Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 22

Temat: LEON 1.9 TDI AHF 195KM/465Nm

  1. #1

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Malkinia
    Auto
    seat
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny LEON 1.9 TDI AHF 195KM/465Nm

    Witam,
    MODEL AUTA: SEAT LEON 2000r
    RODZAJ SILNIKA:1.9 TDI AHF
    MODYFIKACJA SILNIKA: GTB1756vk, pompa 10/11, wtryski 240, fmic, g60
    MOC: seria 111KM/250Nm po modyfikacji 195KM/465Nm
    RODZAJ HAMOWNI: Nie wiem

    http://zapodaj.net/57984a5259d99.jpg.html
    Dawka paliwa oporowa, przy 1.8-1.9 bara jeszcze troche przykapca. Ale moc niska, niuton wysoki. Co jest powodem, blokadą tego że moc praktycznie od 3tys rpm już nie rośnie tylko jest stała do końca?

  2. #2
    Zakaz pisania Zakaz pisania
    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    radom
    Auto
    porche
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM

    Domyślny

    tyle chyba wydyga turbo sprężarka tym większy obrót tym więcej potrzebuje .... niech sie wypowiedzą Ci co duzo wiedza ...i tak dobrze ze utrzymuje moment obrotowy do wysokiego obrotu

  3. #3

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Malkinia
    Auto
    seat
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    No tak, ale jeśli wali te 1.8 bara przy 4 tyś obr, to moc chyba powinna być wyższa niż przy 3 tyś obr, gdzie i tu i tu jest ustawiony max paliwa i jeszcze troche przykapca. Chyba że jest aż tak liche napełnianie i opróżnianie cylindra lub za niskie doładowanie ale wydaje mi się że te doładowanie powinno dać trochę wyższą moc.

  4. #4
    seba.s's Avatar
    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    u mnie przy poprzednim samochodzie ibiza asv z gtb2260vzk, pompa 10->11, f240,fmic i wydechu 3 cale tez miałem takie problemy z mocą, tylko że u mnie dochodziło przy doładowaniu 1.9 bara do 230km i nagle powyżej 3,5 tys. obrotów moc spadała na jakieś 210 km do końca. Okazało się że pompa wtryskowa nie jest wstanie utrzymać konta wtrysku co skutkowało brakiem mocy na górnych obrotach. Polecam zerknąć co u Ciebie dzieje się na wyższych obrotach z kątem bo może zaczynać szaleć w razie co jestem w stanie zdobyć namiary na firmę która zajmuję się takimi rzeczami w pompach. Lub inny sposób zmień wtryski na większe dużo pomoże ale z tyłu pojawi się batory

  5. #5

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Malkinia
    Auto
    seat
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    No właśnie mialem problemy z kątem wtrysku po zamontowaniu 240stek, ale dolozylem mu pompe wstępną i problem ustapil. Jutro sprawdze jeszcze dla pewnosci czy trzyma kąt do konca. Seba.s, pamiętasz może jaki mialeś ten dynamiczny kąt wtrysku od 3tys do konca? przy 4tys 18,5stopnia? Może sprobuje go jeszcze zwiększyć. Większe szpryce na pewno by daly pare kucy. Ale skoro jest taki niuton na dole to czyli jest co lać tylko coś nie wyrabia powyżej. Pompa? Wydech? Sam już nie wiem.

  6. #6
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    w świetokrzyskim
    Auto
    vw golf
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Niton znacznie zawyżony,bo to inercja vtechu,a moc zaniżona,bo pompa raczej w nienajlepszej kondycji.Jak chcesz zobaczyć faktyczny przebieg krzywej mocy,to udaj się na obciążeniówkę,bo inercje vtechu przekłamują przebieg krzywych.Równie dobrze możesz mieć ponad 200 koni.Jak na brak wałka,to i tak masz niezły wynik.
    Wrzuć loga dynamicznego 001/004.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez seba.s Pokaż post
    tylko że u mnie dochodziło przy doładowaniu 1.9 bara do 230km
    Chyba na dynomecie.Na 0.270 z wałkiem robią średnio około 240 koni,a ty miałeś 230 koni/3500 na 0.240 ze słabą łopatkową,skoro pompa nie wyrabiała z wyprzedzeniem .Naopowiadasz mu głupot i będzie chłopak szukał mocy ...do końca świata,albo i dłużej.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mewa2002 Pokaż post
    Ale skoro jest taki niuton na dole to czyli jest co lać tylko coś nie wyrabia powyżej.
    Na dzień dobry trzeba odjąć minimum 20 niuta.Bolączką wypracowanych tłokoroździelaczy jest to,że im wyższe rpm,tym mniej tłoczą paliwa,ponieważ są nieszczelne.Tam,gdzie wymagana jest najlepsza szczelność/największe dawki,czyli powyżej 3500,wszystkie te zarżnięte zwyczajnie dostają zadyszki,co skutkuje najwyżej utrzymaniem stałej wartości mocy w przedziale 3000-4000.

    Nawet na totalnie zarżniętej pompie przy 3000 zrobisz zacnego niutona i na tym koniec,bo poza niutonem uzyskanym głownie przez wysokiego ob,mocy z niej nie wykrzeszesz.
    Możesz ustawić i 20 wyprzedzenia,jak pompa nie podleje paliwem,to niczego nie ugrasz.A Im większe dysze,tym mniejsze wyprzedzenie,bo paliwo tak czy inaczej zostanie szybciej wtryśnięte,fizyka.A biorąc pod uwagę słabą kondycję tłokoroździelacza(teoretycznie),to spora część paliwa w ogóle nie trafi do wtryskiwaczy,tylko zostanie w pompie.Więc po co szaleć w dużym wyprzedzeniem,skoro zdrowa pompa pluje moc nawet na 16/4000.

  7. #7

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Malkinia
    Auto
    seat
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Też myśle, że niuton troche zawyzony, ale sprawdziliśmy też audi mojego szwagra, której dodalem troche mocy i wyszło 140km/ 300niutona ze 105konnej serii czyli tak jakby pomiar był ok. Własciciel hamowni mowi że wynik z tej hamowni jest identyczny jak u Masters'a, gdzie czesto jezdzi na pomiary. Zmieniłem dziś wyprzedzenie na 21 powyżej 4tys obr, które pompa osiąga bez problemu, ale nie sprawdzalem jeszcze czasów czy sa jakieś efekty. Nie wiem czy to wina tłokorozdzielacza, skoro 6 lat temu Rogal też płakał że nie moze uzyskac więcej niż 133koni gdzie moc max uzyskał przy 3,5krpm. Łopatkowa ( sprawdzałem manometrem daje 15 bar przy 4tyś) przy wspomaganiu pompą w baku daje rade skoro utrzymuje wyprzedzenie kąta. Chodzi własnie o to że pompa jeszcze troche podlewa te paliwo, bo dym jest od poczatku do końca obrotow, widoczny w lusterku. Po prostu tego nie przepala przy 1,8-1,9 bara. Nie wiem czemu. Co do wałka sdi- jest mało udokumentowanych wykresów na których jest pokazane, ile daje taki wałek. Ludzie pisza tylko że mniej dymu i niby lepiej idzie. Troche szkoda 400zl dla znikomych efektów.
    Czy moc może ograniczać zbyt cienki wydech? Lub zbyt cienkie rury dolotu, gdzie mam wstawione rury 50mm i cześć jest jeszcze seryjna? Wydaje się ze tak, ale fiodor z forum ibizy pisal kiedys ze uzyskal 250kucy na dolocie 40mm, a po zwiekszeniu na 2,5cala nie przybylo nic.

  8. #8
    grinch's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CRY/LC
    Auto
    Audi Turbo Quattro
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Sagon zrobisz 11-tke na lajtowa moc 200-215 PS?
    Może być na pw

  9. #9
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    w świetokrzyskim
    Auto
    vw golf
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Wsadź 12tkę,byle jaką i na 240tkach zrobisz 200-215 na najgorszej padlinie.
    Zrobienie dobrej 11tki,to koszt rzędu dwóch klocków,na nowych podzespołach.Używki dają takie efekty,jak u kolegi,dym i braki mocy.Ja podejrzewam,że na 0.230 fb zrobiłby lepszy wynik.
    Przy dyszach skalibrowanych powyżej seryjnych wartości,powiedzmy 0.216,trzeba bezwzględnie zwiększać drugi stopień otwarcia,ażeby wpłynąć na wzrost ciśnienia wtrysku.Choć ja każdemu zalecam już 216tki ustawiać na 190/340.
    Podam bardzo prosty przykład,już kilku userów do 11tek made by home ładowało wtryski 0.300/0.305 i żaden nie zrobił więcej,jak 210 koni.
    Dlaczego?
    Bo pompa 11tka nie nadaje się do takich dysz.Ma za małe ciśnienie tłoczenia/wydajność,zwłaszcza stary zorany tłokoroździelacz z kilkunastoletniej pompy.
    Wystarczy jednak wsadzić 12tkę,nawet szrota i moc z automatu pójdzie w górę.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mewa2002 Pokaż post
    Chodzi własnie o to że pompa jeszcze troche podlewa te paliwo, bo dym jest od poczatku do końca obrotow, widoczny w lusterku.
    Pompa zwyczajnie nie daje już takiego ciśnienia i dawek,jakie powinna,stąd dym.Masz za niskie ciśnienie wtrysku.Moim zdaniem nie masz tragedii jeżeli chodzi o moc.Pokusiłbym się tylko o podbicie drugiego stopnia otwarcia na 340 bar i może wtedy coś się poprawi,o ile pompa da radę to przepchnąć.W przypadku spadku mocy,będzie wiadomo,że pompa jest do d..y.Jeżeli moc wzrośnie,to będzie wiadomo,że brakowała ciśnienia wtrysku.
    Dolot ma znaczenie,ale wyłącznie ten od filtra do turbiny,pozostała część może mieć średnicę wylotu z turbosprężarki.Im większa średnica,tym niższa prędkość powietrza.Standardowa 50tka spokojnie obsłuży 250 koni.
    Mocy szukaj w paliwie,bo choćbyś miał dolot fi 110,to bez paliwa niczego nie ugrasz.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mewa2002 Pokaż post
    Rogal też płakał że nie moze uzyskac więcej niż 133koni gdzie moc max uzyskał przy 3,5krpm.
    Rogal taki wilki mistrz tuningu,a nie umie luknąć w grupę 001,więc płacze.Oni wszyscy potrafią tylko zrobić mapy paliwowe,kompletnie nie interesując się tym co najistotniejsze,czyli napięciem.
    Moc zrobił przy 3600,bo tak wymodelował mapę paliwową,że nastawnik max napięcie złapał przy 3600.Ale nie on jeden kompletnie nie zwracał uwagi na 001.Obecnie niektórzy już sprawdzają,jak wygląda przebieg napięcia.A wartość 133 konie wynikała zapewne ze słabej kondycji pompy/wtryskiwaczy.
    Gdybyś miał ówczesnego loga 001,to idę z tobą o zakład,że max napięcie/max moc miałbyś przy 3600rpm.
    Ostatnio edytowany przez sagon - 28-08-15 o 20:44

  10. #10
    pomocnik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    XXX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    284 razy
    Podziękował
    481 razy

    Domyślny

    @sagon, skad pozyskac 12tke, ktora bedzie pasowac mniej wiecej p&p?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •