Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 24

Temat: Złe działanie sprzegła 1,9 tdi

  1. #1

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny Złe działanie sprzegła 1,9 tdi

    Witam! Mam 1,9 tdi 98/99 110km. Niestety bardzo zle właczaja sie biegi. Tak jakby nie do końca rozłaczał sie napęd (uszk docisku?) Samo sprzęgło pracuje bez zarzutu, płynnie i bez szarpnięc. Czy sprzęgło jest hydrauliczne w A3?
    I jeszcze jedno: Ile czasu powinna sie świecic lampka świec? (chodzi mi o tryb pierwszy-serwisowy a nie o samo grzanie) u mnie swieci ok 8 sek. W starym 1Z 1 sek i albo grzaly Świece (powtórne włączenie) albo gasła.

  2. #2
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Jeśli biegi źle wchodzą być może trzeba poprawić linki od wybieraka. Było o tym na forum. Niekoniecznie musi to być sprzęgło.
    Definitywnie za długo Ci świeci ta kontrolka , najprawdopodobniej w sterowniku jest jakiś błąd. Jedź do kogoś na komputer i odczytaj błędy.

  3. #3
    e-mako's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Raciąż
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Sprzęgło jest hydrauliczne.
    A co do świec -to bez komputera ani rusz.

  4. #4

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Uściślę, że "żle wchodzą" tzn wsteczny się nie da bez zgrzytu, jedynka czasami a reszta z dużym oporem. Wstecznego w ogóle staramy sie nie właczać przy pracujacym silniku.
    Czy ten model posiada słynne koło dwumasowe?

  5. #5
    jarekm's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielonka
    Auto
    Audi A3 1.6 APF
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Posiada koło dwumasowe ale problem który opisujesz raczej go nie dotyczy

  6. #6
    jarekp23's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    Jesli chodzi o objawy z 1 i R to wskazywac moze na kolo dwumasowe, a zle wchodzaca reszta biegow to tez moga byc objawy kola dwumasowego.
    Ja mam podobnie, czeka mnie kiedys zdjecie skrzyni, ale moj mechanik powiedzial mi ze z tym mozna jezdzic tylko wkurza kierowce.
    Oczywiscie istnieje sposob na "nieskrzypienie", tzn jak sie wrzuca powoli biegi.

  7. #7

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Niestety, u mnie w tej chwili innego sposobu na właczenie R bez zgrzytu jak stop silnika nie ma. Próbowałem róznych czarów. Jeżdzic to mozna ewentualnie z jedynka, która zgrzytnie czasami mimo wielkiego oporu. A reszte biegów to i bez sprzegła można zmienić (w czasie jazdy)
    Generalnie jest to upierdliwe bo cała resztą się zachwycam mimo duzego stazu motoryzacyjnego...
    PS czy to aby jednak nie koło. Jak spróbowałem zapalic ciepły silnik "na strzał" tzn "półobrotu wału"
    ("na dotyk') to jakis taki chałas się zaczął wydobywać sie z pod maski, że szybciutko wyłaczyłem i zapaliłem normalnie i cisza...
    Ostatnio edytowany przez grzegorz55 - 24-06-08 o 11:47

  8. #8
    Jacek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa-Wilanów
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Proponuje podjechać do ASo diagnoza nic nie kosztuje i ci powiedzą czy to dwumas ja swojego czasu tak zrobiłem bo terkotało cos w okolicy skrzyni ale biegi wchodziły jak masełko tylko terkotanie no a jesli u ciebie wchodza cieżko to moze juz byc ostro wysrany ew sprzegło sie sypie

  9. #9

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    E46
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    hm nie jestem jakims znawca i nie mam audi, ale w benzynie VW mialem tak samo, kazdy bieg wchodzil z problemem, zgrzytalo ( potrafily nie wchodzic na swoje miejsce biegi wtedy dzwiek byl okropny dla ucha...) , mechanik pobawil sie linkami od skrzyni, wyregulowal tak ze jest ok. ze wstecznym problem pozostal, ale rozwiazuje go w ten sposob ze przed wrzuceniem wstecznego dam na 1-nke ( zsynchronizowana z R ) potem od razu R i nie ma prawa juz mi wtedy zgrzytnac. Moze to rzeczywiscie kwestia regulacji? to podejrzewam mniejszy koszt niz te cale wasze kolo dwumasowe... moze warto sprobowac...?

  10. #10
    ishi's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin/Piaseczno
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    23 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam, mam dużyy problem ze sprzęgłem oraz biegami, a mianowicie sprzęgło nie pracuje jak powinno czyli bierze na samym końcu i jak puszczam to zostaje w połowie i nie chce odskoczyć do właściwego położenia.. do tego biegi wchodzą tragicznie czasami aż na siłe.. problem znika kiedy auto mocno sie rozgrzeje czyli po przejechaniu ok 20 km, mechanik mi powiedział ze to moze być pąpka od sprzegła ale nie dałem jeszcze do diagnozy, może ktoś z Was miał podobny problem lub może przybliżyć mnie do tego co to moze być i jakie koszta naprawy, z góry dziekuje i pzdr
    Ostatnio edytowany przez ishi - 26-11-09 o 20:14

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •