Pokazane rezultaty 1 do 6 z 6

Temat: Osłony przekładni kierowniczej

  1. #1

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Osłony przekładni kierowniczej

    Witam. Zauważyłem, że jedna z osłon na drążku kierowniczym zaczęła się pocić więc zacząłem interesować się tematem. Wiem, że po wymianie takiej osłony trzeba zrobić zbieżność, ale znalazłem pewien model osłony, który wg poniższego filmiku można założyć bez odkręcania końcówki kierowniczej. Dzięki temu mógłbym uniknąć ponownego robienia zbieżności (niedawno robiłem bo grzebałem przy zawieszeniu).
    oto filmik:


    Podejdzie do A3 8L?
    Oryginał ma wymiary L=186, A=15, F=49,5,
    VKJP 02000 ma jak na zdjęciu (trzeba przyciąć) i na oko L będzie miało około 2cm mniej od oryginału.


    Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tego typu wynalazkami? A może próbował z jakimś zamiennikiem równie plastycznym?
    Ostatnio edytowany przez Denio9 - 22-06-16 o 16:54

  2. #2

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    zaznacz polozenie na gwincie koncowki drazka dokladnie w 3 miejscach wykrec, zakladaj normalna oslone i wkrec koncowke drazka i jezdzij smialo. Zakup normalne obejmy a nie te trytki gowniane

  3. #3

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Kupiłem już te uniwersalne, wyglądają nieźle, ale kupie na wszelki wypadek też oryginalne. W niedzielę planuję wymienić gumy i zobaczę jak vkjp będą się sprawowały, a przede wszystkim czy da się je założyć tak jak na filmiku. Co do opasek to użyję tych skręcanych bo śrubka chyba nie będzie przeszkadzała jak w przypadku przegubów.

  4. #4
    michu_t's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Jak widzę montaż osłon na trytytki to krew mnie zalewa. Skręcane obejmy też się nie nadadzą bo w miejscu gdzie jest śruba opaska nie będzie po całości dolegać do osłony. Załóż oryginalne obejmy, to koszt kilkunastu zł za komplet na dwie osłony a masz pewność że woda się pod osłonę nie dostanie.
    1.9 TDI 141KM/318Nm by MR-Motors

  5. #5

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica, Dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    co do uniwersalnej oslony to tak
    zakladalem taka ostatnio na przegub zewnetrzny przez polos
    z 30 minut walki ale sie udalo
    co do pasowania tej gumy to tak srednio mi sie to podoba nie ma idealnego przylegania do metalu a obejma srednio poprawila sytuacje ale koniec koncow scisnalem i siedzi ciasno, smar nie wyciekl spod niej wiec zabieg uwazam za udany

  6. #6

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Jednak nie wymieniłem, okazało się, że osłona po prostu była mokra a ja od razu założyłem, że jest pęknięta. Pomierzyłem ją dokładnie i wydaje mi się, że VKJP powinna pasować. Na wyprostowanych kołach osłona ma 15cm wraz z kołnierzami, na maksymalnym skręcie rozciąga się i skraca o 8cm, czyi maksymalnie wydłuża się do 23cm i skraca do 7cm. Ta uniwersalna po przycięciu do średnicy F ma długość 17cm w neutralnej pozycji, czyli na prostych kołach będzie ściśnięta o 2cm. Wydłuża się do 23cm bez problemu, natomiast podczas skracania, aby osiągnąć długość 7cm, odcinki o długościach A, B, C i D muszą się chować jeden w drugi. Guma jest bardzo elastyczna i myślę, że nie powinna pęknąć nawet jeśli by się wielokrotnie załamywała podczas skręcania. Zachowam sobie te osłony i kiedyś je wykorzystam, jeśli będzie taka okazja.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •