Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 38

Temat: Ecu - problem z komunikacją via VAG

  1. #11

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    13 razy

    Domyślny

    moze i tak ale moim z daniem nie ma bezposredniego polaczenia złacza diagnostycznego z ecu tylko idzie jednak przez zegary z tego co doczytałem

  2. #12
    uasz's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Aha.. to mam rozbierac wycieraczke, czy zegary ?
    A4 1.9 TDi 170PS > A3 1.8T 150PS

  3. #13
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez uasz Pokaż post
    Aha.. to mam rozbierac wycieraczke, czy zegary ?
    jedź do elektryka niech Ci to ogarnie
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

  4. #14
    uasz's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    na 100% tak zrobie. wlasnie przed chwila dzwonilem zeby sie umowic, jakos w tym tygodniu chyba mi to zrobi, wtedy napisze o co chodzilo. Dzieki wszystkim za pomoc, w szczegolnosci Tobie - zielony MarkuB.
    A4 1.9 TDi 170PS > A3 1.8T 150PS

  5. #15
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    uasz z tego co tu czytam to powinienes miec tak (patrzac na gniazdo)
    Gora :1- E,2- E,3- E,4- GND(brown),5- E,6- E,7- K-line,8- E
    Dół : 9,10,11,12,13,14- E,15- L-line,16- +12V
    na twoim gniezdzie brakuje jakby L-line'a.i masz jakiegos dodatkowego browna na pinie 5. Na logike sprawdz czy te dwa brazowe sa takie same(przekroj, odcien itp)jesli zobaczysz ze ten jednen brazowy (pin 5) bedzie jakby nieoryginalny to mozna przypuszczac ze zostal sztukowany i zamieniony dla bezpieczenstwa.i jest to wlasnie L-line ktory powinien byc na pinie 15 a jesli nie to zrob naprawde tak jak radzi Marek udaj sie do magika zeby Ci to sprawdzil.
    Ostatnio edytowany przez tomekAGU - 12-05-08 o 15:41

  6. #16
    uasz's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Dzieki tomku ale juz nic nie bede kombinowal, nie mam do tego cierpliwosci, w tym tyg jade do szpeca i on zaczaruje
    A4 1.9 TDi 170PS > A3 1.8T 150PS

  7. #17

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląskie
    Auto
    A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny Problem z połączeniem VAG z silnikiem

    Nie wiem czy dobry temat odgrzewam
    ale również mam problem z połączeniem się
    moim VAG’iem z modułem silnika mojej A3.
    Łączy się z zamkiem centralnym, poduszkami,
    klimatyzacją ale z silnikiem ani rusz...
    Dodam że mam również A6 z 2003r. i tam
    mój VAG łączy się ze wszystkim bez problemów.
    Proszę o każdą podpowiedź...
    Czy w A3 1,6 – 1997r. można połączyć
    się z silnikiem a może coś przerwane?
    Dodano:
    Nie wiem czy dobry temat odgrzewam
    ale również mam problem z połączeniem się
    moim VAG’iem z modułem silnika mojej A3.
    Łączy się z zamkiem centralnym, poduszkami,
    klimatyzacją ale z silnikiem ani rusz...
    Dodam że mam również A6 z 2003r. i tam
    mój VAG łączy się ze wszystkim bez problemów.
    Proszę o każdą podpowiedź...
    Czy w A3 1,6 – 1997r. można połączyć
    się z silnikiem a może coś przerwane?
    Ostatnio edytowany przez andwod - 14-05-11 o 19:36 Powód: Automatyczne łączenie postów

  8. #18

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi a3 ASZ
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    podobnie jest u mnie. z częścią modułów mogę się łączyć, z niektórymi nie., gorzej, że te, które mnie interesują to jednak nie działają. Jest błąd, że nie ma połączenia z kontrolerem. zmieniałem nawet latencję w ustawianiach portu, ale nie pomaga:/ wiecie może co z tym zrobić?

  9. #19
    spanky's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Otwock
    Auto
    Czeski Tapczan
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    macie seryjne radia czy jakies wydumki ?

    www.edc-tuning.pl
    https://www.facebook.com/edctuning

    Diagnostyka
    Chiptuning
    Drogowa Hamownia DYNOMET

  10. #20

    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi A3 8P 3D
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam.

    Pytam w akcie rozpaczy... Przeczesałem całe forum - to i kilka zagranicznych... i nic. Nie mogę się połączyć z ECU, a bardzo mi zależy.

    1. Diagnostyka
    Audi A3 8L z '99 - gaz i benzyna. Kilka lat temu, podczas zakupu był podłączany do komputera i w zasadzie wszystko działało. Pamiętam, że był błąd z sondy lambda (instalacja gazowa) - więc połączenie z ECU wtedy było (chyba).

    Sam zaopatrzyłem się w prosty kabelek VAG KKL USB. (http://allegro.pl/pro-vag-kkl-usb-ob...171316579.html), oraz plugin Bluetooth na bazie chipu ELM237. Ani jeden, ani drugi nie potrafią połączyć się z komputerem. Zwykle wyskakują błędy informujące o braku łączności z ECU.

    VCDS Lite informuje, że "too many errors to continue". Próbowałem obniżyć "latency", kombinować z parametrami połączenia, użyć innych programów - ale efekt zawsze taki sam - brak połączenia z ECU.

    Co ciekawe, bez większych problemów łącze się np. z modułem pompki. Nie działa za to silnik, immobilizer i bodajże ABS.


    2. Gniazdo.
    W gnieździe diagnostycznym piny w zasadzie się zgadzają.



    1. ? (zielono/czarny)
    4. masa (brąz)
    5. masa (brąz)
    7. K-Line (szaro/biały)
    16. zasilanie 12V (biało/czerwony)

    Zielono/czarny jest w pinie numer 1 (czyli w zasadzie nieużywanym) i nie wiem co to jest. Próbowałem go przełożyć w miejsce L-Line, ale nic nie pomogło.



    Nie jest to też kabel z K-Line. Rozbierałem tunel środkowy już kilkukrotnie i kilkukrotnie sprawdzałem różne konfiguracje szaro/białego i zielono/czarnego. Nic nie pomaga.

    Co ciekawe - od wiązki kabli idących do złącza diagnostycznego, kilka centymetrów wczesnej odchodzi jeszcze wiązka innych, chyba czterech szaro/białych kabli (chyba K-Line), które na końcu są spięte i zaizolowane. To normalne?



    3. Napięcie/niefabryczne radio.
    Na złączu K-Line, po podłączeniu woltomierza wyskakuje napięcie ok 12,8V. Mam niefabryczne radio, a z tego tekstu: http://www.ross-tech.com/vag-com/aftermarket-radio.html wynika, że w takiej opcji może być przebicie z zasilania 12V do K-Line. Wtedy diagnostyka może być niemożliwa i trzeba odciąć kabelek z radia (dochodzący do czarnej kostki, 3 pin) i zaizolować.



    Problem w tym, że w kostce radia, nie ma pod 3 pinem żadnego kabla. Musi się kończyć w innym miejscu.

    Po poprzednim właścicielu odziedziczyłem w okablowaniu mały... bałagan. Ktoś miał podłączony do radia, zestaw głośnomówiący do jakiejś starej Nokii. Masakra. Zdecydowałem się usunąć stare przeróbki, ale... kostka do radia chyba jest dorabiana - niefabryczna :/. Widać to po lekko niechlujnej robocie. Kabel jest tak krótki, że nie mogłem nawet wykonać zdjęcia (nie idzie się tam fizycznie odstać). Główna wiązka, która idzie do radia, jest rozbebeszona i widać tam jakieś kombinacje (poprzecinane kable, coś zaizolowane itp. itd.). Całość jest wykonana w ten sposób, że ciężko cokolwiek wybadać.

    Mimo już kilkukrotnego rozkręcenia tunelu środkowego, centralnej konsoli i osłony kierownicy - nie wiem gdzie jest kabel z K-Line, który miał dochodzić do radia... Nie widziałem do nigdzie, a rozumiem, że powinien być szaro/biały.

    4. ECU.
    Postanowiłem zdemontować podszybie i sprawdzić, czy kabel idący od ECU, faktycznie dochodzi do złącza diagnostycznego. Woltomierz pokazuje że połączenie jest. Piny wyglądają na czyste. W zasadzie powinno działać... ale nie chce.

    Ad 1. Jest coś o czym nie wiem? Dlaczego łączy z innymi modułami a z ECU nie chce?
    Naprawdę próbowałem już chyba każdej możliwej konfiguracji - pod windowsem i pod mac'iem, przez bluetooth i po USB...

    Ad 2. Wie ktoś do czego może służyć zielono/czarny przewód wpięty w 1 pin gniazda diagnostycznego?
    Dlaczego i po co, przy wiązce z gniazdem diagnostycznym jest jeszcze kilka kabli biało/szarych (z K-Line)?

    Ad 3. Gdzie się zaczyna kabel z K-Line, który idzie do 3 pinu na czarnej kostce od radia?
    Skoro nie wiem, gdzie się kabel kończy, to może odetnę go w miejscu w którym się zaczyna... A może przebicie jest w innym miejscu?

    Ad 4. Czy to może oznaczać, że mam walnięte ECU?
    Czy wymiana ECU coś by pomogła i czy to skomplikowana sprawa?

    Będę wdzięczny za wszelkie porady i sugestie.

    Pozdrawiam
    TP

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •