Pokazane rezultaty 1 do 2 z 2

Temat: " Wygrałem sprawę z policją o pomiar prędkości miernikiem Ultralyte "

  1. #1
    flito's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trzebinia / Kraków Balice
    Auto
    SEAT Leon
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny " Wygrałem sprawę z policją o pomiar prędkości miernikiem Ultralyte "

    Witam klubowiczów

    Poniżej przedstawiam artykuł z precedensowym wyrokiem sądu - autor artykułu wygrał proces sądowy gdzie oskarżony był o przekroczenie prędkości.
    Pomiar miernikiem Ultralyte.

    Autor: Resenbrink z poratlu wykop.pl

    Oryginalna wersja artykułu, link:

    http://www.wykop.pl/artykul/3373077/...iem-ultralyte/


    Gorąca czerwcowa niedziela, zakopianka, sznur samochodów powracających w stronę Krakowa, na obu pasach. Ku swojemu zdumieniu zostaję zatrzymany przez policjantów pod zarzutem przekroczenia dozwolonej prędkości o 31 km/h ("zmierzona prędkość" 101 km/h, ograniczenie do 70 km/h). Mandatu nie przyjmuję (NIE PRZEKROCZYŁEM DOPUSZCZALNEJ PRĘDKOŚCI, JECHAŁEM W SZNURZE POJAZDÓW PRAWYM PASEM 70 KM/H), policjanci spisują w swoim kajecie szczątkową notatkę.

    Po pół roku dostaję wezwanie do komendy, do złożenia wyjaśnień. Dojeżdżam 30 kilometrów. "Niestety jest dużo spraw, nie zostanie pan dzisiaj przesłuchany", "-proszę o potwierdzenie, że się stawiłem na wyznaczony termin a państwo nie chcieli mnie przesłuchać", "-zobaczę co da się zrobić" (zawsze działa).

    Widząc jak policjantka z błędami spisuje moje zeznania rezygnuję z ich podpisania i korzystam z możliwości wniesienia wyjaśnień na piśmie. Wszelkie próby negocjacji z policjantami, że pomiar był dokonywany z bardzo dużej odległości na czteropasmowej drodze, że jest wadliwy, nie przynoszą żadnego efektu - "my kierujemy do sądu wnioski o ukaranie w każdej sprawie, pana zdanie nas nie interesuje"

    Dostaję wyrok zaoczny skazujący, wnoszę sprzeciw.

    Kilka rozpraw przed sądem. Plus, że sędzia - mężczyzna. Szczerze zainteresowany sprawą. Policjanci na sali sądowej już nie tacy elokwentni jak w radiowozie i na komendzie. Po roku niewiele pamiętają, niewiele wiedzą o urządzeniu które używają, z jakiego miejsca dokonywali pomiaru, czy na dwupasmówce były inne samochody (o tej godzinie w niedziele na zakopiance to raczej niemożliwe żeby nie) itd. Argumentują, że dokonywali pomiarów w tym miejscu bo w pobliżu jest szkoła (więc pytam czy dzieci się uczą w niedzielę). Sędzia występuje o opinie biegłego, który potwierdza to o czym wiadomo od dawna:

    ULTRALYTE LTI 20 - 20 LR, PODSTAWOWY MIERNIK LASEROWY NA WYPOSAŻENIU POLSKIEJ POLICJI, NIE IDENTYFIKUJE POJAZDU, KTÓREGO PRĘDKOŚĆ JEST MIERZONA.

    Uniewinniony.

    Uzasadnienie wyroku w załączniku.
    Click image for larger version. 

Name:	wyrok 1_Easy-Resize.com.jpg 
Views:	357 
Size:	240.8 KB 
ID:	15072
    Click image for larger version. 

Name:	wyrok 2_Easy-Resize.com.jpg 
Views:	290 
Size:	243.1 KB 
ID:	15071

  2. The Following 3 Users Say Thank You to flito For This Useful Post:

    Boa7 (28-09-16),Orgazmus (27-09-16),Slawek189 (28-09-16)

  3. #2
    ziutek93's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Jestem pod wrażeniem "jaj" Sam w podobnej sytuacji nie wiem, jak bym się zachował - tym bardziej, że nie pamiętam nazw tych urządzeń, które mierzą właściwie, a które nie...
    Najlepsze ceny części znajdziesz na interscooters.pl

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •