Pokazane rezultaty 1 do 10 z 10

Temat: Uszkodzona alfelga i opona po wjechaniu w dziurę

  1. #1
    Mielczar's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny Uszkodzona alfelga i opona po wjechaniu w dziurę

    Kurczę, jeżdżąc w piątek po 3mieście wpadłem w dziurę. Pomyślicie, żem lama, bo nie poczułem. Ale cholera nie było to jakieś szczególne "bumcnięcie", a raczej dziura jakich tysiące w naszych drogach. Jak zwykle odstawiłem samochód na parking wieczorem i było ok (zawsze jeszcze rzucam okiem na auto jak wysiądę). W sobotę schodzę do samochodu, a tam flaczek. Okazało się, że było 0,5 atm. Zrzuciłem koło myśląc, że to pewnie wina starego kominka, a tu zonk - pęknięta alu od wewnętrznej strony (rysa na rancie jakieś 4 cm) i wyrwany kawałem "mięsa" z wewnętrznego boku opony. Zawiozłem do CNF do naprawy - dzisiaj mam odebrać. Cena 225 zł za samą felgę (spawanie plus prostowanie)
    Pytanie - czy, mając podejrzenie graniczące z pewnością gdzie się to stało, mogę wystąpić do zarządcy drogi o zwrot kosztów naprawy? Czy jest to już przysłowiowa "musztarda po obiedzie"?

    Look for me i moje zautomatyzowane szalone 90KM latające po 3mieście...

  2. #2
    Grzechu's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Marki koło Wawy
    Auto
    KIJEK
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Zdaje mi sie ze trzeba odrazu po fakcie zarzymać sie i zadzownić po pały zeby udokumentowały i wtedy wystapić o zwrot kasy ale zawsze możesz próbowac najwyżej odzucą. Pisz pismo i ślij z kopami faktur
    Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej

    TANIE CZĘŚCI

    TERAZ KIA "KIJEK"

  3. #3
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Zapomnij jak juz naprawione to po frytce

    kolega tak sobie tez rozwalil przejechal 2km i pekla mu opona przy 80 :/ okazalo sie ze fela od wew. krzywa... wrocilismy moim porobilismy fotki dokumentacje fotki felgi itp wezwalismy policje potwierdzili i wygral po 2 miesiacach mial zwrot za naprawe felgi opony, i cos tam z zwieszeniem drazka czy cos ale wszystko bylo na miejscu zrobione ...
    420 500 km
    1

  4. #4
    malik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Mam dres :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    45 razy

    Domyślny

    Jest tak jak mowi proxa. Moj brat tez na dziurze pogial felge i rozwalil opone. Zalozyl dojazdowke i wrocil do domu. Poszedl jednak po rozum do glowy... Wrocil na miejsce zdarzenia (8km), zdjal dojazdowke, zalozyl rozwalone kolo i wezwal policje. Ci porobili foty i po 2 miechach dostal odszkodowanie za opone i felge minus koszty zuzycia oczywiscie.

  5. #5
    Mielczar's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Grzechu Pokaż post
    Zdaje mi sie ze trzeba odrazu po fakcie zarzymać sie i zadzownić po pały zeby udokumentowały
    Jasne, to wiadome. Tyle, że w moim przypadku "szydło wyszło z worka" następnego dnia. Będę słać pisma i zobaczymy co wyjdzie. Bezpośrednio po wjechaniu w dziurę nawet mi do głowy nie przyszło, że coś się mogło stać - jakaś wyjątkowo ostra musiała być. Szkoda felunku - 17 cali i opona Bridgestone Potenza 90% bieżnika. Ech...

    Look for me i moje zautomatyzowane szalone 90KM latające po 3mieście...

  6. #6
    malik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Mam dres :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    45 razy

    Domyślny

    Mielcza, szkoda ze to naprawiles Gdyby to nie bylo naprawione to trzeba bylo jechac na miejsce zdarzenia (gdziekolwiek to jest).

  7. #7
    Zakaz pisania
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    * * Gdańsk * *
    Auto
    najlepsza...
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    Minister Polaczek stwierdzil przeciez ktoregos dnia , ze Nasze polskie drogi wcale nie sa takie zle i to my dramatyzujemy. BRAWO !! (w chwile potem jak wyrzucili z anteny "ale dziura")

    Wspolczucia mielczar, wiem co to znaczy trojmiejskie drogi !! Szczegolnie Gdansk zapadniete studzienki,dziura na dziurze, zapadajace sie wiadukty wyrwy na glownej wjazdowce od warszawy i ogolem droga przez cale trojmiasto

    Sprobuj spytac Piotrka - mysle ze on moglby rozchwiac wszelkie watpliwosci i doradzic http://www.forum.a3-club.net/showthr...530#post230530

  8. #8
    kuba84's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Sól FNW
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    nic juz sie nie da zrobic chyba ze wjechac w jakas dziure i wolac policje, tylko sobie świadkow zorganizuj

    yyy...

  9. #9
    Mielczar's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Ładna dziura - płyty się zapadły po deszczu...
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...c9ae45ae5.html

    Tak wygląda felga po naprawie - strona wewnętrzna, więc się "nie spuszczali" zanadto żeby ładnie wyglądało:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...be83b6bfb.html

    I na koniec oponka:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...58bea12b5.html

    Ostatecznie naprawa wyszła 208 zł.

    W Zarządzie Dróg i Zieleni jest do pobrania formularz, który trzeba wysłać do T.U Warta i z nimi się użerać. Dam znać jak się sprawa zakończy.
    Ostatnio edytowany przez Mielczar - 09-07-08 o 11:13

    Look for me i moje zautomatyzowane szalone 90KM latające po 3mieście...

  10. #10
    Mielczar's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    No i w końcu wyjaśniło się. Trochę to trwało, było sporo pisania, badania i diagnozowania, ale w efekcie dostałem kasę z Warty. W uszkodzenia włączono po moich monitach również przekładnię kierowniczą (pojawiły się luzy i "chrobotnięcie" w jednym określonym miejscu - tak jakby ukruszył się jeden ząbek). Efekt końcowy przeszedł moje najśmielsze oczekiwania i dostałem dwa razy tyle niż na wstępie mi zaoferowano
    Nieoceniona okazała się pomoc znajomego brokera ubezpieczeniowego, wg wskazówek którego napisałem pismo o rekalkulację.
    W tym momencie radzę każdemu kto uszkodzi samochód na drodze publicznej ubiegać się o odszkodowanie. W moim przypadku obyło się bez policji i świadków, ale za to z dokumentacją fotograficzną i rachunkami oraz orzeczeniem warsztatu odnośnie stanu technicznego określonych podzespołów. Warto było. Amen!

    Proszę o zamknięcie tematu.

    Look for me i moje zautomatyzowane szalone 90KM latające po 3mieście...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •