Strona 67 z 81 PierwszyPierwszy ... 1757656667686977 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 661 do 670 z 809

Temat: Bierze olej

  1. #661

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Dolej kujawskiego, bedzie tanio........kurcze wieki tu nie pisalem ale widze, ze problemy sie nie zmieniaja .

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  2. #662

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    K.O.S.M.O.S
    Auto
    Audi A3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    i pomyśleć jedziesz na autostradzie i nagle gong i kontrolka poziomu OLEJU MIN na fisie.A bak pełny.

  3. #663
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tomaso23 Pokaż post
    Witam!
    Przebrnolem przez ten temat cały i mam mętlik co robić i jaki olej wlać: jak w temacie mam A3 1,6 APF 2000r. Przed liftem-jeżdzę od stycznia na mobil 10w40 i od jakiś 3mc bierze mi olej w granicach 0,8ml do 1l na 1000km ( w zależności od jazdy)nie mam zamiaru robić remontu silnika za 1500-2tys ,moge max 500zl wydać byłem u mechanika który stwierdził ze uszczelkę zaworow moze mi za 350zl złotych wymienić ale żebym sie nie zdziwił ze będzie dalej brał ze jak zrobić to do porządku ok 2tys nie będę odkładał do tego auta tyle kasy bo do roku mam zamiar sie go pozbyć wolałbym 1,8t lub 1,9 w dobrej wersji po lifcie ten był kupiony na szybko chociaż po stanie w środku wyglada na swój przebiek 169tys ( tz. Nie sa poprzecierane pokrętła od świateł klimatronik nie poprzecierany sprzęgło fajnie chodzi , historia w aso nic nie mowi w 2005r 54tys) Co do obiawow to wyciekow nie ma pod spodem(ale silnik jest mokrawy) nie kopci ,wydech raczej czysty świece tez w porządku,auto żwawe , No chyba ze sie klime włączy to masakra czesie sie obroty wzrastają . Mechanik zauważył w przepustnicy olej podobno dlatego stwierdz ze nie ma co czyścić dopóki nie zrobi sie z ubytkiem oleju na kompie wychodzi przerwa na kablu sonda lambda2 i czasami wypadanie zaplonu z rana zależy od kompa.. Moje pytanie co w takim wypadku przerzucić sie na tani olej za 55zl -4l i lac przez rok do sprzedaży czy zmienić na5w50 czy motulo 15w50 (który poleca Cosmo.pl )o który wczoraj pytałem w sklepie i pan powiedział ze szkoda silnika!?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Dodam jeszcze ze oleju w układzie chłodzenia nie ma chociaż delikatne ubytki płynu gdzieś sa z pełnego zbiornika i po wymianie dwóch kruccow po pół roku zostało jakieś 80procen zbiornika . 2tyg temu dolarem 2setki oleju i były 3kreski dziś sprawdzilem nic nie ubyło ale staram sie jeździć spokojnie i nie więcej niż 3500tys obrotów zobaczymy po 1000km zrobionym jeszcze i moze rzeczywiście nie zalewac oleju do fulla? Pozdrawiam i proszę o odp.
    Przede wszystkim zmień mechanika i niekompetentny sklep. Olej 15W50 jest bardzo dobrym olejem, który jest dopuszczony przez instrukcję, do stosowania w Twoim aucie. Nie jest to olej mineralny, jak zapewne myślał niedouczony Pan w sklepie, ale wysokiej klasy olej półsyntetyczny, zaprojektowany specjalnie do samochodów, które mają problem z poborem oleju. Jego zaletą jest to, że ogranicza dolewki i w odpowiedni sposób radzi sobie z nieszczelnościami i produktami spalania, jakie się przez nie dostają. Jeżeli chodzi o zimę, to wielokrotnie już pisałem, żeby po odpaleniu przy dużym mrozie poniżej -10oC, dać autu tą minutę na przebełtanie go na wyższych obrotach i przez pierwsze 2 km lżej traktować auto, żeby olej się choć trochę zagrzał. Masz dokładnie ten sam silnik, co kolega powyżej i widziałeś jakie były u niego zmiany w poborze oliwy. Problem macie najprawdopodobniej ten sam - uszkodzone prowadnice zaworów. Co do samego oleju jeszcze, to post później piszesz, że chcesz Lotosa 10W40. Problem w tym, że jego punkt zestalenia to -30oC, pomimo tego że jest to 10W40, a Motula -33 oC. Teoretycznie, więc jeżeli mielibyśmy przypadek zimy stulecia i odpalałbyś w duży mróz, to Twój smok poniżej 30 oC Lotosa już nie zaciągnie, a Motula jeszcze tak. Nie wiem, czego się więc obawiasz w tym względzie. Nie wspomnę już że Lotos nie ma norm VW dla silnika benzynowego, a Motul jak najbardziej VW 501.00 spełnia. Co więcej, lepiej jest zalać do silnika bardziej zużytego, olej bardziej lepki, jeżeli instrukcja go dopuszcza, bo w znacznym stopniu ogranicza on dalszą dengrengoladę w silniku, trzymając go niejako w mocniejszych ryzach, wbrew temu co twierdzi Pan w sklepie, który za pewne takiego oleju po prostu nie posiada na stanie i chciał Ci sprzedać swój, zrobisz silnikowi lepiej pod każdym względem. Ogólnie postuluję aby otworzyć może temat pt mity, bajdy i klechdy i wpisywać tam takie wynalazki, wraz z miejscami gdzie one były zasłyszane.

    Co do samego projektu z autem, to faktycznie, jeżeli nie chcesz go remontować i kupić nowsze audi, to lepiej tak zrobić. Obecny spokojnie 10 000 km dojeździ, kwestia tylko użytkowania odpowiedniego, takiego jak napisałem Tobie i koledze wcześniej.

    @lawina

    Nie zmieniają się, bo świadomość w społeczeństwie jest żadna, a do tego mamy do czynienia nadal z mechanikami, których rozwój zatrzymał się na poziomie poloneza i selektolu oraz ich mentalnymi odpowiednikami, którzy bzdury powielają, nie mając za bardzo pojęcia w temacie. Także jeszcze lata zejdą, zanim coś w tej materii drgnie.

  4. #664
    szparag's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    118 razy

    Domyślny

    Ja tak może z innej beczki, ale stwierdziłem, że temat może być odpowiedni:

    1.8T AUM, przy przekładce pojawił się duuuuuuży plcek oleju, który wyleciał z intercoolera od turbo, (wyczyszczone itp), ale auto jednak jest ciut zmulone, teraz pytanie, skąd tam olej może się wziąć, tylko z przepuszczającego Turbo czy jak? Ciemny w tych sprawach jestem..
    Auto jak na razie po wymianei zrobiło prawie 8 tys i wszamało koło 0.4l oleju, stary olej był tak czarny, że makumba z afryki wygląda jak albinos..

    Dodam, wlany jest 5w40..

  5. #665
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Jak tam nikt, nigdy nie zaglądał, to tak się mogło nazbierać. Raczej zamulenie nie jest tym spowodowane. Może jakaś nieszczelność. 0,4 na 8k to nic. Dolejesz 1l pomiędzy wymianami, to jest bardzo dobry wynik. Masz LPG??

  6. #666
    szparag's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    118 razy

    Domyślny

    Dopiero założyłem lpg, więc to raczej tez nie od tego. Na LGP zamula podobnie jak na benie ;/

  7. #667
    chudy92's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    795 razy
    Podziękował
    516 razy

    Domyślny

    Tomaso23, zalej Motula 6100, zmniejszy Ci się zużycie oleju. A to że 1.6 bierze to żadna nowość. Mi na Castrolu brał ponad litra i to przy 300kkm. Teraz znacznie się zmniejszyło na Motulu. A remontu nie ma sensu robić wg mnie, mocy nie przybędzie a tak dokupisz litra i masz spokój.

    Wysłane z mojego ST18i
    A3 8L Hatchback 3D 1997r [1.6 AEH - 101/145] A3 8L Hatchback 3D 2001r [1.8t AUM - 229/322] A4 B6 Avant 2002r [1.9tdi AVF - 164/374] A3 8V Limousine 2015r [2.0tfsi CNTC - 343/487]

  8. #668

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlaskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    33 razy

    Domyślny

    tomaso23 jak już zaczął brać to będzie bral bez wzgledu czy to gm czy motul.lej najtańszy gm i tyle...

  9. #669
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Jak zaleje najtańszy GM, to silnik się skończy bardzo szybko Możesz ograniczyć spalanie oleju i tym samym zmniejszyć uciążliwość oraz ograniczyć koszty. Motul Synergie 6100 15W50 pasuje idealnie. Jak masz taki sam problem, to zrób to samo. Ten silnik, przy dobrym traktowaniu, spokojnie przejedzie jeszcze 20 000 km albo i więcej. Remont, jak zacznie brać powyżej 1l/1000 km.

    @szparag
    No to szukaj. VAG logi dynamiczne i zobaczysz co się dzieje. Przy następnej wymianie wrzuć sobie Motula Specific CNG/LPG 5W40.

  10. Podziękowania dla cosmo-pl za pomoc w problemie

    szparag (12-09-14)

  11. #670
    Darepb's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP-Wolsztyn
    Auto
    BRAK
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Cosmo, a co sądzisz o LM synthoil high tech 5/40 do 1.8T ?

Strona 67 z 81 PierwszyPierwszy ... 1757656667686977 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •