Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 63

Temat: stuki podczas ruszania

  1. #51

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jastrzebie
    Auto
    Audica
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Witam, kurcze wczoraj wracajac trasa 81 z Katowic na Wisłe podczas ruszania cos tak stuknie pojedyńczo, jak u ZA SZYBKIEGO. Na początku myslałem ze to jak w moim poprzednim aucie czyli Golfie z gaźnikiem trzaska z rury wydechowej, ale czytając Wasze wypowiedzi szybko zrozumiałem ze chodzi o cos innego. Bede musiał podjechac do mechanika, bow Jastrzębiu szczerze ciezko znaleź kanał gdzi emozna było by zdiagnozowac samochód .
    Audi 8L 1.8T ___POEZJA___

  2. #52

    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zawiercie/Żarnowiec
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Odswieze troche temat, bo juz sam nie wiem co to moze byc? Przypomne tylko ze moim problemem sa stuki (głuche pukniecie podczas zmiany biegow i podczas gwałtownego dodawania lub odpuszczenia gazu), dochodzace gdzies od spodu silnika (przynajmnij tak mi sie wydaje). Wymieniłem ta łape skrzyni biegów i kompletnie nic to nie dalo a nawet bym powiedział ze sie lekko pogorszyło. Mam pyanie, czy moze to byc wina innych poduszek silnika i jak mozna by je sprawdzic, czy moze problem tkwi w przegubie wew?
    jezdze szybko - stanowczo za wolno

  3. #53
    mucka38's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zakopane-Myszków
    Auto
    -było :( Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    za szybki - a moze problem tkwi w skrzyni biegów , luz na kołach zebatych tak zwany wzdłuzny , czyl ma mozliwosc ruchu przód - tył , wtedy jest uderzenie np. przy dodawaniu gazu .
    Zachucały góry
    Zasumiały lasy
    Ka sie zapodziały starodowne casy

  4. #54

    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zawiercie/Żarnowiec
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Nie mowie ze nie, ale to pukniecie jest dosc głosne i głuche. Bardziej by mi to pasowało na cos z zawieszeniem (choc raczej jest wporzadku, podokrecane sruby itp.) niz ze skrzynia. Tak czy inaczej bez jakiegos dobrego serwisu sie nie obejdzie. Nie ma to jakiegos duzego wpływu na jazde, ale jest naprawde denerwujace, zwłaszcza jesli chce mu troche przycisnac.
    jezdze szybko - stanowczo za wolno

  5. #55
    jaczek7's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź k/DOBRONIA
    Auto
    BMW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    81 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mucka38 Pokaż post
    a moze problem tkwi w skrzyni biegów , luz na kołach zebatych tak zwany wzdłuzny , czyl ma mozliwosc ruchu przód - tył , wtedy jest uderzenie np. przy dodawaniu gazu .
    Czy to dotyczy mechanizmu róznicowego?? U mnie dzisiaj sprawdziliśmy coś sie dało tzn zawieszenie, poduszki silnika, poduszke reakcyjna została wymieniona i sprawdzone przeguby i nadal mi coś stuka przy dodaniu i odjeciu gazu, odczuwalne jest to wyraźnie przy wiekszych prętkościach tzn 80-90 km. Wstępna diagnoza mechanika luzy na mechaniźmie różnicowym. Twierdzi że jest to do zrobienia. Naprawiał ktoś kiedyś mechanizm różnicowy w skrzyni szóstce, da sie to zrobic ??
    ET: I OP-2008 17,17 / II OP-2009 r. 15,64 / III OP-2010 r.15,33 / IV OP-2011r. 15,27 / V OP-2012r. 14,56/ Spot 2014 Konstantynów / 2015 10 URODZINY

    A3--> A4--> A5-- > i nastała era SUV ... czarny i biały

  6. #56

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podkarpackie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Odgrzewam kotleta. Przejrzałem temat ale nie widze nic z moich objawów, czy mogłby ktoś zdiagnozować to po filmiku?
    Widget Yanosik24.pl

  7. #57

    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ndg
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    jaczek7 i co to? ten mechanizm? bo mam podobne objawy...

  8. #58

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    raz

    Domyślny ABS - pojedyńcze stuknięcie po pierwszym ruszeniu przy ok 20 km/h

    Witam,

    Jeśli temat był już poruszany to proszę o nakierowanie mnie właściwie, bo wyszukiwanie mi nie pomogło.
    Sprawa dotyczy pojedynczego stuknięcia po pierwszym ruszeniu (odpaleniu silnika) przy prędkości ok 20 km/h. Bieg nie ma znaczenia (1, 2).
    Z informacji w necie znalazłem wątki o podobnych objawach w Seacie i Astrze. Interesujący był szczególnie Seat, wszak może to nawet ten sam układ.
    Sugestia była taka, że to jest normalny objaw załączającego się systemu ABS.
    Jako sprawdzenie polecano aby podczas przyspieszania położyć (ja minimalnie go wcisnąłem) lewą stopę na pedale hamulca. Stukniecie powinno być na nim wyczuwalne. I tak też u mnie jest.
    I tu mam pytanie. Czy jest normalne, że załączenie się ABSu objawia się dosyć głośnym stuknięciem, czy to może objaw zużycia jakichś elementów i konieczność ich wymiany.
    Jeśli ktoś miał podobne problemy/objawy to proszę o info bądź nakierowanie na właściwy wątek w forum. Z góry dzięki.
    Ostatnio edytowany przez Zbyszek.g - 12-10-16 o 18:15

  9. #59

    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RADOM
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    u mnie też coś stuka przy odpaleniu, i przy małych prędkościach(ok. 20km/h, potem problem znika) jednak w moim przypadku podejrzewam obijający się wydech o podłogę. ?

  10. #60
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez czubasa Pokaż post
    jednak w moim przypadku podejrzewam obijający się wydech o podłogę. ?
    więc sprawdź stan wieszaków gumowych na tłumikach i czy osłona termiczna gdzieś nie wisi(podkładki "słoneczka" rdzewieją)

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •