Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 52

Temat: Wzmacniacz antenowy

  1. #31
    Maniek.Młody's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kurów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    No własnie u mnie idzie tylko jeden przewód (ekranowany o ile dobrze pamietam) do wzmacniacza i nie wiem czy wzmacniacz jest jkoś zasilany czy nie. Bo wydaje mi się ze powinny iśc dwa kable jedem do odbioru sygnału a drugo do zasilania ale nie wiem . jak ktoś wie coś w tym temacie to POMOCY

    Cytuj Oryginalnie napisane przez GZyl Pokaż post
    Ok zdemontuje antenę i zobaczę co w niej siedzi.

    A co do:


    Potrzebujesz go tylko w przypadku radia które nie zasila wzmaczniacza anteny. Ja mam Ori wiec zasilanie jest.

  2. #32
    Darepb's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP-Wolsztyn
    Auto
    BRAK
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Podepnę się, ogólnie coś też jakoś mi radio słabo odbiera sygnał.. RMF RM odbiera w sumie OK, ale np. Radio zet czy coś to już cienko śpiewa.. Jeżeli dotknę antenę ręką to od razu jakość się poprawia, wezmę rękę i znów tak sobie. Radio to Pioneer MVH-150Ui, do tego mam separator..
    Ma ktoś jakąś poradę, aby to lepiej ściągało stacje ?
    Dodam, że na ori radiu, chorus, też lipnie ściągało..

    Będę wdzięczny za pomoc.

  3. #33
    Maniek.Młody's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kurów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    poszukaj wzmacniacza ja mialem podobnie i okazalo sie ze nie mam wzmaczniacz patrz kilka postow nizej tam opisalem gdzei jest wzmacniacz przynajmniej u mnie

  4. #34
    Darepb's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP-Wolsztyn
    Auto
    BRAK
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Maniek, wlasnie sek w tym, ze wzmacniacz tam niby jest pod antena..

  5. #35
    Maniek.Młody's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kurów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    a jaka masz antenę (wyglada to tak że przewody sa dobrze podłaczone tylko słabo zbiera bo skoro dotkniesz i jest lepiej), bo może być jak u mnie (miałem antenę takiego stożka aluminiowego ale to już jak kupilem auto ktos załozył dla bajeru ) jak wymieniłem na dłuższą taka normalna ok 0,5mb troszke sie poprawiło, a jak kupilem wznaczniacz to juz calkiem jest niezle ale wydaje mi sie ze jeszcze nie do końca. U mnie do wzmacniacza anteny idze jeden kabel anteowy przylutowany na dwa luty do wzmaczniacza bez żadnych innych kabli (chłopaki coś tam opisywali ze jeszcze moze być dodatkowe zasilanie wzmacniacza) hmmmmmmmm a może wzmacniacz jest walnięty bo ja mialem podobnie ale ja wogole nie mialem wzmacniacza i jak dotknołem to bylo lepiej. Ja kupilem na szrocie cały wzmacniacz od golfa 4, jedz kup całą antene wezma od Ciebie grosze mi np dali za friko bo i tak to im nie schodzi.

  6. #36
    Darepb's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP-Wolsztyn
    Auto
    BRAK
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Też miałem jakąś tuningowaną antenkę, wymieniłem na ori i się porpawiło, ale to jednak jeszcze nie jest to..
    Wzmacniacz mam, gdy zdejmę lampkę tylną od podsufitki, tak go oglądałem i niby wygląda OK..

  7. #37

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Iłowo , woj. W-M
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Przepraszam za odkop

    Mam tez problem z radiem FM , nie mam ori radia tylko jakies inne(sprawdzane, Fm w nim działało) , mianowicie poczytalem tutaj to i owo , kupilem separator podlączylem go i diagnoza jest taka :
    odbior z samego separatora jest identyczny jak podlacze separator z antena dachowa , wydaje mi sie wiec ze antena nie dziala.

    Mam Audi z 2002r. 5d po lificie i u mnie ten wzmacniacz jest wbudowany w stopke antenty ( podobnie chyba jak u Maniek.Młody). rozkreciłem ją tak jak kolega pisał i porobiłem zdjecie :


    Prosze o pomoc gdzie mozna dostac taka stopke oraz jakbym mial zmieniac cala antene jakie jest u mnie wejscie Roka czy raku-2.

  8. #38

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    GDZIES
    Auto
    audi
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Panowie, mam a3 przed liftem i mam oryginalne radio Concert na płyty. Rmf odbiera ok, ale np. Eska lub RmfMaxxx już nie za fajnie... Czy wina lezy w samym wzmacniaczu antenowym i jeśli tak to nalezy go wymienić?

  9. #39
    k3nio's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mam A3 1.9 ASZ po lifcie 2003r.
    Miałem Pionnera DEH-1600UB z , Radio Chorus 1 i obecnie Chorus 2
    Od zawsze radio mi słabo chodziło. Sprawdziłem co się dzieje z anteną i jest reakcja na jej zdjęcie (od razu zaczyna szumić). Gdy jeżdżę normalnie z anteną po Warszawie to cały czas mam drobne zakłócenia, a pare km za Warszawą już mi wszystko słabo odbiera..
    Zdjąłem tylne lampki nad kanapą i nie ma tam wzmacniacza, a na zewnątrz w trzonie anteny zauważyłem, że gumowa podstawa jest strasznie popękana.
    Obstawiam 2 opcje:
    1- płytka w podstawie mogła się już zniszczyć.
    2- może wystarczy dołożyć wzmacniacz..
    Będę chciał dołożyć wzmacniacz tylko jaki wybrać? Jakiś ORI czy inny np. UNICON?

    To jest moja instalacja na której niestety nie widać wzmacniacza
    https://drive.google.com/file/d/0B--...ew?usp=sharing
    Ostatnio edytowany przez k3nio - 21-12-15 o 19:00

  10. #40

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Odkope temat zeby nie zasmiecac tematu..
    mam taki problem gdyz jakis pejs mi uciął fabryczną antene od radia i kupiłem jakąs inną , sęk w tym ze uszkodził mi wzmacniacz antenowy i teraz w trasie gubi zasięg..

    Opcja jest taka ze 1 wyjscie idzie z anteny , a 2 wyjscie idzie w podsufitce od radia i jak to teraz sensownie podłaczyc zeby trybilo ewentualnie ktory wzmacniacz by był dla mnie odpowiedni aby te 2 kable podłaczyć??

    audi 8l 2000r 1,6 apf , wrzucam zdjecie wzmacniacza ktory był wczesniej i przed kradzieza chulał az miło..


    http://pokazywarka.pl/nplvqd/

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •