Pokazane rezultaty 1 do 6 z 6

Temat: Pomoc dobrego hydraulika

  1. #1
    mucka38's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zakopane-Myszków
    Auto
    -było :( Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny Pomoc dobrego hydraulika

    Podobnie jak w temacie , szukam podpowiedzi hydraulika . Problem dotyczy c.w.u. , wzrostu cisnienia w bojlerze i kapiącego zaworu bezpieczeństwa.
    Zachucały góry
    Zasumiały lasy
    Ka sie zapodziały starodowne casy

  2. #2

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LBL
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Za ogólnie opisałeś problem żeby udzielić ci pomocy.

  3. #3
    mucka38's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zakopane-Myszków
    Auto
    -było :( Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Ogólnie, bo nie wiedziałem czy ktos sie znajdzie 😀Bojler 60 l , kiedy tylko zaczyna grzac grzałka , praktycznie za pate minut tak wzrasta cisnienie ze zawór bezpieczeństwa zaczyna puszczac . Pierwszy krok jaki zrobiłem , to wymiana zaworu , nic to nie zmienilo. Drugie podejście to zamontowanie reduktora cisnienia na dojściu zimnej wody . Rezultat żaden. , no możesz tylko tyle ze teraz widzę jak szybko cisnienie rosnie w bojlerze . Zawor oczywiście puszcza dalej . Nastepny krok jaki moge zrobić, to dołożenie naczynia przeponowego , i tutaj mam pytanie : jakie naczynie , czy 3l będzie wystarczające . Jakie powinien taki zbiornik miec ciśnienie początkowe pracy, czy 1,5 to nie bedzie mało , kiedy w sieci jest ok. 3,5 . Czy zastosowanie tego naczynia wyrówna wzrost ciśnienia w bojlerze i nie pusci większego niz np.5 na zawór? Dodam ze nigdy przedtem nie miałem takiego problemu, zaczęło sie po trzech miesiącach od skończenia remontu i wymiany bojlera. Bede wdzięczny za wskazówki i porady 😊

  4. #4

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock !
    Auto
    Audi z Q
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    51 razy
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny

    Ja też mam identyczny problem ale po przeczytaniu różnych for wnioskuję że jedyny sposób to właśnie naczynie przeponowe jeżeli to komuś pzreszkadza.
    P.S. Ja mam bojler 120l.
    Mnie zastanawia tylko jedna kwestia... filtr antyskażeniowy czy właśnie zawór bezpieczeństwa powinien posiadać zawór zwrotny to czemu na reduktorze ciśnienia wzrasta ciśnienie ?
    Mam ten sam problem, a mianowicie reduktor ustawiony na ok 4 bary, zaczynam grzać wodę i po chwili na reduktorze ponad 6bar i zawór bezpieczeństwa puszcza ;/

  5. #5
    mucka38's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zakopane-Myszków
    Auto
    -było :( Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Tez mnie to dziwi , bo reduktor powinien pokazywac ciśnienie na wejsciu w instalacje , a dlaczego pokazuje wzrost ciśnienia w bojlerze. ? Hydrozagadka , ale na dłuższą metę wkorwiajaca 😠

    - - - Aktualizacja postu - - -

    LEMBRYK , czy dalej za ogólnie. ? 😀 Myślałem ze masz coś bardziej konkretnego do napisania 😀😁😁

  6. #6
    mucka38's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zakopane-Myszków
    Auto
    -było :( Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Wczoraj założyłem zbiornik przeponowy, ciśnienie nadal rosło , jednak bardzo powoli . Przy max. zadanej temperaturze na bojlerze , nie przekracza 5 bar 😀 i to jest sukces. Aby zmniejszyc jeszcze ciśnienie, zmienie podłączenie wody na większą średnice. Juz jest dobrze ale będzie idealnie 😀 panus1 załuz naczynie , tylko daj 10% pojemnosci bojlera i tez bedziesz miał z głowy problem .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •