Strona 74 z 81 PierwszyPierwszy ... 24647273747576 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 731 do 740 z 809

Temat: Bierze olej

  1. #731

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    GDZIES
    Auto
    audi
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Witam. Silnik ALH. Ostatnio zauwazylem, ze na bagnecie jest minimum oleju. A nie tak dawno sprawdzalem to mialem full. Jak na moje oko to cos z odma, ponizej napisze co robilem i jakie mam do was pytania :

    1. Na pokrywie zaworow jest taki "zawor" odmy. Zdjalem go pociagajac w gore i przedmuchalem, ale zeby zrobic to porzadne to chyba powinienem zdjac pokrywe zaworow i od wewnatrz to przeczyscic, tam chyba jakas siateczka powinna byc czy cos, zgadza sie ? Ma to w ogole sens, tzn. jak jest tam cos zanieczyszczone to moze miec wplyw wlasnie na ten pobor oleju ?

    2. Jak jest ten zawor odmy na pokrywie rozrzadu to od tego zaworu idzie przewod do przewodu, ktory idzie do turbiny, do strony zimnej i tam jest troche oleju ... Wiec to chyba na pewno odma puszcza olej do turba ?

    3. Jak odkrecilem korek oleju i go postawilem luzno to lata, bulgocze, wiecie o co chodzi ... Tak ma byc ?

    4. Myslalem nad wyrzuceniem odmy czy cos w tym stylu, ale moze faktycznie jakies przeczyszczenie czy cos moze pomoc ?



    Z gory dzieki za pomoc !

  2. #732

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlaskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    33 razy

    Domyślny

    Cosmo jaki byś polecił mi Olej do 1.6 AVU .Przebieg 205 tys .Rok temu miałem remont silnika bo brał mi oliwe na 500 kilometrów 1 litra wziął .Obecie jeżdze na Mobilu 2000 10W40 .W silniku miałem robione popychacze ,pierscienie,panewki,uszczelniacze itd.Spalanie tego oleju po remoncie to tak na 10.000 1 Litr .Moim zdaniem jest to dużo tym bardziej ze silnik po remoncie,spróbuje zmienić olej na inny ... tylko na jaki ?

  3. #733
    szparag's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    118 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pavlos2 Pokaż post
    Cosmo jaki byś polecił mi Olej do 1.6 AVU .Przebieg 205 tys .Rok temu miałem remont silnika bo brał mi oliwe na 500 kilometrów 1 litra wziął .Obecie jeżdze na Mobilu 2000 10W40 .W silniku miałem robione popychacze ,pierscienie,panewki,uszczelniacze itd.Spalanie tego oleju po remoncie to tak na 10.000 1 Litr .Moim zdaniem jest to dużo tym bardziej ze silnik po remoncie,spróbuje zmienić olej na inny ... tylko na jaki ?
    Skoro zrobiłeś remont i domyślam się, że też uszczelki wymieniłeś, to coś nie tak zrobili..
    Masz gaz? Jak jeździsz? Ja bym zobaczył dlaczego tak Ci olej wpierdziela, bo to za duzo jak na ten silnik..
    A co do oleju to 5w40 jak spokojnie jeździsz i to jakiegoś millersa, motula (ze sprawdzonej dystrybucji) itp

    ps. Cosmo raczej już nie odpisze..

  4. #734
    Rytel's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Pavlos2 jeżeli miałeś robione pierścienie i dalej bierze olej, to najprawdopodobniej olej ubywa przez pierścienie, mogłeś od razu to zrobić przy remoncie bo miałeś wszytko na zewnątrz, jak bedziesz robił jeszcze raz remont to rób też panewki, wiem co mówi, sam to doświdczyłem jak ja miałem takie ubytki to cosmo doradził mi zalać motul 15w50, spalanie spadło ale z przyczyn wiadomych, później jak pierścienie prawie sie skończyły to w tydzień 3 litry łyknął, ale było siwo za mną także wybór należy do Ciebie, albo remont albo olej

  5. #735
    maciek1632's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Niektórzy polecają Mobil 15W40, ja taki lałem jak mi brał i troche ucichło, ale i tak pozniej wymieniłem silnik. Miałem 1.6 AKL
    A3 8L 1.6 AKL 101KM --> A4 B5 1.9 TDI AFN 190KM --> S3 8L 1.8T APY 210KM

  6. #736
    szparag's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    118 razy

    Domyślny

    Bo zasada jest prosta: zjada olej, trzeba poszukać co go wciąga i tyle. Moze na te 10tys wciągnąć 0.3-0.4 ale jak leci więcej niż 0.6 to już wg mnie problem jest. A ze producent pisze ze max do 1l to sorry, ale wiele osob z tego forum moze z czystym sumieniem powiedzieć, ze nie wciąga im nic..

  7. #737

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubasz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Mi wciąga 2 litry na 10tys,ale na razie nie przejmuję się tym.Niebieski dym mam na zimnym zaraz po odpaleniu to chyba gumki w głowicy.

  8. #738
    elemenateur's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DGL // ZS
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    45 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez szparag Pokaż post
    Bo zasada jest prosta: zjada olej, trzeba poszukać co go wciąga i tyle. Moze na te 10tys wciągnąć 0.3-0.4 ale jak leci więcej niż 0.6 to już wg mnie problem jest. A ze producent pisze ze max do 1l to sorry, ale wiele osob z tego forum moze z czystym sumieniem powiedzieć, ze nie wciąga im nic..

    Jeśli przelecisz całe niemcy z wysokimi prędkościami obrotowymi to po przejechaniu 900km zrobisz dolewkę oleju , nie będzie to oznaczać przecież nic złego i nie świadczy o kłopotach motorowni.
    Jak ktoś jeździ spokojnie to najczęściej nie wciąga nic
    Zadowolenie klientów bezcenne


    Najniższe ceny na części oraz oleje motul gg 347504, tel 663 962 604 , Rabat dla A3-club!

  9. #739

    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek okolice
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    15W40 jak komuś oleju dużo bierze ale po remoncie to minimum 10W40 i jeżeli nadal bierze to oczywiście źle coś zrobione czegoś nie wymienił lub jak pisze Rytel szkoda że bez pierścieni. Ja mam po remoncie ale bez pierścieni i mi od wymiany do wymiany nic nie muszę dolewać ale ubędzie na bagnecie pół litra.

  10. #740
    adam92's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    72 razy
    Podziękował
    199 razy

    Domyślny

    Po przejechaniu 3627km (głównie trasa 140-180km/h no i trochę miasta) ubyło mi oleju na miarce (bagnecie) z MAX na 1/2MAX.
    Czy przy takich prędkościach to norma? Wie ktoś ile litrów to cała miarka (bagnet), to bym sobie wyliczył ile zjadło na 1000km?

Strona 74 z 81 PierwszyPierwszy ... 24647273747576 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •