Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 32

Temat: A3 Przekaźnik wycieraczek przednich gdzie?

  1. #21
    DJDIDO88's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jarosław / Podkarpacie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T BPY
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    podepnę się pod temat, ostatnio w trakcie deszczu jechałem i przestały nagle działać. Spryskiwacz działał, tylna wycieraczka też, przednie ani drgnęły. Zatrzymałem się na poboczu, zgasiłem silnik odpaliłem ponownie i wycieraczki działają. Póki co problemów nie mam od tej awarii, ale wolę zdiagnozować problem w razie kolejnej wpadki.
    Dodam, że wtedy wycieraczki chodziły na full spidzie przez ok pół godz. po czym przestały działać.

  2. #22

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żagań
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Pozwole podpiac sie pod temat. Posiadam a3 8p 2.0TDi BKD 2005. Padly mi tylnie wycieraczki i spryskiwacze przod i tyl naraz. Sprawdzalem bezpieczniki i spalony byl tylko ten od ogrzewania tylnej szyby i to tak ze az gniazdo sie lekko przypalilo. Sprawdzalem kazdy bezpiecznik z osobna i u kierowcy i w przedziale silnikowym poza prsekaznikami bo nie wiem czy ow takie sa do wycieraczki tylniej i spryskiwaczy. Jakies pomysly?

  3. #23

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żagań
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Wymienilem manetke i dalej nic, moze moduł skretu kierownicy, moze tam cos nie laczy?

  4. #24

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żagań
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Diagnoza: brak napiecia na bezpieczniku lub bardzo niskie. Po daniu napiecia z innego bezpiecznika (33-odsuwany dach - ktorego zreszta nie mam) dzialaja i spryskiwacze i wycieraczka tylnia. Slychac tez dwa przekazniki 395 z prawej strony na bordnez

  5. #25

    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piła
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam od pewnego czasu mam problem z przednimi wycieraczka i porostu przestały działać, bezpieczniki sprawdzone przekaźniki też, czujnik otwarcia maski ok, spryskiwacze działają tylna wycieraczka działa a przednia ani drgnie na żadnym biegu, mechanizm wycieraczek sprawdzony wszystko jest dobrze, sprawdziłem podłączyć inny silnik i też nie działa. Do silnika wycieraczki dochodzą 3 przewody, fioletowy który ma 12v,brazowy masa i czarny z brązowym paskiem w którym nie ma napięcia, czy może powinno w nim być napięcie jak przełaczy się manetke? A może manetka ma winę.
    Proszę o pomoc.

  6. #26
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    128 razy

    Domyślny

    skad wiesz ze mechanizm wycieraczke przod masz sprawny ?

    robiles test pod vagiem ? sprobowales nawet zeby sie ruszyly serwisowo, czyli do wymiany pior ?

    masz hidy ?
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  7. #27

    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piła
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Mechanizm i silniczek zostały wykrecone, mechanizm pracuje lekko nie zacina się silnik też można poruszać, nie sprawdzałem jeszcze vagiem

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Nie mam hidów

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Do wymian piór czyli serwisowo też nie działa ale nie wiem czy kiedyś działało bo nie sprawdzałem.
    Dzisiaj zdejme manetke i sprawdzę czy wychodzi jakiś sygnał.
    Tak jak pisałem wcześniej trzy przewody do kostki silnika fioletowy na którym jest 12v,brazowy na którym jest masa i czarny z brązowym paskiem na nim nie ma napięcia

  8. #28

    Data dołączenia
    Apr 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brodnica
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    Witam.
    Ja mam problem z wycieraczkami przednimi. z pół roku temu wycieraczki przestały działać więc wymieniłem silniczek używkę i działały. Parę dni temu w deszcz działały aż nagle przestały i powróciły na dół, wydawał dzwięk taki jakby pykanie, rozkręciłem silniczek i podpiełem silnik z powrotem, widziałem że strasznie zacinał się, prawie się nie obracały.Myślałem że silnik spalił się więc wymieniłem go na używkę i też nic, to samo się dzieje pykanie. Czy to wina silnika? A może coś całkiem innego?

  9. #29
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Na początek sprawdź czy ci przypadkiem nie zaśniedziały bolce w mechanizmie wycieraczek. Miałem podobne objawy zdemontowałem mechanizm i wszystko w nim idzie rozebrać na czynniki pierwsze.
    Miałem zaśniedziałe te bolce w tej tulei (czerwone strzałki) tam są również oringi wymieniłem je na nowe by woda nie dostawała się do środka. Po wyczyszczeniu i nasmarowaniu ręką można obracać. Żadnych przycinek silniczka.


  10. #30

    Data dołączenia
    Apr 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brodnica
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    Wielkie dzięki, Ale niestety to nie jest to. Jak silnik odkręciłem od mechanizmu to tak samo się zachowuje. Minimalnie obraca się :/

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •