Strona 15 z 16 PierwszyPierwszy ... 513141516 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 141 do 150 z 156

Temat: Stuki w zawieszeniu

  1. #141

    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostróda
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    W lato sprawdzałem zawieszenie bo coś stukało nie było nigdzie luzów itp. i mechanik pewnie to łączniki i gumy stabilizatorów. Więc wymieniłem z 2 miesiące temu ale oczywiście nic nie pomogło to w weekend poduszki i łożyska amorów niby troche lepiej ale na dziurach znów słychać stukanie jakieś . Może to poduszki silnika albo skrzyni ? Jak to sprawdzić żeby mieć pewność ?
    Z góry dzięki za pomoc

  2. #142
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    są różne rodzaje stuków(dźwięk metaliczny/głuchy/cichy lub głośny) i występują w różnych warunkach
    to że stuka na dziurach to chyba norma więc musisz sprawdzić czy stuki występują przy:
    -ruszaniu
    -hamowaniu
    -przy skręcie kołami
    -na wstecznym
    -przy konkretnej prędkości
    -przy zmianie biegów
    ...itd
    inaczej wymienimy tu całe zawieszenie a okaże się że to guma wydechu pękła i obija o osłonę a rezonans niesie się w inne miejsce auta lub nie dokręciłeś nakrętek amortyzatorów przy wymianie poduszek/łożysk dość mocno i jest luz(stukanie takie występuje właśnie na dziurach/kostce brukowej...)
    najlepiej jak masz możliwość podjechać na stację diagnostyczną i sprawdzić auto na szarpaku/posłuchasz i zlokalizujesz

  3. #143

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ulesie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Podczas jazdy, szczególnie wolnej bo wtedy lepiej słychać, na nierównosciach słychac pukanie głośniej z prawej a z lewej ciszej. Wymienione tuleje wahacza, gumy stabilizatora, poduszki i łożyska amortyzatora. Dwa razy na szarpakach i sprawdzaniu amortyzatorów i niby wszystko ok. Bujając autem i trzymaniu ręki u góry na kielichu odczuwalne są stuki, nawet je lekko słychać.

    Co moze być przyczyną? Czy może być wina tulei pod łożyskiem amortyzatora?

  4. #144
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    może nakrętki amortyzatorów za słabo dokręcone?

  5. #145
    Haywire's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Czołem! Potrzebuję pomocy ze zdiagnozowaniem skrzypiącego zawieszenia. Od kilku tygodni słyszę dziwne skrzypienie dochodzące z prawej, tylnej strony auta. Początkowo podejrzewałem półkę bagażnika, przesmarowałem plastiki, ale niestety nie pomogło. Problem pojawia się najczęściej przy wolnej jeździe na 1 biegu - najbardziej słychać przy podjeżdżaniu do skrzyżowania. Na wybojach nic nie słychać, a na prostej drodze owszem. Podejrzewam sprężynę amortyzatora lub sam amortyzator, ale jak stanę z tyłu auta i docisnę je, nic nie skrzypi. W kwietniu mam przegląd i dokładnie sprawdzę stan zawieszenia, ale ma ktoś pomysł, co to może być?

  6. #146

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TM
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AQA
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Mam stuki w układzie kierowniczym . Jak jadę to raczej tego nie odczuwam ale jak na postoju szarpe kierownicą to słychać stuki na zgaszonym silniku słychać dużo bardziej . Rano jak odpale auto i ruszę lekko kierownicą to jest odrazu takie stuknięcie jakby wspomaganie ruszyło listwą i jest stuknięcie bo jest luz na zębatce (takie moje przypuszczenia). Miał ktoś takie obiawy ? Czy to bedzie maglownica czy tylko końcówka drążka lub coś innego ? Od czego zacząć sprawdzanie i w jaki sposób ?

  7. #147
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez anders Pokaż post
    Mam stuki w układzie kierowniczym . Jak jadę to raczej tego nie odczuwam ale jak na postoju szarpe kierownicą to słychać stuki na zgaszonym silniku słychać dużo bardziej . Rano jak odpale auto i ruszę lekko kierownicą to jest odrazu takie stuknięcie jakby wspomaganie ruszyło listwą i jest stuknięcie bo jest luz na zębatce (takie moje przypuszczenia). Miał ktoś takie obiawy ? Czy to bedzie maglownica czy tylko końcówka drążka lub coś innego ? Od czego zacząć sprawdzanie i w jaki sposób ?
    na stacje diagnostyczna

  8. #148
    redwater's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mała Wieś
    Auto
    audi A3x2 AGU+AUM
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez monlag1 Pokaż post
    na stacje diagnostyczna
    Ja się*2 razy przejechałem, żle zdiagnozował i to na 2 różnych stacjach 2 różne auta. raz miały stukać*tulejki stabilizatora , a okazało się , że stukały łączniki a za 2 razem miały tylko stukać tuleje wahacza, a było pół zawieszenia do wymiany łącznie z przegubem półosi.

  9. #149
    Dodos131's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Witam. Mam takie pytanko co to by mogło być. Podczas jazdy zazwyczaj jak samochod jest jeszcze nie rozgrzany i wyjeżdżam powoli z parkingu to słychać takie jak by piszczenie albo może ocieranie sie czegoś coś w okolicach tylnego zawieszenia... sam nie wiem jak to nazwac. Gdy juz dłuzej sie pojeździ to ten dzwiek zanika. Myslałem ze moze to cos z prawego tylnego koła idzie ale dziewczyna mówi że z lewego i gdy sie odwróciłem w lewą strone to z lewej ten dzwiek też dochodził. Wiem ze tak z opisu to cieżko napisac co to jest ale moze ktoś sie domyśla lub ktoś miał cos takiego podobnego i wie co to jest?

  10. #150
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Dodos131 sprawdź czy tylna osłona tarczy nie dotyka nigdzie tarczy i czy nic niema pomiędzy nimi(ew.odegnij ją troszkę) ale piszesz
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Dodos131 Pokaż post
    Gdy juz dłuzej sie pojeździ to ten dzwiek zanika
    więc najprawdopodobniej ręczny Ci nie odbija
    poproś kogoś aby ociągnął ręczny i go odblokował a Ty patrz czy równo odbija
    resztę masz tu
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...dbija-r%EAczny

Strona 15 z 16 PierwszyPierwszy ... 513141516 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •