Strona 11 z 81 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 101 do 110 z 809

Temat: Bierze olej

  1. #101
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Nie martwcie sie tym majonezem w zime.
    Przy tych temp. olej w ten sposob wytraca czasteczki wody. Ten objaw nie powinien wystepowac gdy zalany jest olej full syntetyczny.

    Jezeli ktorys z was leje polsyntetyczny/mineralny to zostawcie to i poczekajcie do wiosny a jesli to nie zniknie wtedy nalezy szukac przyczyny.

    Mozna tez go dobrze przegonic po trasie i zobaczyc

    pzdr

  2. #102

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Dzięki za słowa otuchy

    Tylko gdzie ten olej ucieka w takim razie.... ech..... będę walczył, może w końcu znajdę przyczynę...

  3. #103
    elte84's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Teresin/Piaseczno
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Jak znajdziesz przyczyne oczywiście daj znać na forum

    “Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż”

  4. #104

    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wroclaw - SZUKAM AUDI 2.0TFSI 2005/6 200ps
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Witam! tak jak wy moi drodzy koledzy zamartwialem sie tym majonezem ale nie jest to do konca 100% objaw uszkodzonej uszczelki. majonez zaczalem miec wlasnie jak zaczela sie robic pizgawica. tak jak ktos napisal olej wybija czasteczki wody do gory i pod wplyewm wibracji robi sie taki majonezowaty efekt. Jezeli jest to uszczelka to w plynie chlodniczym robi sie piana - wystarczy jedna kropelka oleju od razu mamy mix i wiadomo :]

    czekam w pon na zrobienie panewek (tlok dostal troche w ****.. ) i z zwiazku z tym ze mechanik to dobry znajomy mojego ojca to wszystko mi powie co i jak i kazda wskazowke postaram sie tutaj zamiescic pozdrawiam!

  5. #105
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kielce
    Auto
    brak
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Witam. Dziś zauważyłem, że znikło mi trochę oleju. Czy jest jakiś sposób żeby ten problem usunąć albo przynajmniej zminimalizować bez remontu silnika? I czy zna ktoś może dobrego mechanika w Kielcach albo okolicach którego mógłby polecić? Z góry zaznaczam że mam A3 dopiero od miesiąca i już mnie wkur....I nie jestem za bardzo biegły w sprawach związanych z mechaniką,elektryką itp.

  6. #106

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sebekk9 Pokaż post
    Witam. Dziś zauważyłem, że znikło mi trochę oleju. Czy jest jakiś sposób żeby ten problem usunąć albo przynajmniej zminimalizować bez remontu silnika? I czy zna ktoś może dobrego mechanika w Kielcach albo okolicach którego mógłby polecić? Z góry zaznaczam że mam A3 dopiero od miesiąca i już mnie wkur....I nie jestem za bardzo biegły w sprawach związanych z mechaniką,elektryką itp.
    Kolego nie napisałeś ile Ci zniknęło, nie napisałeś również po ilu kilometrach? Jakaś granica zniakania oleju jest dopuszczalna, choć w silnikiach benzynowych bez T raczej nie powinno znikać.

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  7. #107
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kielce
    Auto
    brak
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Miałem trochę ponad połowę miarki. Po przejechaniu około 500-set km. jest prawie minimum. W tym momencie auto ma przejechane 226 tys. Zauważyłem niewielki wyciek pod korkiem wlewu oleju...
    Dodano:
    Ale jak znam życie to pewnie bierze olej. Tak to kur... jest jak się kupuje auto od handlarza...
    Ostatnio edytowany przez sebekk9 - 16-01-10 o 10:48 Powód: Automatyczne łączenie postów

  8. #108

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sebekk9 Pokaż post
    Miałem trochę ponad połowę miarki. Po przejechaniu około 500-set km. jest prawie minimum. W tym momencie auto ma przejechane 226 tys. Zauważyłem niewielki wyciek pod korkiem wlewu oleju...
    Dodano:
    Ale jak znam życie to pewnie bierze olej. Tak to kur... jest jak się kupuje auto od handlarza...
    No to sporo Ci bierze. Delikatnego wycieku spod korka nie odczułbyś na bagnecie raczej. Podjedź do jakiegoś ogarniętego mechanika i poradź się. A na jakim oleju jeździsz?

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  9. #109
    elte84's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Teresin/Piaseczno
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sebekk9 Pokaż post
    Witam. Dziś zauważyłem, że znikło mi trochę oleju. Czy jest jakiś sposób żeby ten problem usunąć albo przynajmniej zminimalizować bez remontu silnika?
    JEST, PO PROSTU GO DOLAĆ
    Dodano:
    A tak poważnie, to przede wszystkim sprawdź na jakim oleju śmiga twoje cudo i tak jak Lawina powiedział, podjedź do ogarnietego mechaniora i on ci powie co i jak, generalnie jeśli masz taki duży ubytek, to standardowo, zobacz jaki masz kolor spalin na zimnym silniku, możesz tez podłożyć coś pod silnik(kawał ****** lub kartonu) żeby zobaczyć czy ci dołem nie wypluwa. Jeśli nie to znak że czeka cie dłubanie w silniku (uszcelka, uszczelniacze etc.), apropos uszczelki sprawdz czy nie masz białej kaszy na spodzie korka od wlewu oleju, lub czy płyn chłodzący nie jest zbyt tłusty lub poprostu czekoladowy.
    Było już o tym na forum wiele razy.
    Ostatnio edytowany przez elte84 - 16-01-10 o 12:19 Powód: Automatyczne łączenie postów

    “Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż”

  10. #110
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Tak jak elte napisal sprawdz jaki masz kolor spalin.
    Pewnie bedzie niebieski... a to = wydatki...

Strona 11 z 81 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •