Strona 71 z 81 PierwszyPierwszy ... 21616970717273 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 701 do 710 z 809

Temat: Bierze olej

  1. #701
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Przeliczone na MPa

    Cylinder 4 - s:1,17 o:1,25
    Cylinder 3 - s:1,32 o:1,35
    Cylinder 2 - s:1,26 o:1,35
    Cylinder 1 - s:1,24 o:1,31

    Dane dla nowego silnika 1.6 to 1,0 - 1,3 MPa, a minimalne to 0,75. Ciśnienia są więc zachowane, aż "za dobrze", a pomimo to są nierówności i po podaniu oleju delikatnie rośnie. Jeżeli dobrze te zdjęcia podałeś, to widać że już zwłaszcza na 4 cylindrze się olejem podpiera i że są różnice. Dopuszczalna różnica pomiędzy cylindrami to 0,3 MPa, więc tu jest też ok. Ciśnienie oleju też jest spoko. Możesz więc spać spokojnie, po prostu będziesz musiał trochę dolewać i tyle. Ja bym jeszcze raz sprawdził szczelność odmy, bo być może przez nią odparowuje, może nie widać uszkodzenia, a gdzieś od drugiej strony ma jakąś dziurę. Przejedź ten 1000 km i daj znać jakie było zużycie. Silnik na razie Ci nie klęknie, więc najwyżej będziesz sobie oleju dolewał i jeździł. Kwestia jeszcze pierścieni zgarniających i ich stanu, oraz nagaru. Zrób ten 1000 km i podaj ile on tego oleju dokładnie połknął, to się dalej będzie myśleć, co zrobić. Na razie remont Cię nie czeka.

    To co ustaliliśmy przez telefon

    Ciśnienie oleju w miarę w normie. Do sprawdzenia - oczyszczenia/wymiany zawór przelewowy w kołnierzu filtra - może to pomoże. Ogólnie prawidłowe ciśnienie na jałowym powinno być w granicy 2 bar przy tym silnik. 1,5 bar, to nie zły wynik. Kontrolka zapala się w okolicy 1,2 bar. Przy prędkości obrotowej 3-4,5 bar więc tutaj masz wszystko w jak najlepszym porządku. Dlatego ten zawór przelewowy może się lekko nie domykać, ale to nie powoduje żadnych problemów.

    Za 500 km dasz znać co i jak z tym zużyciem
    Ostatnio edytowany przez cosmo-pl - 16-02-15 o 17:45

  2. #702
    Domic89's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dębica
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    W takim razie jutro odwiedzę raz jeszcze serwis każe przeleciec samochód wzdłuż i w szerz w celu poszukiwania jakich kolwiek wycieków oleju. Przejadę te 1000 km i sprawdze ile ubyło oleju na bagnecie. Jeżeli ubędzie to zmienię olej o innej lepkości tak doradził mi cosmo-pl .

  3. #703
    Domic89's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dębica
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Witam wszystkich.

    Dziś odwiedziłem warsztat w celu pomiaru emisji spalin. Podaje link do strony i czekam na Wasze odpowiedzi. Dodam że Dębica to zadupie praktycznie żadna stacja diagnostyczna nie posiada sondy i komputera do analizy spalin. Udało mi się "dorwac" analizator w firmie IKAR przeważnie zakładają tam instalacje gazowe. Nie wiem czy pomiary będą dokładne ale podaje link do strony na której umieściłem wydruk analizy, pozwoliłem sobie dopisac m.in. BIEG JAŁOWY i 2.5 TYŚ. OBR/MIN. z tego względu że robili pomiar dwóch czynności. http://zapodaj.net/f3a3e82da5064.jpg.html

    A tutaj walnąłem fotę analizatora nie wiem po co http://zapodaj.net/605a18552efb9.jpg.html

    Ps. Musiałem poprawic długopisem bo słaby wydruk wyszedł i przy robieniu zdjęcia wychodził biały kwitek.

  4. #704
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Pytanie na ile to katalizator, a na ile olej z silnika - mówię o HC, bo ich poziom jest za wysoki. Nagrzałeś porządnie katalizator czy odpaliłeś i pojechałeś spod domu? Kiedy świece zmieniałeś??? Nie przepala odpowiednio mieszanki lub przepala z olejem silnikowym i stąd ten wynik. Norma jest do 100 ppm, a producenta jeszcze niższa. Trzeba by jeszcze posprawdzać porządnie układ zapłonowy. Jeżeli tutaj jest wszystko sprawne no to olej z silnika plus jakieś nieszczelności niewielkie. Można spróbować jeszcze go przepłukać przed wymianą oleju silnikowego, może coś pomoże. Ogólnie strzeż się kontroli drogowej z analizą spalin, bo za taki wynik mogą zabrać dowód Jakie masz spalanie benzyny mniej więcej na 100 km?? Reszta wygląda dobrze.
    Ostatnio edytowany przez cosmo-pl - 18-02-15 o 21:55

  5. #705
    Domic89's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dębica
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Auto sprawdzili mi na optymalnej temperaturze czyli na zegarach pokazywało mi 90 stopni. Układ zapłonowy sprawdzali przy okazji gdy sprawdzałem ciśnienie oleju i pomiar ciśnienia na cylindrach. Świecie zapłonowe mam NGK jak i również przewody zapłonowe tej samej firmy, wymieniałem je gdy go kupiłem. Na tych świecach przejechałem dopiero ok. 13 tyś. km (za te dwa lata co go posiadam). A propo spalania to nie sprawdzałem ile łyka na setkę. Jeżdżąc po mieście tankuje często 10 litrów 98 i wystarcza mi to na równe 88 km w mieście. Po przejechaniu tych 88 km włącza się rezerwa.

  6. #706
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    no to jeszcze sensownie, chociaż powinien bliżej 10 palić niż 11. No nic trzeba poczekać na to zużycie oleju.

  7. #707

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    przerabiałem właśnie nadmierne zużycie oleju, u mnie to były ogromne ilości około 1l na 300km, wszystko zaczęło się po wymianie oleju po zakupie, prawdopodobnie silnik zalany był doktorkiem. Sprawdzałem sprężanie na cylindrach jak kolega Domic89 wyniki były bardzo dobre, okazuje się jednak, że ciśnienie sprężania ma się nijak do zapieczonych lub zużytych pierścieni zgarniających które odpowiadają za zgarnianie oleju ze ścianek cylindra. Po wyciągnięciu tłoków sprawa była jasna mianowicie pierścienie kompresyjne stan b.dobry ładnie pracują w rowku tłoka potwierdzenie dla dobrej kompresji wcześniej zmierzonej. Pierścienie zgarniające na wszystkich tłokach zapieczone i zużyte- nie dało się ich ruszyć. Bez rozbierania silnika może pomóc test z naftą czytałem gdzieś o tym na forum.
    Ja próbowałem płukanki do silnika w nadziei na poluzowanie pierścieni, być może pomaga ale nie w moim ekstremalnym przypadku.
    Przy okazji wymieniłem uszczelniacze zaworowe- gumki były niesamowicie twarde.

  8. #708

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Głogów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam
    W mojej a3 1,6 AVU polift, rok 2001, mam zużycie oleju na poziomie 600ml na 1000km. Przebieg ~227000km
    Silnik nie kopci ani po odpaleniu ani po rozgrzaniu. przeważnie krótkie dojazdy codziennie do pracy ok 10km w jedna strone
    Obecnie przez poprzedniego właściciela zalany CASTROL 10W40, już czeka na wymianę Motul +6100 10w40
    Dziś zrobiłem diagnostyke silnika tj: analize spalin i pomiar kompresji

    http://naforum.zapodaj.net/5ea9e8997239.jpg.html
    http://naforum.zapodaj.net/d0f5e74561ce.jpg.html
    Co polecacie teraz zrobić. Zastanawiam się nad wymianą uszczelniaczy zaworów - jak najszybciej. Robić coś może jeszcze przy okazji?
    Ostatnio edytowany przez sz.marcinkowski - 28-02-15 o 13:16

  9. #709
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    To samo co u kolegi wyżej - prawdopodobnie problemem są pierścienie. Wymiana samych uszczelniaczy prawdopodobnie za dużo nie pomoże. Zobacz jakie masz różnice. Plus system tworzenia mieszanki do roboty - zwłaszcza że jest mieszanka za uboga.

  10. #710

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Głogów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cosmo-pl Pokaż post
    To samo co u kolegi wyżej - prawdopodobnie problemem są pierścienie. Wymiana samych uszczelniaczy prawdopodobnie za dużo nie pomoże. Zobacz jakie masz różnice. Plus system tworzenia mieszanki do roboty - zwłaszcza że jest mieszanka za uboga.
    Co masz na myśli pisząc system tworzenia mieszanki
    Po czym poznałeś że mieszanka za uboga

Strona 71 z 81 PierwszyPierwszy ... 21616970717273 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •