Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 41

Temat: Problem z przednimi wycieraczkami

  1. #21

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    szczecin
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    witam

    koledzy mam taki sam problem jak Wy.. zapiekły mi się tulejki.. wszystko wybrałem rozkręciłem poskładałem i działa tylko są źle ustawione wycieraczki bo opadają i poźniej się podnoszą o jakieś 20 stopni.. jak to ustawić bo nie mam pojęcia.. jak zrobić żeby znalazły się w pozycji zerowej..

    jak przestawić na wieloklinie.. chodzi tylko o podregulowanie samymi ramionami wycieraczek.. jest na to jakiś sposób.. mógł by mi ktoś podesłać jakąś fotkę jakie powinno być prawidłowe ich ustawienie.. bawiłem się tym ponad godzinę i nie ustawiłem jutro będę wałczył od nowa..

  2. #22
    Warhammer's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraina smoków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    156 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mariusz1234 Pokaż post
    witam

    koledzy mam taki sam problem jak Wy.. zapiekły mi się tulejki.. wszystko wybrałem rozkręciłem poskładałem i działa tylko są źle ustawione wycieraczki bo opadają i poźniej się podnoszą o jakieś 20 stopni.. jak to ustawić bo nie mam pojęcia.. jak zrobić żeby znalazły się w pozycji zerowej..

    jak przestawić na wieloklinie.. chodzi tylko o podregulowanie samymi ramionami wycieraczek.. jest na to jakiś sposób.. mógł by mi ktoś podesłać jakąś fotkę jakie powinno być prawidłowe ich ustawienie.. bawiłem się tym ponad godzinę i nie ustawiłem jutro będę wałczył od nowa..
    montujac ramiona do silniczka stojac przodem do auta czpien który przykrecasz do silniczka ma byc skierowany w lewo na godzine dziewiatą,potem rusz wycieraczkami niech sie ustawia i dopiero teraz przykrecaj ramiona wycieraczek
    1.8-125km->1.8T-180km

  3. #23

    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skoczów
    Auto
    Audi A3 Quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Witam,
    Koledzy mam pytanie dotyczące wycieraczek. Jakiś czas temu u mnie też zapiekły się tulejki, ale dzięki waszym wskazówką wszystko udało się ładnie naprawić. Mój problem teraz polega na tym, że pióro lewej wycieraczki przy pracy zjeżdża za bardzo w dół i uderza o podszybie, a w górnej fazie ruchu wyjeżdża "za szybę". Moje pytanie jest takie czy mogło się coś "poluzować" na tulejkach i teraz mechanizm ma za duże luzy, czy tak jak koledzy wcześniej mogę mieć źle ustawione na wieloklinie od silniczka?? Pozdrawiam

  4. #24
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Jest zle ustawione na wieloklinie a dokladnie nakretka nie jest dokrecona odpowiednio. Zdejmij te wycieraczke i zaloz ponownie tym sposobem:

    http://www.a3-club.net/forum/showthr...78#post1002078
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  5. #25

    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skoczów
    Auto
    Audi A3 Quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    ok, dzięki to popróbuje a takie pytanie mam jeszcze, może głupie, czy jak podczas składania mechanizmu tulejki wsadziłem odwrotnie (tzn lewą tulejka jest teraz z prawej strony, a prawa z lewej) to mogło to coś zaszkodzić??

  6. #26
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Tulejki masz na mysli wycieraczke??? Widzialbys roznice wtedy.
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  7. #27

    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skoczów
    Auto
    Audi A3 Quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    tak, mam na myśli to na co nakładamy ramię wycieraczki bo gdzieś wcześniej kolega też się zastanawiał czy dobrze założył, ok to dziękuje za pomoc

  8. #28
    Mazak's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Właśnie mam wymontowany zatarty mechanizm wycieraczek. Właściwie zatarta jest tylko jedna tulejka, druga działa. Niestety nie mogę wybić tej zatartej tulejki, ok 1 cm się wysunęła i dalej nie idzie. I tak się zastanawiam czy jest sens z tym walczyć dalej. Na ile trwałe macie efekty po wyczyszczeniu i nasmarowaniu?
    Zastanawiam się nad kupnem nowego mechanizmu, ale na allegro są tylko takie po 40-50 zł i jakoś mnie ta cena odstrasza (używa ktoś tego?), w Intercarsie chyba nie ma na nic na stanie, ori w ASO ok 300 zł, w getem 230+wysyłka. Macie pomysł gdzie w Warszawie można dostać jakiś przyzwoity zamiennik?

    EDIT:
    Wylazała w końcu. Jednak wżery są dość znaczne, więc pytanie na jak długo wystarcza wyczyszczenie i przesmarownie nadal aktualne.
    Ostatnio edytowany przez Mazak - 10-11-14 o 18:37

  9. #29
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    kolega wawjack robil to kilka lat temu , sam tez mi doradzal jak to zrobic i z tego co wiem sluzylo mu to kilka dobrych la.Dobrze wyczyscic przesmarowac i musi sluzyc
    Who I am? I am a the Champion.

  10. Podziękowania dla PROSTO za pomoc w problemie

    Mazak (10-11-14)

  11. #30
    Mazak's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Ok, będę działał. A jakiś smar macie do polecenia? Bo w domu właściwie nic nie mam i tak muszę kupić.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •