Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokazane rezultaty 31 do 36 z 36

Temat: Kontrolka silnika i długi rozruch

  1. #31

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Spalding , Płock
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jeszcze małe pytanko...Czy jak zaslepi mi mechanik zawór i skasuje błąd to nie bedzie wyskakiwał ponownie??

  2. #32
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    128 razy

    Domyślny

    napisalem Ci juz w temacie zamknietym, masz na 99% problem nie z EGR a klapa gaszenia
    wiec zaslepienie wezyka nic nie da, to nie jest stare 8l 1.09, chociaz tak tez mozna
    masz problem z zaworem , klapa gaszenia i Sztomel Ci pokazal w linku jak mozna sprobowac sobie poradzic
    podlacz VAG i podaj numer bledu
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  3. #33

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Spalding , Płock
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    OK.W czwartek go podłącze i napisze co i jak.Czy jeżeli jest to problem z klapą gaszenia to powinno być szarpnięcie przy gaszeniu czy źle rozumuję ??
    Ps.Z tego linka to ja nic nie rozumie .Oni chyba nie po naszemu tam piszą
    Ostatnio edytowany przez drako - 23-02-10 o 22:59

  4. #34
    mtarnas's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Dziwna sprawa, bo akurat kiedy ktoś odkopał mój temat, problem z długim rozruchem na ciepłym silniku wrócił i to po 1,5 roku... Skoro robiłem wirus ze zwierzona dawka rozruchowa co bezapelacyjnie pomogło, jaki może być powód powrotu tego problemu?

  5. #35

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Spalding , Płock
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam.Dziś byłem z autem u mechanika.Wyjelismy zawór egr i klapę gaszenia .Tak to wyglądało...


    Przeczyściliśmy to wszystko i na razie kontrolka się nie pali po wykasowaniu błędów .Rozebrał mi klapę gaszenia i trysnęło na nas olejem Niesamowity syf tam był.Skąd w ogóle się wziął ten olej??Mam nadzieje że teraz już będzie wszystko ok.
    Błędy jakie mi wyskoczyło to :16785 i 19558 .Jeden z nich pewnie wyskoczył przez odpięcie kabelka od klapy gaszenia.
    PS.Czym się rożni BDK od AZV ,bo z tego co zauważyłem na tabliczce to mam AZV.....


    Nic to nie pomogło,a jest jeszcze gorzej.Klapa sie zacina i nieraz zostaje w pozycji zamknietej...i trzeba recznie ją zmieniąć do pozycji otwartej.Najgorsze jest to ze pali sie bezpieczni f8 chyba ,który jest od wentalatorów.Mam nadzieje ze wentylatory się nie uszkodziły i palenie bezpiecznika jest spowodowane przez klape (bo jest to na tym samym obwodzie chyba).Już kupiłem drugą klapę gaszenia (na allegro uzywana) i mam nadzieje ze to rozwiąże mój problem.
    Ostatnio edytowany przez drako - 28-02-10 o 20:10

  6. #36

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Spalding , Płock
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Po dłuższym czasie okazało się że problem nie lezał w klapie gaszenia jak to napisała Miro ,a w samym zaworze EGR.Klapa gaszenia uszkodziła sie w trakcie(pewnie po przeczyszczeniu-cos zrobilismy nie tak ...).Po wymianie samej klapy kontrolka nadal sie zapalała i w końcu wymieniłem EGR za 230zł i kontrolka juz sie nie zapala......

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •