Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 16 z 16

Temat: problem z sekwencja

  1. #11
    Moruso's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorlice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Wiesz co, jakiś MAP ustawiał ale tylko na jałowym a nie podczas jazdy... Nie znam się na instalacjach więc ciężko mi coś powiedzieć...

  2. #12

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    No dokładnie i mi tak ustawił, jadę w poniedziałek do lepszego serwisu lpg zobaczymy co powiedzą... cdn...

  3. #13

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    No dobra ja już naprawiłem swoje autko. Wadliwy okazał się CZUJNIK POŁOŻENIA WAŁU KORBOWEGO który na dosłownie ułamki sekund w dokładnie takich samych odstępach czasu zawieszał się, czyli obroty na chwilkę stawały na jakimś poziomie. Po wymianie i przeczyszczeniu sondy lambda, która była cała w nagarze ze względu na złe spalanie błędy się nie pojawiają a autko chodzi. Wcześniej pojawiał się błąd sondy lambda przy ograniczniku mininimum KTS 0219.
    Przy okazji powiem tak że w tych silnikach problemy na gazie często wynikają jeszcze z nieoryginalnej sondy lambda. To mówił i gazownik i gościu z serwisu Audi, Vw. U mnie jest zamiennik, też BOSCH ale uniwersalny. Narazie nie zmieniam, ale jakby to miało komuś pomóc to piszę.

  4. #14

    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ostrołęka
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Moruso Pokaż post
    Witam
    Też mam sequent 24. U mnie co jakiś czas występuje taki problem, że jak wcisne na ludzi gaz do dechy to sie zadławi i spadna obroty. Jest to problem przy szybkim ruszaniu z drogi podporządkowanej. Ale zazwyczaj pojade do mojego gaziarza, coś tam poustawia i przez jakiś czas jest ok A potem znów to samo. Nie wiem czy to wina tej sekwencji czy czegoś innego. Czekram mam w Tarnowie więc nie tak bardzo daleko.Jak sie podku***ie to tam podjade i zobaczymy co oni powiedzą bo ponoć to niezły warsztat. Co do tego kopcenia to sprawdzali Ci filrty gazu? Widziałem raz gościa co miał tak samo, jak gaziarz wyjął filtr to był cały w oleju:/ Skąd? Nie wiadomo
    Podsumowując, żeby znaleźć naprawdę dobrych speców od gazu trzeba sie napocić jak w szukaniu dziewicy na wiejskich przytupankach
    też tak miałem kolego. jeżdziłem do gaziarza ale on nic nie poradził. elektrk stwierdził mi że cewka zapłonowa wysiadła. na benzynie chodzi dobrze a na gazie będzie sie dławił. wymieniłem i po problemie. dodam ze nie wykaże ci że cewka jest zepsuta po podpięciu pod Vaga.

  5. #15
    Moruso's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorlice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Wiadomo,że układ gazowy jest bardziej wyczulony na wszystkie usterki.
    Mówisz tutaj o cewce, mam rozumieć że tak jakby spóźnia się z wysłaniem impulsy prądowego do świecy w stosunku to dawki powietrza? Z drugiej strony tak w ciemno wymieniać to wiesz, można pół auta kupić

  6. #16
    marcint844's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koniec Świata :)
    Auto
    Audi a4 170km
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Witam. Ja mam instalacje stag 300 miałem podobny problem z obrotami, dusił się jak sie ostro wcisnęło gaz albo szarpał czasem jak się ruszało albo zmieniało bieg. Problem był w ustawieniu gazu. Zacząłem się sam bawić programem chyba Acgas cos takiego. Na wykresie zjechałem linią w dół w pierwszych fazach i jest ok. Dostawał za dużo gazu. Więc regulacja pomoże. Juz ponad pół roku mam spokój z gazem. na samym początku tylko po założeniu się to działo
    Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do zrealizowania...
    2.0 TDI170 KM A4 S-line

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •