Strona 58 z 81 PierwszyPierwszy ... 848565758596068 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 571 do 580 z 809

Temat: Bierze olej

  1. #571
    Stacho's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radzionków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Kompresja była mierzona?

  2. #572

    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódzkie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Kompresja nie była mierzona, we wtorek odstawiam auto do mechanika ktory robil remont silnika i ma zmierzyc kompresje

  3. #573

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa/Działdowo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Koledzy, mój AKL dymi przy ostrzejszej jeździe, tak od 4,5tyś,widzę,że lubi olej. Przy odpalaniu zimnego, spokojnej jeździe nie ma dymu. Podejrzewam,że pierścienie do zmiany?

  4. #574
    Darepb's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP-Wolsztyn
    Auto
    BRAK
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Prawdopodobnie tak, ale pewnie głowica też już jest skataniona, zerknij na kolektor wydechowy czy nie ma pod nim zacieków oleju. W AKL/AEH często wyrabiają się prowadnice i przy okazji uszczelniacze zaworowe.
    A ile oleju Ci pożera na 1000km ? I na jakim śmigasz ?

  5. #575

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa/Działdowo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Zaraz po kupnie zalałem Motula 6100+ 10w40, wcześniej był lany jakiś 10W40. 0,5L na 1000 na pewno. Jeszcze dokładnie nie sprawdziłem. Przy kolektorze, raczej sucho, zerknę jeszcze. Wycieków brak. No właśnie słyszałem o tych prowadnicach i uszczelniaczach. Jak już robić pierścienie to i głowicę. Orientujesz się jak to wychodzi kosztowo?

  6. #576
    Darepb's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP-Wolsztyn
    Auto
    BRAK
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Za sama glowice przyjdzie +- 800zl, bo wiesz mi na slowo, ze glowica bedzie wyrabana jak pies. Co do pierscieni to za kpl na tlok ok.70-100zl, a robota to pewnie tez ze 200zl na pewno + nowy olej, bo miske trzeba wtedy sciagac. Musisz te 2k spokojnie szykowac.

  7. #577

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa/Działdowo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    I tak czekam do wiosny/lata zanim to zrobię. Rozumiem, że sprawdzenie kompresji potwierdzi, czy pierścienie do zmiany? Jakby kompresja była ok, to robić tylko głowicę?

  8. #578
    Darepb's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP-Wolsztyn
    Auto
    BRAK
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Wiesz co, jeśli gniazda zaworów będą wyrypane to i tak kompresji nie będzie, więc może to ciężko być określić.. Ale jeśli faktycznie kompresja będzie na dobrym poziomie to rób samą głowicę aczkolwiek przy tym silniku robiłbym od razu kompleksowo, tj. głowica + pierścienie, bo jednak w tym silniku te elementy niestety są kiepskiej jakości i nie wiadomo czy po regeneracji głowicy, za jakiś czas straci kompresję na pierścieniach, wiesz o co chodzi.

  9. #579

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlaskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    33 razy

    Domyślny

    Witam !Koledzy ja rowniez mam problem z braniem oleju mój silnik to 1.6 AVU przebieg 187.000 tys. Oleju żre mi :na 600 kilometrów dolewam około 1 litra bez wzgledu jaki olej zaleje czy 5W czy 10W a nawet probowałem 15W i je go więcej niż 5W30 ....Wiem ze 15W to przesada,ale prędzej zbankrutuje wydając na 5W30 który nie jest tani .Dlatego spróbowałem 15W. Auto nie kopci ,dynamika jest ok .Postanowiłem wymienić uszczelniacze ale to samo dalej je olej ,świece nowe poniewaz tamte były okopcone na czarno .Brak oleju w zbiorniczku .Kompresja z tego co mówił mechanik również jest dobra ... .Pytanie do was na co byście obstawiali ... już nie chodzi o cene tylko o naprawe tej usterki ... Gdzie szukać przyczyny ,pierścienie czy co ?

  10. #580

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa/Działdowo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Darepb Pokaż post
    Wiesz co, jeśli gniazda zaworów będą wyrypane to i tak kompresji nie będzie, więc może to ciężko być określić.. Ale jeśli faktycznie kompresja będzie na dobrym poziomie to rób samą głowicę aczkolwiek przy tym silniku robiłbym od razu kompleksowo, tj. głowica + pierścienie, bo jednak w tym silniku te elementy niestety są kiepskiej jakości i nie wiadomo czy po regeneracji głowicy, za jakiś czas straci kompresję na pierścieniach, wiesz o co chodzi.
    Tak jak piszesz, trzeba będzie tak zrobić, ale musi czekać na wiosnę/lato. Sprawdzę świece, czy któraś jest zaolejona, chociaż wątpię, silnik pali od strzała, chodzi dobrze, dynamika itp., obroty nie falują Przy wyciąganiu świec sprawdzę tą kompresje, ale to nie wcześniej niż wiosna a teraz dolewamy

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pavlos2 Pokaż post
    Auto nie kopci ,dynamika jest ok .Postanowiłem wymienić uszczelniacze ale to samo dalej je olej ,świece nowe poniewaz tamte były okopcone na czarno .Brak oleju w zbiorniczku .Kompresja z tego co mówił mechanik również jest dobra ... .Pytanie do was na co byście obstawiali ... już nie chodzi o cene tylko o naprawe tej usterki ... Gdzie szukać przyczyny ,pierścienie czy co ?
    Z tego co piszesz uszczelka pod głowicą ok, sprawdź czy nie ma gdzieś wycieków. Moim zdaniem pierścienie okopcone / zaolejone świece.

Strona 58 z 81 PierwszyPierwszy ... 848565758596068 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •