Strona 24 z 81 PierwszyPierwszy ... 1422232425263474 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 231 do 240 z 809

Temat: Bierze olej

  1. #231

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3miasto .
    Auto
    Audi oczywiście :)
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Co do pana, któremu auto tyle pije - to chore ! Moje a3 od wymiany oleju na jesień nie łyknęło ani kropki, nie puściło żadnego chorego dymka. Poradziłbym jakiś pełny serwis silnika i orurowania bo coś jest grubo nie tak .

  2. #232
    Night_Vision's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jastrzębie Zdrój
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Lawina może i masz racje ale troche jeszcze musze pojezdzic nim wleje olej docelowy pozdrawiam

  3. #233
    PoolseBoy82's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Holandia/Zawadzkie
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny Olej

    Dziś przy wymianie tarcz zerknąłem na auto od spodu jedynie co mi w oko się rzuciło to ten wąż zaznaczony na fotce od spodu był cały spocony więcej nic innego nie zauważyłem .



    Uploaded with ImageShack.us





    Uploaded with ImageShack.us

  4. #234
    LeszekMK81's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    audi a3 1.6 8V + gaz przebieg 197tys km jeżdżone było na półsyntetyku z jakiej 5 tys ale poprzedni właściciel lal pełen syntetyk
    Na przełomie 500km dolalem 1l oleju moim zdaniem to dużo , przeglądając silnik od dołu nie zauważyłem aby sie pocił poza miejscem gdzie filtr oleju jest przykręcany do chodniczki oleju.
    wczoraj wymieniłem uszczelniacz co jest miedzy chodniczka oleju a filtrem oleju oczyściłem chlodniczke, po czym spuściłem olej zdjąłem miskę oczyściłem ja ale olej wyglądał ok , silikonem objechałem ranty misko dokręcono powrotem i wymieniłem olej na 10W-60. Moja jazda na poprzednim oleju tym półsyntetykiem była w 75% jazda dynamiczna , w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodzącego nie było widać aby był on brudny wiec olej się nie przedostawał do układu chłodzącego i teraz moje pytanie gdzie ten olejj mi spierdzielał ?

    jakies sygestie prosze a PW, dziekuje

  5. #235
    psq's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bartoszyce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Hej.
    Widzę od ostatniego czytania tematu wskoczyło parę odpowiedzi.
    Czas na mnie (again)
    Otóż ja postanowiłem sam naprawić serduszko mojej niuni. Mam już ściągniętą głowice (dzięki PROSTO), wyjęte tłoki itp. Wszystko pięknie wyczyściłem i teraz pytanie. Jak poskładam wszystko, tj. pierścienie, wszystkie nowe uszczelki (rozrząd wymieniałem jakieś 27tys. temu, czy zakładać nowy? czy jeszcze jakieś 20-25k przejechać na tym?) itp. jaki olej zalać? Jeździłem na 10w40, ale producent zaleca 5w30 chyba, więc nie wiem. Poratujcie, hehe, bo dotarcie to ważna sprawa, więc na jakim go dotrzeć i ile kilometrów.

    Aha, tak patrzyłem, że nie ma napisane tutaj na forum jak wymieniać pierścienie, więc jak go skończę zapodam opis wraz z fotkami, może komuś się przyda

    LeszekMK81: Hmmm, nie chce cię straszyć. U mnie ubywało na 1000km jakieś 1,5L oleju. Diagnoza: PIERŚCIENIE Mamy te same silniki, także musisz podskoczyć na sprawdzenie kompresji.
    Ostatnio edytowany przez psq - 08-05-11 o 08:55

  6. #236
    Night_Vision's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jastrzębie Zdrój
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    ja dałem auto do mechanika,i kazał docierac na mineralnym,bo najlepiej sie do tego podobno nadaje,po 2000 wymienie na 5w40 bo mam wymienione wszystkie uszczelniacze zaworowe,pierscienie,i wszystkie uszczelki wiec jest dobrze uszczelnionyi bede lał castrol edge a co do rozrzadu miałem przejechane 30tys i wymieniłem na nowy...

  7. #237
    LeszekMK81's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    docieranie jest bardzo ważne psq i wedle mnie powinienes zalac olej pelen syntetyk odpalic go i aby chodzil z jakies 20 minut potem kolejna wymiana oleju na pelensyntetyk przejechac z jakies 2500-3000km dynamicznie i potem ostateczna jazda oleju Ja przynajmiej bym tak zrobil po kapitalnym remoncie silnika.

    a propo tego co ja napisalem iz mi olej bierze to teraz zobacze jak to bedzie wygladało jak zacznie mi brac duzo to bedzie trzeba podjechac zobaczyc jaka komprecha jest na poszczegolnych cylindrach i potem bedzie wiadomo w co dalej isc
    █║▌│█│║▌║││█║▌│║
    ORIGINAL PROFILE ®

  8. #238
    psq's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bartoszyce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ile ludzi tyle opinii Ale trochę mnie to niepokoi, taki remont i lać mineralny a później syntetyk? Będę musiał się jeszcze popytać.


    wedle mnie powinienes zalac olej pelen syntetyk odpalic go i aby chodzil z jakies 20 minut potem kolejna wymiana oleju na pelensyntetyk przejechac z jakies 2500-3000km dynamicznie
    Nie za dużo zmian tego oleju? Przecież bym zbankrutował, jeżeli miałbym kupić na raz 13,5L oleju (oczywiście tutaj troszkę żartem napisałem).
    Nie wiem, czekam na więcej opinii

  9. #239
    LeszekMK81's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez psq Pokaż post
    Nie za dużo zmian tego oleju? Przecież bym zbankrutował, jeżeli miałbym kupić na raz 13,5L oleju (oczywiście tutaj troszkę żartem napisałem). Nie wiem, czekam na więcej opinii
    wiesz ja jak przeczytalem o takim docieraniu silniku to tez wlasnie to samo pomyslalem ale przetestowałem ten sposób i bylem zadowolony [ wtedy był na pierwsze 2 razy olej pelensyntetyk jakis zwykly mobila czy castrol juz nie pamietam a docelowo był zalany GULF 10W-60 Racing to bylo w silniku 1.8T AGU ]
    █║▌│█│║▌║││█║▌│║
    ORIGINAL PROFILE ®

  10. #240
    psq's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bartoszyce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    No i się stało.. Przeczytałem "cały internet" i mam mętlik w głowie.
    Część osób pisze tak:
    Olej mineralny, wymiana po 30km.
    znów olej mineralny, wymiana po 500km
    potem znów olej mineralny i wymiana po 2500km, później syntetyk i można jeździć...

    Nie wiem, ale niech wypowie się ktoś, kto wymieniał pierścienie bez szlifów (a wiem, że ktoś właśnie stąd wymieniał same pierścienie, jestem ciekaw jakim sposobem dotarł go i jak teraz silniczek chodzi).
    Ja tak robie, ponieważ ludzie mi mówili, że szlif nie jest potrzebny, ponieważ stan panewek i gładzi cylindrów jest OK.

    Już nie wiem..

Strona 24 z 81 PierwszyPierwszy ... 1422232425263474 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •