Strona 20 z 81 PierwszyPierwszy ... 1018192021223070 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 191 do 200 z 809

Temat: Bierze olej

  1. #191

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Frysztak
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Wiec tak Dziś odłączyłem ten wężyk oznaczony nr 7 na poniższym rysunku
    l; http://da3s3.w.interia.pl/silnik.JPG

    Z odmy dmuchało powietrzem ale niezbyt silno bo gdy przyłożyłem rękę to nie czyść było ciśnienia powietrza. Poza tym z odmy nie tryskało żadnym olejem .

    Odkręciłem kotek wlewu oleju tam już ciśnienie powietrza było znacznie większe.
    Wiec jaki wniosek ??

  2. #192
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    ale gdzie go odkreciles?przy pokrywie czy przy rurze filtra powietrza i gdzie zatykales przy pokrywie czy przy tym laczniku?z odmy powinno nawet dmuchac mocniej niz przez korek(srednica odmy jest mniejsza i powstaje wieksze cisnienie).wiec mamy 2 mozliwosci:
    -albo odma jest przytkana
    -albo sprawdzales w innym miejscu
    zakladajac ze dmucha mocno przez korek wlewu oleju to w moim odczuci do sprawdzenia jest kompresja-trudno stwierdzic czy na 100% bo nie wiem co to znaczy mocno wedlug Ciebie
    Who I am? I am a the Champion.

  3. #193

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Frysztak
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Waz odłączyłem w miejscu gdzie na odmie nawysowana jest strzałeczka. Dmuchało napewno z mniejsza siłą niz przy korku wlewu oleju.
    http://www.ac.moto.net.pl/1203/odma_octavia.jpg

    A w korku wlewu oleju dmuchało zdecydowanie mocniej , przykładając rękę czuć było zanczaco kompresje ktora wypychała ręke.

    Niewiem czy to ma znaczenie ale czuje jakby na 90km autko troszke było mułowate, ale moze to poprostu zatkany katalizator z powodu brania oleju. niemam jak tego porównać na innym sprzecie 90konnym
    Ostatnio edytowany przez Sailor - 28-02-11 o 20:46

  4. #194
    psq's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bartoszyce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Odświeżę temat trochę.

    Otóż faktycznie mam zbyt słabe ciśnienie na drugim cylindrze.
    Teraz mam pytanie, pierścienie kupować nominalne i oryginalne? Czy jest jakiś sklep, który sprzedaje te części - oryginalne drogą wysyłkową?
    Interesują mnie te części:
    06B 103 383 H - uszczelka pod głowice
    06B 198 151 - pierścienie tłokowe
    D 176 404 A2 - silikon masa uszcz. mieskę olejową.

    Pierścionki będę wymieniał z kolegą, który mi pomoże, nie oddaje do "moich miejscowych" mechaników, ponieważ przez ten czas każdy tylko chciał się nachapać małym kosztem pracy nie stawiając prawdziwej diagnozy. Przez te trzy lata liznąłem trochę mechaniki i sądzę, że sobie poradzę. Górę silnika już sam robiłem itp, więc wyciągnięcie tłoków nie powinno być problemem - mówiąc na szybko hehe.

  5. #195
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    bedziesz montowal nowe pierscienie to sprawdz gladz tulei w calym zakresie pracy tloka.dodatkowo bedziesz musial odkrecic stupke/zamek korbowodu od walu,a zanim to zrobisz to sprawdz czy nie ma luzow oraz czy nie jest lozysko slizgowe/panewka wytarta.sama wymiana nie jest skaplikowana.jedynym narzedziem ktore bedziesz potrzebowal to tuleja do scisniecia pierscienie.pewnie o tym wiesz.zycze powodzenia i moze pokusisz sie o fotorelacje z calej operacji.
    napisz do kolegi Franc badz elemenateur na pewno otrzymasz fachowa porade+ wysoka jakosc produktow + dobra cene
    Who I am? I am a the Champion.

  6. #196
    psq's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bartoszyce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    O. I super, dzięki za poradę. Będzie fotorelacja na 100%, ale nie oczekujcie jej w tym miesiącu. Tak myślę postawić autko do garażu w połowie kwietnia, więc dam wszystkim znać, od A do Z, co i jak kręciliśmy i co sprawdzaliśmy.

    "bedziesz musial odkrecic stupke/zamek korbowodu od walu"
    To kojarzę. Trochę groźnie brzmi, ale nie będę zdany sam na siebie, więc dam radę. --> zawsze można tutaj posta napisać

    Co do zakładania pierścieni, to mój znajomy ma taki przyrządzik, więc jestem dobrej myśli.

    Pozdrówka.

  7. #197

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Janów
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Mam podobny problem z olejem. Jak go kupiłam 2 lata temu to brał około 0,5 l na 2000 a jak przycisnęłam to dużo więcej. Dwa tygodnie temu zamontowali mi LPG i w zeszłym tygodniu dolałam jakieś 0,7 l. Zrobiłam jakieś 300 km i ku mojemu zdziwieniu wczoraj na bagnecie ledwo było znać stan oleju. Czy to przypadek że akurat po zamontowaniu lpg taki nagły ubytek czy tylko zbieg okoliczności. Żadnych wycieków nie widzę na czarno mi nie kopci. Cz to uszczelniacze. Co o tym sądzicie?

  8. #198
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    dymienie na czarno to akurat nic zlego,niebieskawy kolor jest niepokojacy.na poczatek trzeba sprawdzic czy po odkreceniu korka wlewu oleju podczas pracy silnika jest wyczuwalnu dosc duzy podmuch.teraz zaczyna sie problem bo roznie odbiera sie pojecie mocnego podmuchu.najlepiej to przylozyc jakas jasna szmatke,moze byc chusteczka,badz recznik papierowy.przykladamy go w miejsce wlewu oleju i patrzymy co sie z nim dzieje i czy mocno jest zabrudzony po np 2 minutach pracy.to nie jest stu procentowy test ale da juz jakis obraz.mogly pojsc uszczelniacze i moze to byc przypadek
    Who I am? I am a the Champion.

  9. #199
    bedin's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brzeg Wrocław Opole
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    jest taki problem z audi iż wymiane oleju mialem 4tys temu i dolalem jakies 0.6L oleju teraz przez jakies 600km dolalem 300ml czy to normalne ?
    auto po wynimianie rozrzadu,
    na pierwszy strzal zakopci, i jak sie depnie to na czarno wali.
    olej castrol 5w40 Edge turbo diesel
    8L - 1.9 ASZ ++
    8P - 2.0 BKD
    BMW E90 - 163KM++ / 202KM

  10. #200
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    z tego co napisales wynika ze na 2 tys km dolewasz prawie 1000 ml oleju.idac dalej tym tropem po 10 tys km dolejesz 5 litrow czyli zrobisz zmiane nie robiac jej.masz bardzo duzy ubytek w silniku.nie stwierdzasz wyciekow z silnika to sila rzeczy musi byc on spalany.2 najbardziej prawdopodobne przyczyny to pierscienie tlokowe badz uszczelniacze zaworowe
    Who I am? I am a the Champion.

Strona 20 z 81 PierwszyPierwszy ... 1018192021223070 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •