Strona 65 z 81 PierwszyPierwszy ... 1555636465666775 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 641 do 650 z 809

Temat: Bierze olej

  1. #641
    misiekuk's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cardiff-Gdańsk
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Wyremontuje to pojezdzi a na uzywce moze za jakis czas miec ten sam problem pytanie najważniejsze czy planuje dalsza przyszlosc z autem czy w nie.dalekiej przyszlosci zmiana

    Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

    Audi 100 C3 - Zawał 87 rok i prawie 800tys
    Audi 80 Quattro Sport Edition - Przełożony w PL klik
    Audi 90 Quattro Camei Edition - for sale klik
    Audi A3 - Się okaże co z tego będzie KLIK

  2. #642
    Rytel's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    nie no chce nim jeszcze pojezdzić, nie stać mnie na drugie auto narazie

  3. #643
    elemenateur's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DGL // ZS
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    45 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    to prosta kalkulacja jest, poszukaj ile masz za słupek w stanie pewnym a ile musiałbyś zapłacić za remont, ja myślę że jak w normalnej kasie kupisz słupek to wyjdzie to zdecydowanie korzystniej niż remont który jeśli zrobi Ci jakiś paproch niewiele może pomóc i sprawności póżniej pełnej i tak nie będzie.

    Pozdrówki
    Marcin
    Zadowolenie klientów bezcenne


    Najniższe ceny na części oraz oleje motul gg 347504, tel 663 962 604 , Rabat dla A3-club!

  4. #644
    misiekuk's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cardiff-Gdańsk
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    A jak sprawdzisz blok, zalejesz nafta na noc a zacznie silnik pracowac to uszczelniacze olejowe i tak moga puscic naprzekladalem sie silnikow i jest to jak w lotto albo wygrasz albo nie , nie zaleznie jakie numery dasz

    Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

    Audi 100 C3 - Zawał 87 rok i prawie 800tys
    Audi 80 Quattro Sport Edition - Przełożony w PL klik
    Audi 90 Quattro Camei Edition - for sale klik
    Audi A3 - Się okaże co z tego będzie KLIK

  5. #645
    Darepb's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP-Wolsztyn
    Auto
    BRAK
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Dokładnie jak Misiek pisze. Dla mnie jeśli auto ma zostać jeszcze kilka lat to warto się pokusić o remont, bo znaleźć 1.6, które będzie OK to ciężki wyczyn niestety..

  6. #646
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pawel_yu Pokaż post
    15W40
    brawo dla tego co Ci to wlal do auta...

    Zmieniaj na 10W40
    A możesz to rozwinąć, dlaczego ten olej u kolegi jest zły?

    Oto normy:
    ACEA Standardy: ACEA A3/B4
    API Standardy: API SERVICES SL/CF
    Dopuszczenia producentów : VW 501 00 / 505 00 ; MB-Approval 229.1

    Doradzone miał bardzo dobrze, a głupie sugestie tylko mogą mu narobić problemów. I nic mu nie umilknie w tym silniku, bo standardowo leciały w tych głowicach prowadnice, które jak wiadomo są odpowiedzialne za utrzymani trzonka zaworu w odpowiedniej pozycji. Kasator na to nic nie pomoże. Jakim więc cudem ma mu się poprawić na mniej lepkim oleju? Skoro zapewne są tam niezłe szpary. Olej 15W50 spowoduje przynajmniej, że nie będzie tracił fortuny na dolewki oleju i nie zatruje dookoła sąsiadów. Ten Motul jest specjalnie tak zaprojektowany aby lepkość obniżała się wraz ze wzrostem temperatury w silniku już zużytym, stąd parametry SAE. Nadal jest jednak pompowalny w temperaturach, których minerał już stoi, dlatego że to właśnie półsyntetyk i to dobrej jakości.

    @Rytel
    Kolego Rytel, nie zaglądam tu za często, może się to niedługo zmieni ale trzymaj się tego co Ci powiedziałem. Niech sobie dzwoni i dopóki się nie zwiększy zużycie na tym oleju, to jeździj. Potem remont głowicy ale samej najprawdopodobniej. Nie ma co szaleć z wymianą silnika, bo każdy z tego modelu, jak i 1.8 cierpiał na tą samą przypadłość - kiepskiej jakości prowadnice zaworowe. Dół zapewne jest dobry. Ostatecznie wątpliwości rozwieje, nie wróżenie na forum, przez ludzi, którzy nie widzieli na oczy tego silnika ale próba olejowa i prawidłowy pomiar kompresji.

    Dobry remont głowicy plus cylindry możesz wykonać do 2500 ze wszystkim (dół i góra) - to wariant pesymistyczny. Optymistyczny to około 1200-1500 PLN za głowicę. Jeżeli będzie spoko, to nawet w 800 PLN plus eksploatacja się zamkniesz. Ocenę tego co trzeba zrobić wykonuje się po otwarciu silnika. Wtedy widać w jakim stanie są zawory, wałki, gniazda, sprężyny, szklanki, czy nie są porysowane gładzie i nie ma w nich wyczuwalnych rowków itp. Są dobre zakłady, poszukaj na forach z Twoich okolic. Warto też sobie pewne rzeczy zrobić na zaś, nawet jak nie są zużyte ale to trzeba już by pomierzyć co i jak z nią.

    Głowicę zwalić możesz sam, tak samo jak wyjąć silnik. Jest instrukcja krok po kroku co robić, nawet na tym forum. Jak masz klucz dynamometryczny, to i sam założysz. Dostęp jest bardzo dobry i jeżeli postąpisz zgodnie z instrukcjami to to ogarniesz w jeden weekend. Jeżeli miałbyś problem to napisz na priva wyślę Ci skan z książki odpowiednich stron. Potem transport do zakładu na przyczepce, jak wszystko albo w bagażniku autem taty jak sama głowica. Dużo dzięki temu zaoszczędzisz.

    Gdyby okazało się że trzeba robić również dół, to warto po prostu to zrobić, niż bawić się w nowy silnik, który też nie wiadomo w jakim może być stanie. Są zestawy naprawcze do audi i przy dobrze wykonanej robocie, spokojnie drugie tyle km ten silnik przejedzie.

    Na razie jednak bym się za to nie brał, bo moim zdaniem to wywalanie pieniędzy w błoto, ponieważ spalanie jest w normie, zwłaszcza że z tego co pamiętam to śmigasz na lpg.
    Ostatnio edytowany przez cosmo-pl - 04-06-14 o 20:52

  7. #647
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    oto rozwiniecie:
    Zalanie 15W40 nie rozwiaze problemu tylko odwlecze go w czasie

    Nie potrzeba do tego pisac kilku stron A4

  8. #648
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    No ale ja mu nie naprawiałem silnika olejem i nie jest tu mowa o 15W40 tylko 15W50, który jest półsyntetykiem dodatkowo, nie minerałem i który się normalnie użytkuje. Przeczytaj jeszcze raz post kolegi. Moim i jego celem było aby mu mniej zużywał i żeby nie bankrutował na dolewki. Olej bardzo dobrej klasy, w sam raz do nieszczelnych konstrukcji, które go przepalają. Nie wiem dlaczego miałby być zły i nadal się nie dowiedziałem w sumie tego.

  9. #649
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    moj blad
    faktycznie mowa o 15W50 co zmienia postac rzeczy

  10. #650

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlaskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    33 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Darepb Pokaż post
    W 1.6 ? Począwszy od głowicy, a skończywszy na pierścieniach. Dodatkowo radziłbym zmienić panewki przy okazji.
    Darekpb dobrze pisze mialem tosamo litr na 500km to kasa szła na olej zrobiłem to co wyzej kolega napisał i jest spokój .Delikatnie coś tam łyknie ,ale mam już 6 tys po remoncie i dolałem może z 50 gram ,i to tylko dlatego ,że mam gaz a z tego co słyszałem przy gazie ma prawo brać delikatnie

Strona 65 z 81 PierwszyPierwszy ... 1555636465666775 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •