Strona 15 z 39 PierwszyPierwszy ... 5131415161725 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 141 do 150 z 389

Temat: Kłopoty z wolnymi obrotami

  1. #141
    Domes's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    R-sko / Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Witam! Nie spotkałem się jeszcze z taką diagnozą na forum, a sam zmagałem się z problemem falujących obrotów. Na szczęście doszedłem do rozwiązania zanim jeszcze zdążyłem dzięki różnym fachowcom wymienić pół silnika... U mnie problemem był:
    Czujnik ciśnienia pompy wspomagania- na skutek obciążenia pompy korygowana jest dawka wtrysku.
    Można to bardzo łatwo sprawdzić. Po odpięciu czujnika, jeżeli to on jest winny wszystko wraca do normy i obroty nie falują. U mnie tak było, odpiąłem było dobrze, podpiąłem falowały. Kupiłem nowy czujnik w ASO jakieś 3 tygodnie temu za bodajże 120 zł i od tamtej pory spokój z obrotami. Może chociaż kilku osobom to pomoże i wreszcie odetchną z ulga, oby
    Pozdrawiam

  2. #142

    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Domes Pokaż post
    Witam! Nie spotkałem się jeszcze z taką diagnozą na forum, a sam zmagałem się z problemem falujących obrotów. Na szczęście doszedłem do rozwiązania zanim jeszcze zdążyłem dzięki różnym fachowcom wymienić pół silnika... U mnie problemem był:
    Czujnik ciśnienia pompy wspomagania- na skutek obciążenia pompy korygowana jest dawka wtrysku.
    Można to bardzo łatwo sprawdzić. Po odpięciu czujnika, jeżeli to on jest winny wszystko wraca do normy i obroty nie falują. U mnie tak było, odpiąłem było dobrze, podpiąłem falowały. Kupiłem nowy czujnik w ASO jakieś 3 tygodnie temu za bodajże 120 zł i od tamtej pory spokój z obrotami. Może chociaż kilku osobom to pomoże i wreszcie odetchną z ulga, oby
    Pozdrawiam
    Już od jakiegoś czasu męczę się z falującymi obrotami. U mnie kiedy silnik jest już rozgrzany, przy wysprzęgleniu np. dojeżdżając do świateł obroty spadają do ok 400-500 niekiedy wracają do ok 900, lecz czasem co najbardziej uciążliwe samochód po prostu gaśnie. Problem występuje głównie na gazie. Jeżdżąc na benzynie nigdy nie zgasł, ale jak stoję na światłach widać że wskazówka obrotów minimalnie się kołysze. Wymieniłem odmę powietrza bo była już popękana myślałem,że obroty to przez lewe powietrze niestety nie.Czy miałeś podobne objawy? W którym miejscu znajduje się ten czujnik ciśnienia pompy wspomagania masz jakieś fotki? Mam taki sam silnik jak Ty.

  3. #143
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez iki83 Pokaż post
    W którym miejscu znajduje się ten czujnik ciśnienia pompy wspomagania masz jakieś fotki?
    On znajduje sie na pompie wspomagania. Przy lewej lampie przy wezu doprowadzajacym plyn do pompy jest kostka i ja wypnij.
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  4. #144
    Blowy's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Stasiull Pokaż post
    Witam. u tak się dzieje. na zimnym silniku także falują obroty w granicach 200-400. Mam auto nie cały tydzień. przy zakupie tego nie było. dodam że jak teściu (mechanik maszyn rolnych) chciał sprawdzić silnik zaraz jak przyjechałem się pochwalić i chyba wypiął i wsadził na miejsce czarny wężyk który wchodzi do czegoś takiego czarnego koła przy samej kabinie (na nim jest napis bosch). Nie znam się więc nie ściemniam co to może być. na dodatek dodam że dzisiaj zauważyłem że ten wężyk raz że jest nie szczelny bo od strony tej właśnie czarnej obudowy w kształcie koła firmy bosch gdy go dotknełem to ciśnie powietrze. i tak patrzyłem to po całości jest już sparciały i zmurszały troche. Przed wizytą u teścia czegoś takiego nie było. chodził cichutko i równiutko. dodam że żadnych szarpnięć, spadków mocy czy innych nie pożądanych skutków tego falowania nie ma. po prostu sobie obroty falują. i nie wiem czy to coś ma wspólnego to troszkę wodą pluje z tłumika. tak minimalnie. proszę o pomoc koledzy. cóż to może być.
    Dodano:
    Oczywiście to się dzieje tylko na luzie. na biegach jest cymes
    Serwo kolego Serwo, a ten wężyk co do niego wchodzi jest spękany w 70% A3 co już kilka latek mają. Nowy przewód w aso około 120zł Z resztą było już o tym na forum, nawet z dokładnym opisem wymiany i czym można go zastąpić.

  5. #145
    kamil17932's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Witam . Panowie mam taki problem ze gdy jade przez chwile w korku i stane to czuje drgania silnika. drgania sa tylko wtredy gdy dluzej stane w korku. Obroty stoja ,moze delikatnie wskazowka sie rusza ale trzeba sie wpatrzeć,na vagu obtoty skacza 760-800 raz na jakis czas przy tych drganiach spadna obroty do 400 ale to jak zacznie mocniej drgac i zaraz wroca i stoja. Co moze być przyczyna? da sie z tym jezdzic ale to denerwujeace jest.
    dodam ze na pb mniej czuc te drgania . na gazie bardziej/

  6. #146
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    lewe powietrze gdzies ci zasysa - moze kolektor wylotowy
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  7. #147
    kamil17932's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DanioUk Pokaż post
    lewe powietrze gdzies ci zasysa - moze kolektor wylotowy
    masz na myslli kolektor wydechowy?
    Ale obroty praktycznie stoja a czuc takie drgania delikatne i jak patrzysz na silnik podczas drgan to go delikatnie szarpie .

  8. #148
    Blowy's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Jak by był przedmuch na kolektorze wydechowym to by "pierdziało" okrutnie z pod machy. Ale od tego też mogą lecieć obroty bo kolektor jest przed sondą. A tak się zapytam wszystkich co im obroty falują, macie z rana tzw. "ssanie" czyli obroty na 1100 za nim się rozgrzeje ?
    Ostatnio edytowany przez Blowy - 25-05-11 o 07:33

  9. #149
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny



    Nic by nie pierdzialo bo wystarczy ze kat sie wysypie i juz masz falowanie
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  10. #150
    Blowy's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Kolego chyba nie wiesz o czym piszesz, jak jest przedmuch na kolektorze wydechowym to sonda świruję i dawkuję źle paliwo co powoduje nie właściwą pracę silnika a poza tym chyba nie słyszałeś jak chodzi auto z przedmuchem w tym właśnie miejscu, auto chodzi jak traktor. Akurat silnik 1.6 AEH/AKL rozbierałem w drobny mak i mogę powiedzieć o nim wiele. A poza tym jak jest jedna sonda przed katem to można nawet bez wydechu i kata jeździć i auto będzie chodzić normalnie. Lewe powietrze ma wpływ na pracę silnika na linii od przepływomierza po sondę. Uszkodzony kat będzie brzęczał i ewentualnie może przymulić auto w przypadku jak by ceramika przytkała wydech. Ale tak jak piszę tylko w przypadku jednej sondy przed katem.

Strona 15 z 39 PierwszyPierwszy ... 5131415161725 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •