomej geomerti czy jak to sie tam zwie wirnika.

  4. #74

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cz-Wa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    U mnie nadal nie wiadomo. Mechanik jak dzisiaj zapytałem wiązki i wtyczki sprawdzał, choć jak mówiłeś Sztomel muszę się udać do jakiegoś dobrego elektryka. Ale to już zrobię po powrocie z wakacji (w pn jadę do zakopca) swoją drogą czy można spokojnie jeździć z taką usterką ??

    Maxym u mnie spręźara była już czyszczona więc to tez odpada.

  5. #75

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    ale mimo wszystko jak masz dostęp do kanału zobacz czy gruszka dobrze steruje łopatkami

  6. #76
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Maksym Pokaż post
    ale mimo wszystko jak masz dostęp do kanału zobacz czy gruszka dobrze steruje łopatkami
    turbosprężarka w silniku AGR nie ma zmiennej geometrii kierownic spalin i nie ma w niej co czyścić.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  7. #77

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    to ja sie chyba przymkne i zajme grzebaniem w swoim ASZ

  8. #78
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez KOMODO Pokaż post
    swoją drogą czy można spokojnie jeździć z taką usterką ??
    musiałbym przynajmniej widzieć logi dynamiczne grupy 011 z Twojego silnika aby stwierdzić czy faktycznie ciągle występuje u Ciebie błąd elektryczny w obwodzie elektrozaworu N75 i jakie jest ciśnienie doładowania a wtedy bym się wypowiedział czy możesz tak spokojnie jeździć z tą usterką - w każdym razie nie polecam jeżdżenia kiedy ciśnienie doładowania wynosi ciągle (aż do uaktywnienia trybu awaryjnego) 1500 mbar (plus oczywiście ciśnienie atmosferyczne co daje w logu wskazanie na poziomie 2570 mbar) bo wałek turbosprężarki długo tego może nie wytrzymać.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  9. #79

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cz-Wa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    A jak zrobić te logi ?? to przed wyjazdem postaram się to załatwić by mieć "spokojną głowę" bo w końcu kawałek do przejechania mnie czeka, dlatego informacja że można tak jeździć bardzo by mnie uspokoiła.

  10. #80
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    uruchamiasz silnik i jeździsz samochodem aż silnik osiągnie temperaturę roboczą czyli powyżej 80*C, wyłączasz klimatyzację, nawiew powietrza i inne odbiorniki a następnie podpinasz interfejs VAG-COM, wchodzisz w 01 Engine potem wybierasz 08 Meas. Blocks i ustawiasz sobie w górnym polu wyboru grupę 011 (pozostałe dwa pola poniżej pozostawiasz nietknięte). Klikasz następnie na ikonkę "Log" w dolnym prawym rogu okienka Vaga i rozpędzasz się aż wbijesz 3 bieg. Na tym biegu na prostej równej (bez wzniesień i spadków) drodze stabilizujesz obroty na poziomie 1500 RPM i następnie jednocześnie wciskasz do oporu (całkowicie w podłogę) pedał gazu i klikasz na dole okienka Vaga na ikonkę "start" i tak ciśniesz z pedałem w podłodze cały czas na 3 biegu aż silnik osiągnie 4200 RPM, po osiągnięciu tych obrotów najpierw klikasz na ikonkę "stop" na dole okienka i wtedy odpuszczasz pedał gazu i zwalniasz aż do zatrzymania. W miejscu ikonki "stop" pojawią się następnie ikonki "Resume" oraz "Done Close" - klikasz na tę drugą i w tym momencie log dynamiczny grupy 011 został zapisany w pamięci Vaga. Jeśli nawet w czasie logowania tej grupy silnik wcześniej (przed osiągnięciem 4200 obrotów) wejdzie w tryb pracy awaryjnej to niczym się nie przejmuj - log jest wtedy równie wartościowy do analizy. Potem wchodzisz w "Mój Komputer", System C, Program Files, Vag-Com a następnie Logs i tam będziesz miał zapisany log grupy 011 - kopiujesz ten log a następnie wchodzisz na stronę http://vaglog.rtnet.pl - tam zakładasz swoje konto podając swój adres e-mailowy i wklejasz tam log a program automatycznie przekonwertuje plik csv z logiem na ładną czytelną ramkę z wartościami grupy 011. Kopiujesz następnie plik z logiem z ww. strony i wklejasz tu w Twoim temacie i tyle.
    Ostatnio edytowany przez Sztomel - 06-08-10 o 19:03
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

Strona 8 z 16 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •