Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 15

Temat: Wymieniłęm pompę wspomagania, a nadal słychać buczenie :-(

  1. #1
    marcint844's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koniec Świata :)
    Auto
    Audi a4 170km
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny Wymieniłęm pompę wspomagania, a nadal słychać buczenie :-(

    Wita. Dziś wymieniłem pompę wspomagania w mojej a3, kupiłem nową, i nadal słychać jakieś buczenie, wycie jak skręcam, co jest. Proszę o pomoc. Nie mam już pomysłów. (
    Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do zrealizowania...
    2.0 TDI170 KM A4 S-line

  2. #2
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    maglownica cała ?
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

  3. #3
    Feedback's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi ABT
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Kupiłeś całkiem nową oryginalną o takich samych oznaczeniach jak stara pompa?
    Może kupiłeś trochę inną o mniejszym ciśnieniu i nie wyrabia?
    Buczy cały czas - nawet przy lekkim skręcie?

  4. #4
    Dawid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce, Jędrzejów
    Auto
    S3 apy
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Mnie to wyglada na zapowietrzony uklad. Masz spieniony olej? Jesli nie to stara pompa juz byla mocno zuzyta i są opilki w ukladzie, przed zalozeniem pompy jesli nie wyczysciles go to prawdopodobnie opilki dostaly sie do nowej pompy blokujac zawor ktory w niej jest(w najlepszym przypadku).
    Ostatnio edytowany przez Dawid - 01-07-08 o 23:02

  5. #5
    marcint844's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koniec Świata :)
    Auto
    Audi a4 170km
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Dawid Pokaż post
    Mnie to wyglada na zapowietrzony uklad. Masz spieniony olej? Jesli nie to stara pompa juz byla mocno zuzyta i są opilki w ukladzie, przed zalozeniem pompy jesli nie wyczysciles go to prawdopodobnie opilki dostaly sie do nowej pompy blokujac zawor ktory w niej jest(w najlepszym przypadku).
    Olej wymieniałem już raz niedawno na starej pompie, był czysty więc nie wydaje mi się że był brudny co nawet było widać jak spuszczałem, nie wiem co jest. Kupowałem z allegro u kolesia który się przewinął na naszym forum (ktoś go polecał http://www.motomaximus.pl/) starszą było głośniej słychać ale jeszcze nie jest idealnie na nowej jak powinno być. Właśnie nie wiem co z maglem w sumie luzów nie mam, brak już sił i pomysłów na to wszystko a przede wszystkim kasy. A słychać ją w sumie cały czas ale tylko jak mocniej skręcę jest dużo głośniej, nie wiem jak ją odpowietrzyć czytałem że sama się powinna odpowietrzyć.
    Ostatnio edytowany przez marcint844 - 02-07-08 o 06:21
    Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do zrealizowania...
    2.0 TDI170 KM A4 S-line

  6. #6
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Moją nową pompę wspomagania ( też zakupioną w MotoMaximusie 2 tyg temu) też głośniej słychać, ale kierownica dużo pewniej i płynniej chodzi , i o dziwo przestało szarpać na dziurach przy minimalnej prędkości i małych obrotach ! ( Co wcześniej obstawiałem ,że maglownica ew przekładnia kierownicza ma luzy).
    Zależy jaki to jest dźwięk , i jak szerokie masz opony (większy opór dla pompy),ale raczej normalne ,że pompę słychać przy skręcie ,a przy max. skręceniu kół buczy ( wg instrukcji ,co zamieściłem na forum należy unikać maksymalnych skręceń kół , pow 15s może się maglownica lub pompa uszkodzić termicznie).

    Możemy się umówić na stacji i porównamy dźwięki

  7. #7
    marcint844's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koniec Świata :)
    Auto
    Audi a4 170km
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Dawid Pokaż post
    Mnie to wyglada na zapowietrzony uklad. Masz spieniony olej? Jesli nie to stara pompa juz byla mocno zuzyta i są opilki w ukladzie, przed zalozeniem pompy jesli nie wyczysciles go to prawdopodobnie opilki dostaly sie do nowej pompy blokujac zawor ktory w niej jest(w najlepszym przypadku).
    Cytuj Oryginalnie napisane przez MiG25 Pokaż post
    Moją nową pompę wspomagania ( też zakupioną w MotoMaximusie 2 tyg temu) też głośniej słychać, ale kierownica dużo pewniej i płynniej chodzi , i o dziwo przestało szarpać na dziurach przy minimalnej prędkości i małych obrotach ! ( Co wcześniej obstawiałem ,że maglownica ew przekładnia kierownicza ma luzy).
    Zależy jaki to jest dźwięk , i jak szerokie masz opony (większy opór dla pompy),ale raczej normalne ,że pompę słychać przy skręcie ,a przy max. skręceniu kół buczy ( wg instrukcji ,co zamieściłem na forum należy unikać maksymalnych skręceń kół , pow 15s może się maglownica lub pompa uszkodzić termicznie).

    Możemy się umówić na stacji i porównamy dźwięki
    Dzwoniłem do znajomego mechanika i podobno wina może leżeć po stronie przewodu zasilającego, tam jest jakis zawór w nim i prawdopodobnie jest uszkodzony

    Mam jeszcze pytanie czy na maglownicy jest jakis zawór?? Proszę o pomoc
    Ostatnio edytowany przez marcint844 - 02-07-08 o 08:01
    Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do zrealizowania...
    2.0 TDI170 KM A4 S-line

  8. #8
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    W samej pompie jest zawór na wyjściu wysokiego ciśnienia, ale on działa mechanicznie , może faktycznie być np. do połowy otwarty.
    Niektóre A3 mają też czujnik ciśnienia na nakrętce rurki wysokiego ciśnienia , ale tylko do sygnalizacji niskiego ciśnienia.

  9. #9
    marcint844's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koniec Świata :)
    Auto
    Audi a4 170km
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MiG25 Pokaż post
    W samej pompie jest zawór na wyjściu wysokiego ciśnienia, ale on działa mechanicznie , może faktycznie być np. do połowy otwarty.
    Niektóre A3 mają też czujnik ciśnienia na nakrętce rurki wysokiego ciśnienia , ale tylko do sygnalizacji niskiego ciśnienia.
    Ale skoro jest nowa pompa to zawór na pompie odpada? zastanawia mnie ten przewód zasilający, jak on jest zbudowany czy ma jakieś zaworki w sobie, czy może magiel ale z tego co sie dowiedziałem w maglu nie ma raczej żadnych zaworów
    Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do zrealizowania...
    2.0 TDI170 KM A4 S-line

  10. #10
    Dawid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce, Jędrzejów
    Auto
    S3 apy
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    jedna sruba 'przelewowa' ktora jest przykrecany przewod do maglownicy na w sobie zaworek.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •