Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 13

Temat: Prośba o ocenę logów 1.8t AGU oraz kilka pytań (słaba moc + przerywa)

  1. #1

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Horyniec-Zdrój
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny Prośba o ocenę logów 1.8t AGU oraz kilka pytań (słaba moc + przerywa)

    Witam wszystkich. Mam problem ze swoim samochodem, mianowicie w porównaniu do innych silników 1.8t mój jest po prostu słaby. Audi kupiłem niedawno od młodego chłopaka, który jak już wiem trochę przy nim kombinował. Powiedział mi przy zakupie ze jest tam 171 km, jednak daje sie odczuć ze jest poniżej seryjnych 150. Z przeróbek można wymienić filtr stożkowy + obudowa, był full przelotowy wydech jednak ja wspawałem końcowy oryginalny, gdyż za bardzo wył jak dla mnie, a jeśli chodzi o głos to teraz jest w porządku. Zamontowany został także zawór upustowy blow off, mam do was kilka pytań:
    1. Czy taki układ wydechowy nie wpływa źle na silnik ?
    2. Czy blow off w takiej konfiguracji pomaga czy może jednak przeszkadza w prawidłowej pracy silnika ?
    3. Czy miejsca przedstawione na zdjęciu poniżej czyli to gdzie zamontowany jest blow off oraz to zatkane drewnianym kołkiem oryginalnie łączy jakiś przewód, i czy warto wrócić do tamtej opcji ?

    Dodam jeszcze ze silnik gdy ostygnie to pali tak po 3-ech sekundach kręcenia, jeśli jest ciepły to nie ma problemu, obroty nie falują. Co do przerywania to odczułem je podczas robienia logów i pojawia się tylko przy wciskaniu pedały gazu w podłogę. Tutaj linki do logów:
    http://vaglog.pl/log_271501.html
    http://vaglog.pl/log_271502.html
    dzięki z góry za pomoc

  2. #2

    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ERA
    Auto
    audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy

    Domyślny

    Wróć do org. zaworu dv i prawidłowo go podłącz, i zrób jeszcze raz logi, w aucie jest jakiś program podnoszący moc, ale w logu widać że coś jest nie tak, napiecie sondy stoi na ubogo, jest lpg?

  3. #3

    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnowskie góry
    Auto
    audi a3 1.8t 150km
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jeżeli kręcisz pare sekund to sprawdź także czy pompa paliwowa nie przepuszcza gdzieś Ja tak mialem przy wymiany pompy i źle zacisniętych przewodach dostawało lewego powietrza i się zapowietrzał.

    ps. po zdiagnozowaniu zrob logi ale potem już nie pałuj auta bo padnie całkiem...

  4. #4

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Horyniec-Zdrój
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Dzięki za odpowiedzi, jutro sprawdzę te przewody paliwowe. Czy jestem w stanie sam przywrócić oryginalny program, może ten aktualny jest źle dostrojony i dla tego dzieją się dziwne rzeczy ? Proszę jeszcze o podpowiedzi czego to może być wina. Co do "pałowania" auta to jestem tego zdania, że wszystko powinno działać jak należy i nie chce przy każdym dociśnięciu gazu myśleć ze zaraz może się coś rozsypać
    lpg brak.

  5. #5

    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnowskie góry
    Auto
    audi a3 1.8t 150km
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jesli seryjne wtryskiwacze to zawsze możesz zakupić sterownik z AGU i go zamontować bez obaw. sam nie wgrasz bo masz starą wersje sterownika a tam sie wymieniało kości by zrobić program.

  6. #6

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Horyniec-Zdrój
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    A jeżeli włożę dla testów sterownik pożyczony od kolegi z A6 to nie będzie problemów ?On ma chyba także Agu z 97r. Tak w ogóle to jest ten w podszybiu po środku ? Bo jest tam też po prawej stronie jakąś elektronika i właśnie zastanawiałem się od czego jest tamto.

  7. #7
    FiFi_ino's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Inowrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Immobilizer nie pozwoli odpalić w innym aucie


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #8

    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnowskie góry
    Auto
    audi a3 1.8t 150km
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Zapytaj jakie ma numery sterownika W Vagu jest to napisane to wtedy się dowiesz. ale raczej z a6 nie za bardzo chyba...

  9. #9

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Horyniec-Zdrój
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    On ma jednak AEB także chyba nie podejdzie ? Porownywalem też jak bardzo rośnie ciśnienie w tej gumowej rurze od intercoolera i u mnie to raczej słabo :/ sprawdzę jeszcze dokładnie układ doborowym oraz zamontuje chyba jeszcze jakiś miernik ciśnienia i tutaj pytanie czy taki że sklepu hydraulicznego do 1 bar będzie dobry ? Może dla tego jest tak słaby, bo na zmianę softu na własną rękę nie mam co liczyć w tym AGU ?

  10. #10

    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łomża/Żyrardów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Blow off wywalony?jeśli nie to zrób to i wsadz ori dv myślę że dużo to poprawi. Miałem kiedyś u siebie w Agu i skutek był taki ze brak mocy zalewalo go a po zmianie na dv wszystko w normie.sprawdz też czy wszystko szczelne jest

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •