Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 33

Temat: Problem z orginalnym radiem chorus

  1. #1
    Jacek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa-Wilanów
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny Problem z orginalnym radiem chorus

    Witam mam do was prosbe o rade .Radio audi chorus w a3 po lifcie wszystko działa wyswietlacz , radio gasnie po wyjeciu kluczyka,i sciemnia sie po właczeniu swiateł tak wiec wszystko jest ok.
    Sprzedałem radyjko i kolega który je kupił ma pewnien problem tzn Tez ma A3 po lifcie a wiec to samo co ja ale w czym problem .Po zamontowaniu radyjka nie działa mu wyswietlacz ani nie wyłacza sie po wyjeciu kluczyka ani nie przygasza ,moje pytanie do szanownych klubowiczów .Czym moze byc to spowodowane ,dodam ze kolega zakładał w jakims zakładzie gdzie mu to podłaczyli i stwierdzili ze radyjko nie ma tych funkcji Wiem ze jest to nieprawdą bo u mnie wszystko działało .
    Macie jakies pomysły co zwalili montując z góry dzieki.

  2. #2

    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa/Parczew
    Auto
    ( ()()() )
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    radio włącza sie lub wyłącza w zależnosci od obecnosci kluczyka w stacyjce za pomoca specjalnego + idacego przez stacyjke. Jezeli spece podlaczali radio i podpieli + nie pod stacyjke tylko prosto do akumulatora, radio bedzie gralo niezaleznie czy w stacyjce kluczyk jest czy go nie ma.

    co do wygaszania wyswietlacza razem ze swiatlami... mysle ze chodzi o specjalne wejscie regulujace jasnosc wyswietlacza z tylu radia (jasnosc wyswietlacza zalezna od jasnosci podswietlenia zegarow itd.) kolesie albo wogole go nie podpieli, albo podpieli staly (+) zeby sie wyswietlacz swiecil.

    poza tym te tematy byly gdzies na forum wiec...

    szukaczka Twoim przyjacielem...
    ( ()()() ) A3 - drive your way to heaven...

  3. #3

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Z opisu wynika ze ktos zupelnie popieprzyl podlaczenie tego radia

  4. #4
    Jacek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa-Wilanów
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    No własnie tez tak mysle skoro u mnie wszystko działało a u niego nie działa a wiem ze powinno bo radyjko w 100% sprawne .
    Dobrze by było jakis schemacik jak byscie podrzucili to by sobie sprawdził co zle jest podłaczone

  5. #5

    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa/Parczew
    Auto
    ( ()()() )
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    jeden link ze schematem, strona soviecka ale na zdjeciu schematu widac symbole
    http://www.erta.ru/base/audi/chorus_grun.shtml

    a tu masz drugi link
    http://www.erta.ru/base/audi/chorus_blau.shtml


    pozdr i powodzenia
    ( ()()() ) A3 - drive your way to heaven...

  6. #6

    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przemyśl
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Dziękuję kolegom za te schematy. Otoż zakupiłem od kolegi Chorusa (miałem tego starszego) Aby rozwikłać temat do końca proszę o porownanie gniazd (nad głośnikami). Z lewej strony jest - i + dalej : podswietlenie klawiszy (słoneczko) , wyłaczanie po kluczyku ( zwora) itd. W chorusie nowszym tych pinow po prostu nie ma...........? Jest to najprostrzy model. Mimo ich braku FACHOWCY wydobyli z radia te funkcje a więc nie są tacy do niczego. Radio działa ale niestety po zwiększonych kosztach. Uważam sprawę za "wypadek przy pracy" a temat można wrzucić juz do lamusa.

    [ Dodano: Wto 17 Paź, 2006 10:13 ]
    Przepraszam, ze na raty ale zapomniałem dodać, już na poczatku wystąpil problem z radiem. Mimo otrzymania kodu i instrukcji, po podłączeniu do auta i odczekaniu godziny dla wpisania kodu, trzymania klawiszy RDS i TP., napis SAFE nie znikał. Można bylo klawisze trzymac cały dzien i nic. Trzeba było usunąc blokade co laczylo sie z dodatkowym kosztem. Można bylo też przypuszczać, że radio nie było tak do końca w 100% sprawne.

  7. #7

    Domyślny

    witam, mam taką samą opcję odlączyłem radio i teraz nie moge się pozbyc tego safe mimo ze radio ori i mam kod, ile kosztowało "zdjęcie blokady" i gdzie to zrobiłeś? mozesz cos jeszcze napisać, bede bardzo dźwięczny

    pozdrawiam

  8. #8
    ZILLION's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    VW Passat B6 2.0 CR
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    magik, a dobrze wpisujesz kod?? Jest kilka kombinacji.

  9. #9
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez magik
    nie moge się pozbyc tego safe
    Może to głupia uwaga,ale napis SAFE musi zniknąć,żeby móc wpisać kod,więc może zła kombinacja klawiszy,albo któryś "nie łapie"...

  10. #10

    Domyślny

    hmmm chyba mam lipna opcje bo chyba mi się jakoś radyjko "zablokowało"
    wiec razem z samochodem miałem ksiazeczke od radia i tam mialem karteczke (oryginalną) od radia z kodem...ten kartonik co prawda byl wyrwany bo pewnie go ktos woził ze sobą albocoś (widać bo jest troche zużyty) jest tam kod...

    radyjko podłączyłem...

    wciskam RDS i TP pojawia się 1000 wiec klepie mój kodzik naciskam RDS i TP i znowu SAFE
    czynność powtórzyłem i znowu dupa zapaliła się druga kreseczka u dołu wyświetlacza.. i teraz już jest ciągle SAFE i jak sie naciska RDS i TP to sie nic nie dzieje...

    jak wyżej kolega pisał... trzeba chyba "odblokować" u jakiegoś magika,a to niestety koszt a chciałem to wszystko załatwic bez kosztów bo chciałbym zmienić to radio za jakieś kilka miesięcy...moze 2 moze 3 ...

    ale ponoć jest jakaś opcja ze trzeba go trzymac godzine wlaczonym czy cos?


    ps. miło posłuchać silnika ale tak już po pół godziny mi się nudzi

    pzdr

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •