Strona 20 z 39 PierwszyPierwszy ... 10181920212230 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 191 do 200 z 389

Temat: Kłopoty z wolnymi obrotami

  1. #191
    manontherun's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AQA
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    witam, trace juz cierpliwosc do tych falujacych obrotow na biegu jalowym.. wymienilem czujnik wspomagania kierownicy, bo wyskoczyl mi blad oraz obroty jeszcze bardziej skakaly podczas skretu kierownica i parkowania. pomoglo tylko przy parkowaniu. na luzie wciaz skacza. wymienilem tez odme, bo byla poklejona, ale wciaz to samo. na zimnym silniku w ogole nie skacza i wszystko jest super. na rozgrzanym skacza minimalnie na luzie, ale najbardziej kiedy hamuje silnikiem i wysprzeglam przy dojezdzaniu do swiatel. planuje jeszcze spojrzec na przepustnice (przeczyscic?) i przeplywomierz.. w kompie nie wyskakuja zadne bledy. jezeli to nie pomoze to koncza mi sie pomysly. benzyna 1.6, silnik w ogole nie traci na mocy, spalanie w normie, wszystko jest ok, poza tym skakaniem obrotow. jak wlacze klime to troche ustepuje i skacza w mniejszym zakresie dzieki tym dodatkowym amperom..

  2. #192

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny Nieszczelność układu dolotowego 1.6 AEH

    Zmagam się z silnikiem AEH 1.6 B+G (BRC Sequent 24) już od kilku lat. Problem polegał zwykle na tym że obroty były bardzo niestabilne a jak dodawało się gazu na wolnych obrotach to na początku obroty lekko spadały i dopiero po sekundzie lub 2 szły w górę. Problem oczywiście przenosił się na gaz i był bardzo wkurzający przy ruszaniu z miejsca.

    W komputerze jedyny błąd jaki się zwykle pojawiał to "Regulacja sondy lambda po za zakresem - wartość górna" błąd sporadyczny.

    Jak podpowiedział mi ostatnio jeden gościu od elektroniki, najczęstszym powodem złej pracy tego silnika jest nieszczelność układu dolotowego. Zaproponował wymianę wszystkich uszczelek kolektora i sprawdzenie wszystkich wężyków podciśnienia.

    Oddałem więc auto do sąsiada który zajmuje się mechaniką, zdemontował cały kolektor i znalazł sparciałe wężyki podciśnienia.

    Po wymianie:
    - Brak błędu sondy lambda
    - Zmniejszenie falowania
    - Nie ma już "dziury mocy" przy ruszaniu, brak tego opóźnienia przy dodawaniu gazu.
    - Auto rusza bez problemu

    Teraz muszę jeszcze pojechać do gazownika i wgrać nowe mapy dla gazu żeby i na gazie działało tak jak trzeba.

    Przy najbliższej okazji wymienię jeszcze na nowe wszystkie uszczelki kolektora, koniecznie na oryginalne. Powinno być jeszcze lepiej.

    Pozdrawiam i powodzenia.

  3. #193

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Witam.

    Mam nadzieje że w dobrym temacie dodałem.

    Nie wiem od czego zacząć ale po kolei. Falowały mi obroty podczas delikatnego ruszania lub cofania autem (tak jak by go przydławiło i sam podwyższał sobie obroty ratunek przed zgaśnięciem ) , pod czas deszczu szarpało. Więc zgłosiłem się do mechanika wymienili mi świecie na NGK, kable zapłonowe Beru oraz przeczyścili przepustnice. Szarpanie ustało pod czas deszczu, ale co do falowania obrotów dalej występują ale już mniej ale znowu po tym czyszczeniu wyskoczył inny problem jak auto po stoi kilka godzin(noc, albo dzień jak jestem w pracy) to po odpaleniu włącza sobie jak by ssanie i trzyma obroty 1100 i zaczyna nim telepać tak jak by zalewało go paliwem starczy, że mu zagazuje wtedy schodzi na 1000 obrotów i wtedy telepanie ustaje i po kilku sekundach sobie sam już zjeżdża na normalne obroty 900. I np jak po stoi całą noc albo 8 godz jak jestem w pracy i wejdę do auta odpalę go i ruszę to mam takie uczucie jak by auto przytrzymywało w miejscu jak by ktoś mi go stylu trzymał i po kilku sekundach go puszcza. I mam takie wrażenie, że od pogody jaka występuje na dworze auto ma dane przyspieszenie. I jeszcze jeden problem jak włączę klimę strasznie zamula auto ( wiem wiem każda klima zamula auto) ale tu jest strasznie mocno, niekiedy jest problem aż ruszyć z 1 i np jak jadę na klimie to mam takie uczucie ze przy zmianie biegów miał dodawane ciut więcej gazu ale tego po obrotach nie widać. Liczę na waszą pomoc bo już nie wiem co robić

  4. #194
    dedosik's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    @ McGyver
    a jak wyglądało w Twoim wypadku spalanie? normalnie czy wzrosło?

    obecnie mam identyczne objawy jak u Ciebie, a mój mechanik też już załamuje ręce.

    dodam jeszcze, że mam dość mocno osmaloną końcówkę rury wydechowej, a to chyba świadczy o złym składzie mieszanki, lecz czy to też może być spowodowane nieszczelnością układu dolotowego?

  5. #195
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    jedno nie wykluczna drugiego, kiepski sklad mieszanki moze byc spowodowany nieszczelnosciami

  6. #196
    Ludek's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stalowa Wola
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Przeczytałem cały temat, ostatnio miałem czyszczoną przepustnicę i robioną adaptację i z obrotami na chwilę obecną jest spokój.Jedno, co mnie niepokoi to od kiedy kupiłem auto to wolne obroty wynoszą u mnie około 900, a nie 800, to może być coś złego? Dopóki nie założyłem gazu to przez kilka lat nie było problemu z obrotami. Ponadto po adaptacji dalej pokazuje błąd sondy lambda,mechanik powiedział,że jest uszkodzona.Auto jeździ normalnie, jednak spalanie jest wyższe tak o około litrę.Ile kosztuje nowa, a ile zamiennik sondy? Z góry dzięki za pomoc.

  7. #197

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Złotoryja
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Ja niedawno znalazłem przyczynę falujących obrotów u siebie. Mechanik zalecał wymianę sondy, przepustnicy (niby silniczek był uszkodzony).... ale nie wymieniłem tego, gdyż silnik dysponuje sporą mocą, spalanie było o jakies 0.5 litra większe niż zasłyszane z opowieści innych. Ale przyczyna był pęknięty węży dochodzący do kolektora ssącego. Wymiana miała kosztować 180 zł plus jakies 5-6 dni oczekiwania na wężyk. skończyło się czajnikiem z wrzątkiem, wężykiem w oplocie i dopasowanie średnic, gdyż wężyk miał dwie różne średnice na końcach. Teraz obroty trzyma, sporadycznie pojawia się błąd regulacji sondy. A spalanie? Chyba jest w normie;p

  8. #198
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Ludek Pokaż post
    ...Ponadto po adaptacji dalej pokazuje błąd sondy lambda,mechanik powiedział,że jest uszkodzona.Auto jeździ normalnie, jednak spalanie jest wyższe tak o około litrę.

    Sam sobie odpowiedziales

    A teraz jedz do sklepu i zapytaj - mozesz rowniez wlozyc uniwersalna sonde.
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  9. #199
    Ludek's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stalowa Wola
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    mechanik podał mi konkretnie nazwę błędu: PO172 bogata mieszanka czynnik02 (bank1),zastanawiam się czy nie lepiej wydać ciut więcej i kupić zamiennik sondy,taki jak oryginał.Miał ktoś z Was może taki błąd?

  10. #200
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    taki jak oryginal to juz nie zamiennik. Ja uwazam, ze przeplywomierza i sond nie kupuje sie tanich zamiennikow jak i kilka innych czesci

Strona 20 z 39 PierwszyPierwszy ... 10181920212230 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •