Strona 69 z 81 PierwszyPierwszy ... 1959676869707179 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 681 do 690 z 809

Temat: Bierze olej

  1. #681

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam,
    panowie proszę o pomoc:

    AUDI A3 1,8t 150KM, AUM, 2002r, 287 tys przebiegu.

    1. zużycie oleju 1 litr na 2000 km
    2. minimalne falowanie obrotów na biegu jałowym (w zakresie jednego milimetra wskazówka nie leży spokojnie)
    3. brak dymienia niebieskiego, brak dymienia białego, puści czasem czarną chmurkę po ostrej przegazówce na biegu jałowym, powyżej 5tys. obr.
    4. brak oleju w płynie chłodniczym
    5. ciśnienie na cylindrach podobno wzorowe
    6. Zaraz po zakupie zalałem syntetyk, taki jak podobno był lany - Castrol, po zaobserwowaniu ubytków oleju zmieniłem za radą mechanika na półsyntetyk też Castrol 10W40, nic nie pomogło.
    7. Silnik pracuje równo, nie ma problemu z odpalaniem, jest żwawy i oprócz tych ubytków oleju nie mam żadnych uwag

    Byłem u czterech mechaników i wszyscy rozłożyli ręce, chcieli robić: uszczelkę pod głowicą, uszczelniacze zaworów i pierścienie, nie dawali gwarancji, że którakolwiek z tych napraw coś pomoże, a są one kosztowne.

    Postanowiłem nie dać za wygraną i poszukać przyczyny na własną rękę, ponieważ samochód jest bardzo zadbany i nie chcę się go pozbywać. Tylko od czego zacząć?
    Silnik pocił się przez korek wlewu oleju, który wymieniłem i na razie spokój, na pewno mam do wymiany uszczelkę pokrywy zaworów, ogólnie troszkę się poci, ale nie na takie zużycie. Dodam tylko, że turbina pracuje bardzo cicho, prawie nie słychać charakterystycznego gwizdu.
    Ostatnio edytowany przez leksus007 - 18-11-14 o 08:51

  2. #682
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Ale to zapewne ona stoi za zużyciem oleju. Ogólnie z 500ml/1000km da się jeszcze żyć i ja bym na razie nic nie ruszał, chyba że jesteś zdecydowany. Zacznij od sprawdzenia odmy i jej szczelności, potem sprawdź luzy wirnika w turbinie wzdłużne i poprzeczne. W tym temacie jest filmik jak to nie powinno wyglądać. Sprawdź też świece i wrzuć dobre fotki. Odkręcić by też należało intercooler i zobaczyć czy i ile jest w nim oleju. Jeżeli to nie da jednoznacznych wskazówek, w kierunku turbiny, to za nim coś zaczniesz ruszać, to wypada postawić diagnozę co. Kontrola ciśnienia i próba olejowa w cylindrach powinna określić co i jak. O ile bym turbinę zrobił, bo to koszt nieduży i pojeździsz dzięki temu bez awarii, o tyle jak się okaże, że to uszczelniacze czy delikatnie pierścienie, to bym sobie dał spokój i latał na 5W50 np albo 10W40. 1l na 2000 km jeszcze da radę. Niektórzy leją znacznie więcej.

    ps. daj sobie spokój z mechanika mi, u których byłeś, bo żaden nie powiedział Ci prawidłowo co należy zrobić.

  3. Podziękowania dla cosmo-pl za pomoc w problemie

    leksus007 (20-11-14)

  4. #683

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dzięki bardzo za odpowiedź, pierwszy raz mam samochód z turbiną, wcześniej jeździłem różnymi samochodami, starszymi i nowszymi (firmówkami), nigdy nie spotkałem się z takim zużyciem oleju, wg mnie jest coś nie tak. Odma jest szczelna, przewody gumowe i fajka wymienione zaraz po zakupie auta, prawie ich nie było (sparciałe). Zaraz lecę do garażu wykręcę świeczki i wrzucę fotki. Może odkręcę też kolektor dolotowy i zobaczę czy nie ma w nim oleju?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Niestety pierwsze podejście nieudane. Po pierwsze: nie miałem odpowiednich kluczy, aby wyjąć świece, po drugie nie potrafię zlokalizować turbiny, gdzie jej szukać?

    Zlokalizowałem natomiast spory wyciek oleju z prawej strony bloku silnika, bardziej z tyłu, zdjęcia:

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...813663e26.html

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...1145c617f.html

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...7c20b5858.html

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...20a729d63.html

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...b059c01cc.html

    Wyciek ten nie zostawia plam pod samochodem, skąd to może być?

  5. #684
    erevo's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam
    Nieco odświeżę temat.
    Bo mam problem z 1.6 AVU, który bierze gigantyczne ilości oleju...
    Jeżdżę na 15W40 Mobil 1, wcześniej próbowałem na valvoline maxlife 10w40 niby uszczelnia silnik... niestety pic na wodę nic nie dało...
    Niedawno wymieniłem uszczelniacze bo silnik brał 1l/1000km tryb mieski, a trasa 1.5-2l/1000km.... i to z lekką nogą a by trochę mocniej przycisnąć to szło 380km/0.5l do 0.75l brał...
    Po wymianie uszczelniaczy niestety nadal jest podobnie choć podkradanie spadło o prawie połowę.
    Mam teraz pytanie wymienia się same pierścienie jakbym dalej chciał inwestować w remont czy tuleje w tym silniku są wymienne?
    Pozdrawiam

  6. #685
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Trzeba otworzyć silnik i ocenić gładzie/pomierzyć. Jak coś to się je honuje. Rozumiem, że po wymianie zamykasz się w litrze, zużycie ograniczy trochę np olej 15W50 Motul Synergie i ten bym zalał, zanim nie wykonasz remontu. Kup sobie ze dwie flaszki od razu, bo nie dostaniesz go na stacji.

    @leksus
    Myślę, że to spod pokrywy zaworów, zdjęcia niewiele mówią. Turbina przy wydechu

  7. #686

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cosmo, dzięki za pomoc. Zacznę od wymiany uszczelki pod pokrywą zaworów, wymienię też uszczelkę kolektora dolotowego (podejrzewam, że to minimalne falowanie obrotów może być spowodowane tą uszczelką), uszczelnię wycieki, wymienię świece. Zobaczę, czy olej będzie w kolektorze dolotowym i Intercoolerze. Wydaje mi się, że auto straciło trochę mocy, ale może się przyzwyczaiłem do niego, szkoda, że nie mam jak porównać z innym takim samym silnikiem. Potem podjadę gdzieś na diagnozę turbiny, bo sam bez podnośnika ani kanału chyba się do niej nie dostanę.

  8. #687
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Od góry sięgniesz. Trzeba z niej ściągnąć przewód idący od intercoolera i zobaczyć w jakim stanie jest wirnik. w tym wątku są filmiki kolegi buzz-astral, któremu pomogliśmy to zdiagnozować.

    Ogólnie też raczej do turbin staraj się korzystać z oleju spełniającego normę 502.00, a nie 501.01, która to jest odrobinę starsza i mniej wymagająca, no chyba że jest to uzasadnione (np w danej lepkości nie ma 502.00). Także do tego co masz teraz, na dolewki kup sobie np Castrola Magnateca 5W40 - 100 PLN za 4l, to nie zbiedniejesz. Przy następnej wymianie przejdź na Motula Synergie+ 10W40 i sobie dolewaj . Świec nie wymieniaj, tylko sprawdź w jakim są stanie - czy są zaolejone i jeżeli tak, to w jakim stopniu.

    Tak jak Ci pisałem wcześniej - jeżeli turbina, to warto się koło tego zakręcić i zrobić, jeżeli coś głębiej, to przy takim zużyciu, nie warto tego ruszać, bo się nie będzie opłacało. Z powodzeniem możesz sporo przejeździć bez żadnego problemu, a jak Cię dolewki będą denerwowały, to można będzie popróbować z olejem 5W50 np.

  9. #688
    Kristoofer's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skierniewice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez erevo Pokaż post
    mam problem z 1.6 AVU, który bierze gigantyczne ilości oleju...
    Heh mam ten sam silnik zarówno pojemność jak i kod silnika i ten sam problem miałem. Zrobiłem wymianę uszczelniaczy, pierścieni, nowa uszczelka pod głowice (na pocieszenie była nieściągana i oryginalna z pierwszego montażu), uszczelke pod pokrywę zaworów i naprzód. Ciekawostka pierścienie były tak miękkie i słabe że łamały się niczym jak zapałki... O uszczelniaczach nie wspomnę kruszyły się wręcz same. Silnik musiał dostać dobrze po pi.... i był przegrzany. Po tej naprawię branie oleju ustało. Zalany motulem
    Nie znasz dnia ani godziny kiedy nakleję karnego kut**a Ci !

    Nigdy, w żadnych okolicznościach nie bierz jednocześnie proszka nasennego i środka przeczyszczającego


  10. Podziękowania dla Kristoofer za pomoc w problemie

    erevo (28-11-14)

  11. #689
    Rytel's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Ja również jest po kapitalce silnika i branie oleju ustało wymiana pierscieni, regeneracja głowicy i wszytkie uszczelniacze

  12. #690
    damiyc's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Biłgoraj
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Witam! mam problem mianowicie ostatnio padło mi turbo i puściło dużo oleju do intercoolera około 1l kupiłem drugie turbo używkę, wyczyściłem wszystkie przewody i coolera. Poskładałem odpaliłem i samochód mocno kopci na niebiesko na początku myślałem ze musi się wszystko wypalić ale przejechałem już ponad 800km i dalej kopci jak kopcił
    Sprawdziłem rury od icka i wszystkie są suche czyli turbo tamtędy nic nie puszcza, jak wszedłem pod samochód zauważyłem na łączeniu tłumników olej aż kapie. Przez 800 km ubyło około 0.5 l oleju;/ Czy to możliwe że turbo puszcza olej od strony tłumnika? Pomóżcie bo naprawdę już nie wiem co to może być
    Fiat 126p (24KM)>>>BMW E30 316(101KM)>>>Alfa Romeo 156 1.9 JTD (110KM)>>>BMW E36 318i (113KM)>>>Audi A4 2.5 TDI (150KM)>>>Audi A3 1.9 TDI (110KM)

Strona 69 z 81 PierwszyPierwszy ... 1959676869707179 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •