Pokazane rezultaty 1 do 8 z 8

Temat: Problem z odpalaniem

  1. #1
    matigdy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny Problem z odpalaniem

    Witam,
    jakies 2 tygodnie temu w mojej A3 włączył się alarm na ok 4-5h po czym rozładował się akumulator. Potrzebowałem samochodu, a że stał na górce zwolniłem hamulec i zapaliłem go z rozpędu. Jeździłem z wyłączonymi światłami, radiem etc, żeby podładować akumulator, na mieście dobrze odpalił. Znowu spróbowałem odpalić i słyszałem taki odgłos jakby kręcił, ale nie mógł. Wyłączyłem zapłon spróbowałem jeszcze raz i odpalił dobrze, tak jak zawsze. Naładowałem akumulator, samochód dobrze zapalił, później znowu ten dźwięk był, wyłączyłem zapłon, włączyłem i odpalił. I tak kilka razy... Teraz w ogóle nie chce odpalić tylko słychać ten dźwięk, na pych odpali... Co może być przyczyną? Rozrusznik? Gdyby to był rozrusznik to by w ogóle nie kręcił, czy się myle?
    Pozdrawiam.

  2. #2
    dymus's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Racibórz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    byc moze masz spiecie w akumulatorze i zamiast ladowac to go rozladowywuje... ja tak mialem w moim starym peugeocie 106 musialem po prostu kupic nowy aku, pozdrawiam :>

  3. #3
    matigdy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Będę musiał sprawdzić na jakimś pożyczonym akumulatorze...

    Wyczytałem na forum, że przyczyną tego może być bendix, ale nie jestem pewien, proszę o potwierdzenie.
    Pozdrawiam.
    No i pytanie pozostaje czy to przez tą sytuację, która opisałem?
    Pozdrawiam.

  4. #4
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    mialem podobny przypadek akumulator wskazywal napiecie 12,84 v a auto nie chcialo palic zamienilem z kumpel akumulator i wszytko bylo jasne kupilem nowy i teraz nie ma problemu z odpalaniem(oczywiscie usterka w Twoim aucie moze byc inna ja tylko sugeruje rozwiazanie )
    Who I am? I am a the Champion.

  5. #5
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    u kolegi skolei we fiacie punto bylo troche inaczej
    mianowicie glowne uziemienie (te od akumulatora) bylo nie dokrecone i czasami podczas odpalenia mimo nowego akku byl spory problem
    sprawdz czy uziemienie ktore biegnie od akumulatora i potem chyba do rozrusznika (taki gruby przewod) czy nie jest gdzies przerwany lub niedokrecony
    pzdr
    OOOO UWIELBIAM




  6. #6

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Napięcie akumulatora powinno się sprawdzić także pod obciążeniem. Zdarza się, ze napięcie na zaciskach jest prawidłowe bez obciążenia, a pod obciążeniem, z powodu dużego oporu wewnetrznego, radykalnie spada.
    W tym przypadku radzę sprawdzic napięcie akumulatora podczas pracy silnika pod obciążeniem (światła dmuchawa etc) powinno być 14- 14,4 v i bez obciążenia 14,2-14,4 v a następnie zmierzyć napięcia kiedy silnik nie da się uruchomić.Podczas próby rozruchu nie powinno spadać poniżej 9,5- 10 v
    Oczywiście może to byc bendix, tylko co spowodowało (powoduje) rozładowanie akumulatora? Jak jest za niskie napięcie to bendix też wyrzuci...
    Ostatnio edytowany przez grzegorz55 - 13-07-08 o 07:01 Powód: Automatyczne łączenie postów

  7. #7
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    A czy nie instnieje prawdopodobienstowo ,ze przestawil sie zaplon ew rozrzad po odpalaniu z "popychu" ?


    Cytuj Oryginalnie napisane przez grzegorz55 Pokaż post
    tylko co spowodowało (powoduje) rozładowanie akumulatora?
    Kolega pisal ,ze wlaczony przez 4h alarm w samochodzie.

  8. #8
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Miałem podobną sytuację ze starym aku. Po godzinie stania na włączonym zapłonie (coś robiłem, nie pamiętam już co), nie dał rady odpalić, nie próbowałem na pych, ale znając życie pewnie by odpalił. Zabrałem aku do domu, odkręciłem osłony cel i okazało się, że blaszki, które są w celach, stykają się, co powodowało drastycznie szybkie rozładowywanie aku. Podłączyłem go pod prostownik, naładował się trochę, podłączyłem, odpaliłem i następnego dnia kupiłem nowy aku. Od tamtej pory zero problemów

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •