Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 89

Temat: Wymiana amortyzatorów

  1. #31
    Slipper's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LDZ
    Auto
    Volkswagen
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BWA
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Trochę przesadzasz, jak oddajesz auto do warsztatu i oni oferują swoje części to teraz byś nie miał problemu z reklamacja, bo odstawiasz auto do nich wkładają ci nowe i oni się bujają z reklamacją, ale jak każdy chciałeś zaoszczędzić i kupiłeś sam i wymieniłeś w warsztacie, więc teraz musisz sam się martwić i nikt ci nowych amorów nie da zanim reklamacja się nie skończy. Jak ja reklamowałem dwumas, to warsztat zamontował mi bezgotókowo nową część a sam barował się prawie rok z sachsem żeby odzyskać kasę. Inna sprawa że warsztaty na tym zarabiają bo wliczają producentowi duże koszty montażu i demontażu części.

    Amory u dexxa kupowałeś ?

  2. #32
    L@mberT's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Auto
    OOOO
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    nie, nie u dexxa, kolo o nicku coś fabian... jest na forum golfa, co do oszczędności to nawet nie było opcji, żeby u mechanika założyć bilsteiny bo on bierze ze sklepu gdzie ich nie ma, bo sam w nim byłem i pytałem

    jeśli zwrócą kasę to nie bedzie problemu bo kupie po prostu nowe i te odeśle, gorzej jak wymienią mi na nowe :/ to wtedy trochę lipa bo będę miał nowe 2 komplety


    a co do wymian w warsztacie to zwróć uwagę na ceny w InterCars'ie - ceny mają w sumie z kosmosu, przykład sworzeń 87PL po zniżce kumpel ma za 48PLN, to mechanik dla Ciebie kupi za 87PLN, to za te bilsteiny musiałbym wyłożyć jeszcze raz tyle
    Ostatnio edytowany przez L@mberT - 13-09-11 o 20:55

  3. #33
    Slipper's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LDZ
    Auto
    Volkswagen
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BWA
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    serwisy mają ogromne rabaty w intercarsie i cenowo wtedy wychodzi to również nieźle, wkładaj gwint jest okazja

  4. #34
    L@mberT's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Auto
    OOOO
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    serwisy może i mają rabaty, ale na nich zarabiają, chyba że masz jakiś zaprzyjaźniony warsztat....

  5. #35

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Panowie jak to jest z tymi amortyzatorami. Te bilstein b4 są aż tak twarde że nie da się na nich jeździć, co chwile słyszę takie opinie że na dziurach to masakra. U brata są KYB w audi 80 i chodzą bardzo dobrze. Zakładając że nie będę obniżał auta to które z nich są lepsze, chodzi mi bardziej o tłumienie dziur, nierówności niż na lepszej przyczepności w zakrętach. Za komplet amortyzatorów bilstein zapłacę 520zł a za KYB ok. 700zł. Które wybrać ?

  6. #36
    L@mberT's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Auto
    OOOO
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    jak chcesz mieć komfort to nie polecam bilsteina, może nie są jakoś super twarde, ale naprawdę czujesz po czym jedziesz ... chyba, że duży wpływ mają też poduszki amorów i stąd takie odczucia mam...

    same amorki przynajmniej mi nie za bardzo podeszły, na seryjnych sprężynach tłumią gorzej niż zawieszka -40/-40 MTS technika, poczujesz wszelkie nierówności, jakieś łaty, łaczenia, kostkę brukową, no chyba że będziesz miałopony balony 195/65 to może bedzie ok

    drugi raz na 99,9% takich nie kupię - kupie monroe i bedzie oki albo kyb, albo cos innego

  7. #37

    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Irlandia
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Z tego co ja wiem to bardzo tanio ja tez własnie wymieniam i chce wstawić bilsteiny b6na przód i b4 na tył czy myślicie ze taka kabinacja ma sens

  8. #38
    Dybek's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa - Sadyba
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Nie ma sensu kombinować, będzie za miękki tył i za twardy przód. Lepiej po taniości komplet niezłych b4 albo niezniszczalne b6 na bardziej sportowo.
    Ostatnio edytowany przez Dybek - 19-09-11 o 18:41
    227KM337NM

  9. #39
    Mazowieckie dmdash's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    211 razy
    Podziękował
    183 razy

    Domyślny

    ja u siebie mam bilstein b4, z nowymi poduszkami amortyzatorów oraz łożyskiem sachs, przy okazji wcześniej zrobiłem sobie nowe silentblocki, tuleje i łożyska na wahaczach i u mnie jeździ się świetnie, nie mam na co narzekać, przy 17" i 225/45 to wjechanie tylko w konkret dziure powoduje jakiś dyskomfort, ale jazda po kostce, kocich łbach itd jest świetnie tłumiona.
    There's only one word you need to know. Low.

  10. #40
    L@mberT's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Auto
    OOOO
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    a masz może info ile % sprawności miały Twoje bilsteiny na przeglądzie ?

Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •