Strona 73 z 81 PierwszyPierwszy ... 23637172737475 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 721 do 730 z 809

Temat: Bierze olej

  1. #721
    Loocash's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3 8P Sportback 1,6 MPI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    No kiszka chyba faktycznie. Myślałem, że ten silnik będzie nie do zajechania. No ale może po prostu kupiłem takiego trupa.
    Takich małych dystansów to aż nie robię - pewnie wyjdzie niebawem jakaś uszczelka pod głowicą - będzie okazja zająć się braniem oleju od razu. Ze 2 milimetry płynu jakby mi ubyło - ale to wiadomo ciśnienie różnie nabija. Na razie spróbuję pojeździć trochy. Poczekam aż coś wyjdzie definitywnie
    A masz tam w Skierach jakiegoś sprawdzonego gościa - ja mieszkałem kiedyś w Rawie - bywam tam jeszcze ale potraciłem kontakty. A w stolicy to już nie ważna cena, i tak trafiałem na samych patałachów zawsze.
    Nie bardzo mogę dostać się do odmy - nie wiem w jakim jest stanie - ale jak jest tyle masła to pasowałoby ją też ogarnąć zapewne?

  2. #722
    Kristoofer's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skierniewice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Tak mam odezwij się do mnie na PW. Ciężko jest mnie złapać teraz ale od środy będę miał więcej czasu. Napisz jeszcze co i jak dokładnie.
    Nie znasz dnia ani godziny kiedy nakleję karnego kut**a Ci !

    Nigdy, w żadnych okolicznościach nie bierz jednocześnie proszka nasennego i środka przeczyszczającego


  3. #723
    szparag's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    118 razy

    Domyślny

    Każdy silnik o który sie nie dba bedzie prowadził do tych napraw, a nie ma silnika aby wymiany uszczelek były tanie
    Co do masełka to na pewno od niedogrzania masz to. Staraj sie zawsze robić tak aby silnik sie nagrzał do 90stp. Pamiętaj ze przycisk grzania przedniej szyby sprawia, ze silnik sie szybciej nagrzeje (mała rada, dla krotkodystansowcow).
    Koszty uszczelek pod klawiatura i filtrem oleju u mnie to niecałe 200pln.
    Co do ubytków płynu i oleju, opamiętaj ze po założeniu lpg układ sie ciut powiększa i ze gumki na popychaczach często lpg nie wytrzymują (przebieg auta) i często tam tez cos oleju ucieknie.
    Wykręć świece i zobacz czy bedzie tam olej, jak bedzie to na pewno uszczelka pod pokrywa

  4. #724
    Loocash's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3 8P Sportback 1,6 MPI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    Uszczelkę pod pokrywą mam nową - wymieniłem przy okazji rozrządu. Świece, olej i filtry też miałem nowe - auto przed zakupem miało przegląd jeszcze w Niemczech.
    Olej idzie w cylinder - dymi z rury. Wycieków na zewnątrz nie mam.
    Znajoma firma powiedziała mi do 1800zł za wszystko - tzn. uszczelniacze zaworów, głowica z planowaniem i pierścienie. W Warszawie powiedzieli mi 3-4 tys. z sugestią wymiany całego silnika
    1800 trochę dużo...
    I teraz mam pytanie - podobno w tym silniku nikt nie chce tego robić. Czy dałoby radę i czy jest sens wymienić na razie same uszczelniacze na zaworach bez zdejmowania głowicy? To byłoby za to parę groszy, a może by wystarczyło.
    W sobotę spróbuję zrobić jakąś próbę olejową to może wyjdzie czy pierścienie są OK.
    Miałem kiedyś służbowy z identycznym silnikiem - przelatałem na nim 600tys na gazie i nic mu nie było.
    Podejrzewam, że ten mój musiał być przegrzany, bo nie wierzę, że przy 170 tysiącach szlak ten silnik trafił.

  5. #725

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Głogów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez niebieska3 Pokaż post
    pali olej najpierw idą uszczelniacze na zaworach od starości później olej idzie na cylindry zostaje spalony jest za dużo sadzy łapie pierścienie bierze coraz więcej nawet 1L/1000km.Dalej następują przedmuchy do komory korbowej ,olej nie jest zgarniany już przez pierścienie w wyniku tego rozpylony olej idzie dalej odmą i dostaje się w większej czesci do kolektora ssącego jako rozpylony z gorącym powietrzem i spalanie oleju staje się jeszcze większe.
    Czyli kolego sugerujesz wymiane uszczelniaczy na zaworach i czyszczenie odmy?

  6. #726
    Loocash's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3 8P Sportback 1,6 MPI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez niebieska3 Pokaż post
    pali olej najpierw idą uszczelniacze na zaworach od starości później olej idzie na cylindry zostaje spalony jest za dużo sadzy łapie pierścienie bierze coraz więcej nawet 1L/1000km.Dalej następują przedmuchy do komory korbowej ,olej nie jest zgarniany już przez pierścienie w wyniku tego rozpylony olej idzie dalej odmą i dostaje się w większej czesci do kolektora ssącego jako rozpylony z gorącym powietrzem i spalanie oleju staje się jeszcze większe.
    Spoko wyjaśnione. Dzięki.

    Ja mam tak:

    Dziś sprawdzałem kompresje. Wszędzie po 14 barów. Nie robiłem próby olejowej bo kompresja książkowa i już dziś czasu nie było.
    Planuję zrobić samą górę z głowicą. Myślicie, że pierścień jakiś może być dojechany mimo poprawnej kompresji?
    Musiałby się tylko pierścień olejowy uszkodzić chyba?
    Po kompresji widzę, że głowica też OK. Płyn chłodniczy różowy i trzyma poziom. Mógłbym zrobić same uszczelniacze, ale ściągając głowice będzie trochę widać stan dołu silnika.
    Co radzicie?
    1. Robić same uszczelniacze bez głowicy za jakieś 3 stówy.
    2. Ściągnąć do tego głowice, planować - będę chociaż wiedział co tam niżej jest i ewentualnie robić dalej pierścienie - koszt jakieś 600 łącznie, z tego co pamiętam.
    3. Sugerujecie, że pierścienie będą dojechane mimo poprawnej kompresji i i tak wywale 1800? 1800 z częściami powiedzieli mi max za full opcję.

    Mnie wychodzi tak z 0,6 litra oleju na tysiąc kilometrów. Kopci tylko jak go pociskam.

    W poniedziałek planuję go odstawić, pomóżcie.
    Dzięki za porady.

  7. #727
    Nosek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lutzelbach
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BLP
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam.
    Mi na trasie 1300 km zjadl jakies 0.5 l oleju, sypalen stednio 130-140 kmh. Mialen lekko ponad polowe bagnetu a kawalek przed domem wyskoczylo mi powiadomienie o niskim stanie.
    Pod uszczelka zaworow lekko mi sie poci. Czyscilem przed trasa odme, bylo w niej sporo masla. Plynu nie ubylo ani nie przybylo nic.
    Z wydechu nie kopci.
    Gdzie moze sie podziewac ten olej?

  8. #728
    Kristoofer's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skierniewice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Spalony wydostający się wraz ze spalinami w powietrzu
    Nie znasz dnia ani godziny kiedy nakleję karnego kut**a Ci !

    Nigdy, w żadnych okolicznościach nie bierz jednocześnie proszka nasennego i środka przeczyszczającego


  9. #729
    Nosek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lutzelbach
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BLP
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Dzis wykrecilem 2 swiece, pierwsza:
    I czwarta:

    Pozostalych dwoch nie ruszalem bo nie chcialo mi sie demontowac pol dolotu.
    Co myslicie o nich?

  10. #730
    chudy92's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    795 razy
    Podziękował
    516 razy

    Domyślny

    2 i 3 ciężej wykręcić ?
    Wymień je jeżeli nie znasz ich przebiegu.
    A3 8L Hatchback 3D 1997r [1.6 AEH - 101/145] A3 8L Hatchback 3D 2001r [1.8t AUM - 229/322] A4 B6 Avant 2002r [1.9tdi AVF - 164/374] A3 8V Limousine 2015r [2.0tfsi CNTC - 343/487]

Strona 73 z 81 PierwszyPierwszy ... 23637172737475 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •