Strona 12 z 39 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 111 do 120 z 389

Temat: Kłopoty z wolnymi obrotami

  1. #111
    Adagio's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ja również walczyłem z falującymi obrotami. Wahały się od 800 do 1400. Czyściłem przepustnice, przepływomierz odmę, przewód podciśnienia od serwa hamulca. Ale problem nadal występował.

    1. Jak się okazało, przewód paliwowy wychodzący ze zbiornika do filtra paliwa był już wcześniej dosztukowany i były na nim pęknięcia przez co zasysał powietrze -> ustało szarpanie silnika.

    2. Dodatkowo zauważyłem że przy skręceniu kierownicy na max na postoju powodowało spadanie obrotów o dużo za dużo (do ok. 300). Uzupełniłem płyn wspomagania bo był na minimum jednak nadal to samo. W końcu odpiąłem czujnik płynu wspomagania (fota) i falowanie ustało! I przy skręcaniu kierownicą również jest ok. Wahnięcia o max 50 obr.

  2. #112

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Londyn
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AKL

    Question

    Witam wszystkich, mam problem z wolnymi obrotami i opiszę na czy to polega : A3, silnik AKL, 1.6, rocznik 2000.
    Rano odpala idealnie, pracuje cichutko i nic nie trzęsie. Jak osiągnie temperaturę ok 70 stopni po zdjęciu nogi z gazu obroty spadają na 800 i skaczą na 1200 i znów na 800 i znów 1200 i tak kilka razy (ok 5 sekund) po czym silnik sie uspokaja i obroty sa równe (ok 1000) ale wystarczy dodac gazu i puścić to znów jest to samo. Co ciekawe dzieje sie tak tylko gdy samochód sie rozgrzeje, na zimnym jest ok. Myślę, że gdyby to było jakieś rozszczelnienie na gorącym silniku to wariowałby tak cały czas a to trwa tylko 5 - 7 sekund po zdjęciu nogi z gazu. Czy ktoś spotkał się z czymś takim ? Dodam, że mam nowe świece zapłonowe.

  3. #113

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    A jakieś błędy na VAGu? Podpiąłeś samochód?
    100 BHP / 1.6 L Klub

  4. #114
    gajeskitrw's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Sw.
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    16 razy

    Domyślny

    Hm ja z tym problemem borykam sie juz sporo czasu, sprawdzalem sonde, ma dobre napiecie, sprawdzalem przepustnice, wyczyscilem i zalozylem, troszke autko jest zwawsze ale z rana obroty dalej szaleja. Sprawdzalem tez przeplywke, na wolnych obrotach ma 15g/s zasysanego powietrza i to wydaje mi sie troszke za duzo, i nastepne nurtujace pytanie czy po odpieciu przeplywki autko powinno zgasnac? Bledy sprawdzane i nic. Jedynie co po odpieciu przeplywki autko dostaje blad, ale po usunieciu blad nie wyskakuje

  5. #115

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowieckie
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    auto napewno nie zgaśnie ci po odpięciu przepływki komputer zacznie sterować za przepływkie pzdr

  6. #116
    Tomiks's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Koledzy obrotki mogą też falować z powodu katalizatora którym mogliście przydrzeć albo stuknąć i cała porcelanka się potukła i blokuje i temu obroty falują ja tak samo miałem ale z tym zrobiłem i jest ok

  7. #117
    anula's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    KNURÓW
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kondifilu Pokaż post
    Panowie Rok temu miałem tu wpisy z moim problemem o falujących obrotach. Gościu który naprawił usterkę niestety nie powiedział co jest grane poprostu zgasił ode mnie kase i rzeczywiście auto chodziło dobrze. Ale problem powrócił ostatnimi dniami auto znowu szarpie na wolnych obrotach biegu jałowego czuć wyraźne drgania całym samochodem.
    Przy porannym odpalaniu czuć jakby go dusiło dopiero przygazowanie kilku krotne pomaga ale nie do końca bo nadal szarpie dopiero po nagrzaniu samochodu zaczyna sie stabilizować choć i tak na njp. światłach jak stoję nadal czuję drgania.

    Co to do cholery jest Z gościem który to naprawiał kontaktowałem się ale niestety nie pamięta tej usterki i powiedział żeby zaczynać od pompy PALIWA masakra, przecież ostatnio to naprawił i gdyby to była pompa paliwa to w życiu by nie działała nagle lepiej i teraz znowu padła. Auto zachowuje się jakby ktoś mi wepchał w rurę wydechową ze dwa banany po czym auto prubuje przecisnąć spaliny szczelinami.KATASTROFA!! Wymieniona przepustnica, przepływka, filtr paliwa, filtr powietrza,
    ************************************************** *******

    Od niedawna mam podobny problem. Samochód normalnie odpala jednak po przejechaniu kilku km i małym postoju np na światłach szarpie mi całym wozem. Obroty ok, brak dymu i żadnych podejrzanych dzwięków. Drgania mocne, szarpie 3 sekundy i zanik na 3s... i tak do znudzenia :/. Nie dawno byłam u mechanika podpiąć ją pod komputer i poza wymianą czujnika ABS nie wykazał nic. Nie dalo mi to spokoju wiec pojechałam do elektromechanika i ten zdiagnozował zawór EGR...zregenerowali drania i czekam na efekt. Samochód mam odebrać jutro o ile będzie to to, gdyż druga opcja jaka wchodzi w grę to wtrysk


    Silnik 1,9 TDI z 2003r, 139000 przebiegu

  8. #118
    psq's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bartoszyce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam. Ostatnio też miałem taki problem, który opisałem tutaj.
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...694#post738694
    I po wszystkich próbach ujarzmienia tego cyrku - prawdopodobnie u mnie to był wtrysk. W tym temacie, co wyżej podałem, jest opisana procedura, którą ja załatwiłem (koszt 80zł). Oczywiście w zależności, że u Ciebie jest to samo. Próbowałem wszystkiego hehe. Fakt, że mamy zupełnie inne silniki, ale może choć trochę Tobie to rozjaśniłem.

    Oczywiście nie jestem pewien na 100% tego, bo raz już tak miałem, że po wymianie kabli, świec i cewki, problem powrócił po dość krótkim czasie, tak około 100-200km przejechanych. Na razie przejechałem 50km, więc jestem w fazie testów.

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez psq - 19-02-11 o 20:16

  9. #119
    xcdriver's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jelenia Góra/Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Opisze moje przygody z obrotami
    Powód falowania:
    nr 1- pęknięty przewód pomiędzy kolektorem dolotowym a serwem
    nr 2- padający czujnik halla
    nr 3- odkręciło się mocowanie przewodu masy do silnika ( to łatwo sprawdzić)
    1.8T...To nie jeździ...TO LATA

  10. #120
    fajgi's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brodnica ->CBR
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    problem z wolnymi obrotami nie ominął też mnie....z tym, że u mnie pomogło czochranie przepustnicy ( ale miałem radochę, że sam coś naprawiłem hehe ) i adaptacja, która trwała około 300 km......ale od kilku dni mam inny problem i opiszę go tutaj...nie będę zaśmiecał forum...otóż...silnik poszarpuje sobie ale tylko na biegu jałowym ( np podczas oczekiwania na skrzyżowaniu ), przy przyśpieszaniu nie czuję szarpania..niezależnie czy robię to dynamicznie czy nie, samochód ma swoją moc, nie muli, odpala bez problemu....owe szarpanie czuć siedząc we fotelu....takie delikatne szarpniecia budką w częstotliwości 1-3 razy na sekunde...nieregularne...wymieniłem świece ( NGK ), kable WN i nic to nie pomogło....myślicie, że cewka może padać ??? zaznaczę tylko, że po odpaleniu zimnego auta szarpanie zaczyna się zaraz po rozruchu...jakieś 5 sek i delikatnie poszarpuje...stojąc za autem słuchać, że nie pracuje płynnie bo wydech ma również przerywaną pracę....wiadomo ....co byście podpowiedzieli ??? można z tym jeździć...ale jest to delikatnie denerwujące...
    Było -> A3 8L 1.6 AKL
    Jest- > A3 8P Sportback 1.9 TDI BKC
    Bachan B2007-S

Strona 12 z 39 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •