Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 19

Temat: Prośba o analize logów s3 Amk

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zołcza
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

  2. #2

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    A coś mu dolega?

  3. #3

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zołcza
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny

    Czasami jak wyprzedzam to mam wrażenie , że mocno zasysa a nagle syczenie robi się słabsze i znowu ssie jak głupi . Prócz tego robiłem dzisiaj skan błędów to jest problem na 3 cylindrze ze świecą lub cewką . Sam tylko widze problem z termostatem po tych logach nic więcej

    Ps. Audi jest po programie +dp i tip

  4. #4

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Kolo 220KM to ma? Na tyle o ile się znam na logach to jest w miare. Turbo chyba z lekkim opoznieniem ale działa. I trochę dziwi mnie 031 gdy przycisles mu ale też jakoś bardzo bym się nie czepial. Coś nie dogrzany lekko jakby był ale jesli na mrozie w trasie to chyba nie tak źle. Jest blisko petlenia może nawet lekko petli (trza by kalkulator wziąć ) ale wolałbym żebyś sobie nie dobieral moich opini jako wiazacych
    No a błędami trzeba się zająć i wtedy martwić się o braki mocy

  5. #5

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zołcza
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny

    no właśnie jeśli chodzi o moc to z przypływki coś mało jej wychodzi biorąc pod uwage program , dp i tip minimum 250 powinno wypluć . Pompa paliwa dziwne , że zapętla bo rok temu kupiłem nową VDO (sam wkład). Turbo specjalnie później wstaje zeby korby nie uwalić a termostat własnie chyba mam do wymiany bo samochód grzałem pół godziny na postoju + przejechałem 15 km przed logami więc albo termostat do wymiany albo mróz daje w **** . A o co chodzi z tym 031 bo nie rozumiem

  6. #6

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Co do petlenia to ja myślę że program jest napisany na styk i dlatego jakby lekko petlil. W 031 jest sklad mieszanki. 1.0 to stechiometryczna. Ponizej to bogate powyżej 1 to ubogie. Jak jedziesz te 1200obr to chce mieszanke 0.945 i taka dostaje. Potem przy 2360obr chce chwile stechio a potem znowu bogata. Wydaje mi się ze cały czas powinien chcieć coraz bardziej bogata przy przyspieszaniu a przy trzymaniu na 1200obr chciec 1.0 wolalbym żeby mieć tam jeszcze gr033 w tym logu... Bo nie jestem pewien ale ta lambda w 001 to chyba jest STFT i jest trochę ubogo.
    Co do mocy z przepływki to nie wiem czy przy takich modach dalej jest ta zaleznosc ze moc*0.8=maf. Co do termostatu to trzeba go spr. Nie polecam grzania na postoju a już na pewno nie tak długiego. To jest z lpg furka czy tylko pb? Co mówi gr 032?

  7. #7

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zołcza
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny

    Na Lpg nie robiłem logów , z tego co wyczytałem od Ciebie muszę Cię poprosić o napisanie które bloki jeszcze raz zlogować i dokładnie w jakiej kolejności który z którym i na LPG czy PB czy jedno i drugie. Program nie powinien tutaj być przyczyną pętlenia bo jak wiadomo oryginalna pompa do 300 KM obrabia paliwo a tutaj do takiego wyniku jeszcze troche brakuje

  8. #8

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Po prostu sprawdź sobie nawet czy 3kolumnaGR001=1kolumnaGR033, nawet na postoju na Pb, możesz podnieść na chwilę obroty, bądź przy jeździe. Ja myślę, że to powinny być te same wartości. I wskazują na ubogo, podejrzewam, że może to być wina nieszczelności (przepływka) lub źle wyregulowanego LPG. Nieszczelności od 5:45 na filmiku



    Czy LPG jest git wyregulowane możesz sprawdzać poprzez logi grupy 033. Na wolnych+utrzymywanie stałych obrotów na którymś biegu(najlepiej kilka różnych wartości obrotów). Podczas jazdy zmieniasz paliwo np. po 10sek, jesli wartości w pierwszej kolumnie po zmianie paliwa się zmieniają to regulacja jest kiepska.
    Gr032, jest quasi-stałai informuje o korektach (polecam artykuł http://szkolenia.intercars.com.pl/pl...i_gazu_LPG.pdf), z tym, że jeśli resetowałeś w między czasie komputer (kasowanie błędów) to będą te wartości zakłamane. Będą 0.0% zaraz po resecie, a po około 50km jazdy w różnych warunkach się ustabilizują, więc jeśli nie resetowałeś to je po prostu podaj. Tak samo jeśli gaz jest źle wyregulowany, a jest to Twoje główne paliwo to wartości są zakłamane.
    Tak jak pisałem ja się tak bardzo na tym wszystkim nie znam, więc czekam aż ktoś inny potwierdzi zwłaszcza to czy po tuningach ten wzór moc*0.8=maf jest dalej prawidłowy. Ewentualnie sam możesz na forum szukać jakiś logów tuningowanych silników.

  9. #9

    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    MK5 GTI
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Podaj wartości z grupy 032 tak jak kolega wyżej pisze po przejechaniu paru kilometrów (nie musi byc 50, moze byc mniej),

    Wtryski już pętlą, ale sterownik za bardzo podlewa paliwa pod koniec. Zadana lamba wynosi ~0,8 a aktualna 0.75. Dla tych silników ta zadana wartość jest OK i jeśli taka by faktycznie byłą to wtryski by miały jeszcze deczko zapasu.

    Dla takiego ciśnienia doładowania przepływ powietrza jest zdecydowanie za mały. Albo przepływka już niedomaga albo gdzieś między przepływomierzem a turbo jest nieszczelność i zasysa lewe powietrze. Dodatnia korekta paliwa też z tego wynika.

    Pokaż jeszcze log dynamiczny z grup 003+020.

  10. #10
    kosmo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    siedlce
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    107 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    czy logi były robione po skasowaniu błedów? bo jeśli tak szczelnośc dolotu + spr pompy paliwa ,
    jeśli błędy (nawet jak ich nie ma) nie były kasowane to trzeba skasować i jeszcze raz zrobić logi

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •