Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 24

Temat: Sygnał dźwiekowy, klakson - nie działa

  1. #1

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny Sygnał dźwiekowy, klakson - nie działa

    Witam !

    Proszę nie linczować od razu Mam, dość znany problem z klaksonem 1,9 TDI AHF 98r dla precyzji. Bezpieczniki sprawdziłem -OK, dwa klaksony na krótko podłączyłem - działają, przewody - OK, przekaźnik sprawdziłem -OK , wyjąłem przekaźnik zamknąłem obwód klakson działa - zatem 1 co mi pozostało do sprawdzenia to kierownica. Gadałem z elektrykiem samochodowym, który mi powiedział, że na 100% taśma jest walnięta ( ta od poduszki i klaksonu ) . Pytanie : czy jest sens odkręcić te 2 śruby które są pod kierownicą i szukać jakiejś przyczyny, może gdzieś blaszki nie stykają lub coś w tym stylu czy odpuścić temat i dać do wymiany taśmy - o ile to jest przyczyną nie działającego klaksonu. Można coś jeszcze sprawdzić i na 100 % się upewnić oc jest nie tak ?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 04-06-16 o 12:34

  2. #2
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Jest sens, a nóż widelec wypiął się właśnie tam przewód idący do jednej z blaszek.

  3. #3

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Tak też zrobiłem. Użyłem 2 x klucze TORX ( rozmiaru nie pamiętam ) w kształcie "L" I dwa złamałem ;/ Śruba tak mocno siedzi lub jest zapieczona że ni ciula nie mogę jej odkręcić, nawet za pomocą przedłużki. Jakieś pomysły WD40 - ? Choć wątpie że to coś da bo tam strasznie ciężko dojść ...

  4. #4
    kuba84's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Sól FNW
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    ja też uzywalem takich kluczy do odkręcenia poduszki i nigdy nie spotkałem jakichś problemów, może kręciłeś nie w tą stronę
    Ktos musiał ją solidnie dokręcic zapiec sie tam raczej nie ma co przeciez nie ma tam ingerencji sil natury, spróbuj przedłużyc sobie ramie klucza i powinno pomóc.

  5. #5
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    śruby moga byc przyklejone tzn jak np w skrzyni zeby sie nie odkrecaly ale w kierce to jest malo prawdopodobne ja bym poradzil zakupic lepsze narzedzia bo za ktoryms razem wylupia sie scianki w glowce i juz wogole nie odkrecisz

  6. #6

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Generalnie trzeba było zdemontować cały blok kierownicy ponieważ niczym tam nie można było dojść ( tak przynajmniej twierdzi elektryk). Ale do rzeczy :"kuba84" w sowim poście http://www.a3-club.net/forum/attachm...4&d=1206518834 demontował kierownicę. Po zdjęciu poduchy jeden przewód był wpięty a drugi zaizolowany ;/ http://embed.pl/klakson.jpg dodatkowo nie ma go do czego wpiąć( nie wiem czy to jest blaszka która styka się z masą . Wrzucam obrazek dla zobrazowania całej syttuacji. Pytanie czy ta blaszka styka się z czymś czy to jest masa etc ? Może ma ktoś z ekti schemat jak to powinno iść ? . Dodam że tasiemka jest ok, więc problem się być w miarę prosty o ile ktoś przeklei schemacik Pozdrawiam

  7. #7
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Poprostu zewrzyj te dwa czarne kabelki razem przy włączonym zapłonie.Jeśli zadziała sygnał to znaczy ,ze tu jest wina.

  8. #8

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    No właśnie zadzwonił do mnie mechanik, i powiedział że dołożył tą blaszkę i że chce 350 zł za to ;/ Chyba będzie niezła walka jutro, bo mu tyle nie zapłacę za to : wymontowanie całej koluny kierowniczej domontowanie blaszki i skasowanie blędu z poduszki - 150 zł to max. Może jakaś propozycja cenowa? pozdr

  9. #9

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gruszki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny Klakson

    Witam jestem dość świeżym użytkownikiem forum niestety na silnikach się nie znam za bardzo stąd moje pytanie. Nie działa mi klakson przy moim audi wiem tylko tyle ze to nie bezpiecznik ponieważ bezpieczniki sprawdziłem gdzie wo gule jest ten klakson ulokowany ?? i jakie mogą być przyczyny, nie uśmiecha mi się za bardzo grzebać przy kierownicy ponieważ mam poduszkę ratuje mnie tylko mechanik czy macie jakieś rady ??. Posiadam Audi a3 1.9 TDI AGR 98 rocznik
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 29-08-15 o 20:21

  10. #10
    Warhammer's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraina smoków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    156 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lolek_potworek Pokaż post
    Witam jestem dość świeżym użytkownikiem forum niestety na silnikach się nie znam za bardzo stąd moje pytanie. Nie działa mi klakson przy moim audi wiem tylko tyle ze to nie bezpiecznik ponieważ bezpieczniki sprawdziłem gdzie wo gule jest ten klakson ulokowany ?? i jakie mogą być przyczyny, nie uśmiecha mi się za bardzo grzebać przy kierownicy ponieważ mam poduszkę ratuje mnie tylko mechanik czy macie jakieś rady ??. Posiadam Audi a3 1.9 TDI AGR 98 rocznik
    Klakson masz za lewa kratka zderzaka, miedzy lampa a kratka w zerzaku od strony kierowcy
    1.8-125km->1.8T-180km

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •